Премини към съдържанието
grandomer

Проблем с ляв канал на усилвател Denon PMA-520 AE

Препоръчан отговор

Здравейте , от известно време забелязвам , че от левия канал на усилвателя идва по-слаб звук. Пробвах да разменя тонколоните , но проблема си остава същия. Отдавах го и на проблем със слуха , защото работя в шумна среда. Други хора също забелязаха този проблем и това ме накара да се насоча към дефект в самия усилвател. Тъй-като не съм наясно с електрониката , как бих могъл да установя дали проблема е в техниката , без отваряне на капака , че е в гаранция ? Разполагам единствено с обикновен Мултицет. Къде и какво бих могъл да замеря с него ? Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом е в гаранция. Възползвайте се от нея.

Не се опитвайте да го отваряте, защото е възможно да не Ви я признаят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баланса на средата ли е ?
Когато слушате музика вие на средата между двете тон-колони ли сте ?
Източника от който слушате музика какъв е ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Баланс на средата , дори по-приближен до лявата тонколона , дясната се чува съвсем ясно. Между другото , преди малко ме посъветваха да замеря на конекторите за тонколоните , дали има ток при включен усилвател с разкачени кабели за тонколони и всякакви други музикални източници. При настроен мултицет на DCV 200mV , на левия канал показва стойност 15.5 ,докато при десния няма. Незнам трябва или нетрябва да има ток там , но явно наистина има проблем с усилвателя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, grandomer написа:

Баланс на средата , дори по-приближен до лявата тонколона , дясната се чува съвсем ясно. Между другото , преди малко ме посъветваха да замеря на конекторите за тонколоните , дали има ток при включен усилвател с разкачени кабели за тонколони и всякакви други музикални източници. При настроен мултицет на DCV 200mV , на левия канал показва стойност 15.5 ,докато при десния няма. Незнам трябва или нетрябва да има ток там , но явно наистина има проблем с усилвателя.

Не трябва да има напрежение, за сервиз е нямаш какво да направиш повече !

Дефектирал краен транзистор е проблема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, благодаря , идеята беше да съм сигурен , че не си въобразявам. Ще се свържа с Дилъра , от когото го закупих , за да задействам гаранцията !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.