Премини към съдържанието
Anne

Какво става след "Маркет- Гардън"?

Препоръчан отговор

Здравейте! Наскоро гледах пак  филма "Недостижимият мост" и се чудя какво е станало след края на операцията в Холандия. Никъде в българския интернет не намерих информация. Чудя се какво е станало с войниците - продължили ли са да се бият за свободата на Холандия или са оставили всичко за следващата година. В смисъл, имало ли е бойни действия след септември 1944 в Холандия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ко става - бягайки през глава изоствят тежко ранените на германците. Прекалено оптимистичните планове на тая операция носят повече вреди отколкото ползи и германците след нея се оказват в по-добри позиции отколкото преди нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Anne написа:

Здравейте! Наскоро гледах пак  филма "Недостижимият мост" и се чудя какво е станало след края на операцията в Холандия. Никъде в българския интернет не намерих информация. Чудя се какво е станало с войниците - продължили ли са да се бият за свободата на Холандия или са оставили всичко за следващата година. В смисъл, имало ли е бойни действия след септември 1944 в Холандия?

Вярно ли няма нищо в интернет????

Линк1 и видео документално: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Емил Костов написа:

Вярно ли няма нищо в интернет????

Линк1 и видео документално: 

Не питах за самата операция, а за след нея - имало ли е боеве после. Английски не знам, а даже в страницата за история на Холандия не пише достатъчно какво е положението след септември 1944 година!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Анке, преди няколко месеца излезе вторият том на може би най-популярната история на Вт. свет. война (демек е написана точно за лаици като теб). Ама Анка, противно на това, което е заявила в описанието си, не чете. Де е сега бай ви Петко Славейков да рече: ''Чети бре, Анкре, бре, чети!'', а Анка се мръщи и не ще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не приемам поучения от жени, които раздават морал, а са си първи дружки с пропадналата част от обществото ни - плеймейтки и подобни.

Не знаете колко съм прочела, не знаете нищо за мен, така, че си мълчете. Не сте вие тази, която ще ме поучава.

Зададох конкретен въпрос и очаквам конкретен отговор. Не от такива като вас, а от ински интересуващите се от история, които не я пречупват през политическите си виждания и сбърканите съвременни идеи и убеждения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Anne написа:

Не питах за самата операция, а за след нея - имало ли е боеве после. Английски не знам, а даже в страницата за история на Холандия не пише достатъчно какво е положението след септември 1944 година!

Естествено, че е имало боеве. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.