Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Моля обяснете ми как всъщност това цялото нещо работи,защото ми е интересно.Разбрах че може да се изкарват някакви пари от това,да се продават икони,снимки,шрифтове и тн. с програми като Photoshop и др.Но когато гледам някои снимки най-вече,а аз като човек,които е прекарал часове зад PS,не виждам ясна разлика между това снимката да е поне обработена от човека,които я предлага и от това да е изтеглена от интернет.Възможно ли е някои да изтегли снимка от нета и да я качи в някои сайт за продажба?

• Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Play Store е наситен с пакети икони например, които се продават за по 2-3 лева - пример. Разбира се нужно е да имаш базови познания, за да си направиш приложението, или пък да платиш на друг човек да ти го направи. Същото с тапетите и темите.

Във всички случаи единственият легитимен начин да продаваш нещо е да имаш авторски права за него - най-често ако лично ти си го създал (или ако друг човек го публикува с лиценз, който позволява това).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, killchain написа:

Play Store е наситен с пакети икони например, които се продават за по 2-3 лева - пример. Разбира се нужно е да имаш базови познания, за да си направиш приложението, или пък да платиш на друг човек да ти го направи. Същото с тапетите и темите.

Във всички случаи единственият легитимен начин да продаваш нещо е да имаш авторски права за него - най-често ако лично ти си го създал (или ако друг човек го публикува с лиценз, който позволява това).

Аз говоря за саитове като - ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, killchain написа:

Човекът пита дали може да попадне на шарлатански продукт, на крадени фотоси, крадени видео материали и други такива. Тоест, казва че няма достоверност за авторството. И май е прав. Помисли си какво ще стане, ако го купи и се окаже, че материала е с авторски права към друг.

По моему, никой няма да си търси правата над закупеното, при положение, че вече е изтекло веднъж. Комерсиалния лиценз е пълни права от твоя страна - може дори ти да ги продаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Mlechko написа:

Човекът пита дали може да попадне на шарлатански продукт, на крадени фотоси, крадени видео материали и други такива. Тоест, казва че няма достоверност за авторството. И май е прав. Помисли си какво ще стане, ако го купи и се окаже, че материала е с авторски права към друг.

По моему, никой няма да си търси правата над закупеното, при положение, че вече е изтекло веднъж. Комерсиалния лиценз е пълни права от твоя страна - може дори ти да ги продаваш.

С една дума съм прав,след като прегледах нещата по-подробно, може би не във всички сайтове положението е такова, но мога, примерно, да изтегля снимка с високо качество от нета и да я продавам като обработена от мен, в нета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.