Премини към съдържанието
mal1

Правилно ли климатика да не се изключва - има ли еднозначен отговор?

Препоръчан отговор

Правилно ли е климатика да не се изключва /зимата/.Има противоположни мнения /даже и от производители/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да !При положение,че жилището се използва ежедневно.Може само да се намаля малко темп. когато няма никой у дома.По-икономично за сметката на тока и по-лека работа за самия климатик.Моето мнение 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В нас климатика не се изключва през целия зимен сезон. Само през деня като не сме си в къщи се оставя на 17-18 градуса и вечер увеличаваме градусите на 24-25.

Така мисля хем е по-икономично, а и по-добре за климатика, защото не се ''дуе'' да наваксва градусите, особено през много студените дни, когато падат драстично.

пп. Винаги преди и 2-3 пъти по време на сезона почиствам филтрите. Разликата е драстична.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би имало смисъл само при много студени периоди. Печките и парното защо не ги оставяте работещи през цялата зима?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, mal1 написа:

Правилно ли е климатика да не се изключва /зимата/.Има противоположни мнения /даже и от производители/

И кои са тия прозиводители?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Zaza Zaraza написа:

И кои са тия прозиводители?

Май нямате понятие по въпроса - само си пишете...Например някои от производителите на климатици за леки коли - препоръчват да не се спира компресора и при паркирана кола. Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, mal1 написа:

Май нямате понятие по въпроса - само си пишете...Например някои от производителите на климатици за леки коли - препоръчват да не се спира компресора и при паркирана кола. Поздрави

И защо сравняваш автоклиматиците с климатици?! С единя топлиш една кола, а с другия площ 10+ пъти повече. Питам те, кои са тия прозиводители с противоречиви мнения при климатиците? Дайкин, МЕ? Подкрепи тезата с линкове, цитати, източници т.н. Че ако има някой без понятие по "въпроса", то това не сам аз.....То голям въпрос, голямо питане.....;)

Поздрави. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Zaza Zaraza написа:

И защо сравняваш автоклиматиците с климатици?! С единя топлиш една кола, а с другия площ 10+ пъти повече. Питам те, кои са тия прозиводители с противоречиви мнения при климатиците? Дайкин, МЕ? Подкрепи тезата с линкове, цитати, източници т.н.

Автомобилните климатици не топлят, а само охлаждат. Иначе и на мен ми е интересно, кой производител препоръчва непрекъсната работа на климатика през цялата зима?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ахааа, вярно е само на охлаждане....:)

Мисля, че всички така препоръчват. Климатика, да не се изключа от мрежата, а само да се намалят градусите. Не съм срещал някой да препоръча т.н. "студен старт" 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък не съм виждал, производител да препоръчва това. Но ако все пак е така, може някой да даде линк към user manual където е написано. А това за студения старт също е много относително. Първо, чак толкова вреден ли е студения старт и ако са ниски температурите, няма ли студен старт след всяко спиране на компресора, дори за 3-5 минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, но май съвсем еднозначен отговор.....не се очерта. Поздрави:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, mal1 написа:

Благодаря за отговорите, но май съвсем еднозначен отговор.....не се очерта. Поздрави:no-no:

Има, но не ми се пишат романи. Кратко и ясно ще ти отговоря.

До около 0 градуса външна температура си го гаси, ако ти е кеф. Под  0 градуса може да намаляваш заданието когато не се си вкъщи, но не повече от 2 максимум 3 градуса. Сравнението с други отоплителни уреди или с климатика на колата са меко казано нелепи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4.12.2018 г. в 11:13, mal1 написа:

Няма еднозначен отговор. Всичко зависи от усещането за комфорт и разполагаем бюджет. Та, всеки с разбиранията си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.