Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Преди година си закупих Samsung Galaxy S7 Edge. До този момент не бях давал толкова пари за телефон, но просто страшно много ми хареса на външен вид. След като се сдобих с него, започнах да търся протектор за екрана му. За три дни смених няколко и никой не можа да ми постави протектора по начин по, който да не се пълни с въздух по ъглите. Реших да поема риска и да го ползвам без защита. И така десет хубави месеца, в които се наслаждавах на телефона, докато в един злощастен ден, брат ми без да иска, го изпусна. Изобщо не беше някакво особено падана, но за съжаление се появи една голяма драскотина на екрана, която ми бърка в здравето вече няколко месеца. Покрай текущия ,,сезон на намаленията" се зачудих дали да не си купя друг телефон. Останах впечатлен от изкривените екрани, но за тях хубави протектори май няма. Разгледах и новите модели от серия S на Самсунг, но нещо не ми харесаха на външен вид. Харесват ми телефони, като 7Edge, които имат физически бутони. Не ми се иска да купувам пак същия модел или да дам 500 лева за нов екран. Също така държа телефона да е с висококачествен дисплей, камера не ме вълнува. Какво бихте ме посъветвали?

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Екранът ти е Ок. Само ново стъкло ти трябва, а то не е скъпо.

Не е лесно обаче да се смени. Крие риск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, TigerBG написа:

Също така държа телефона да е с висококачествен дисплей, камера не ме вълнува.

Е това трябва да е най-голямата простотия! Обратното трябва! Дисплея да не те интересува, камерата да е приоритет за всичко! Не смяташ ли да оставаш спомени, да привличаш зрители?
Ето два прекодирани примерни клипа, откраднати от място с отрязано качество, където се забелязва добрата стабилизация, телефоните обират вибрацията!

ВИДЕО 1

ВИДЕО 2

преди 2 часа, zemonti написа:

Само ново стъкло ти трябва . . . . 

Не е лесно обаче да се смени. Крие риск.

Не крие, а направо му залага риск за утре да мрънка, че нещо не му работи както трябва! Определено ще му скъси живота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да кажете, като за начало, с какъв бюджет разполагате? Колкото до протекторът, той е по-скоро против надраскване. При сериозен удар, въпреки че стъклото на телефона е гъвкаво идва момент, в който се пука. Не схванах сега, държите да е и новият с заоблен екран, или не желаете, защото на тях не седи добре протектор? Иначе се сещам за телефон наподобяващ Galaxy S7 edge, но е значително по-скъп, Nokia 8 Sirocco. Апаратът е и по-здрав, с по-ново поколение Corning Gorilla Glass 5, но цената му е над 1100лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че съм със S9+ и е много добър. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Цената да е около 1000 максимум. Много ми харесаха заоблените ъгли и бих желал отново да имам такъв, но само ако съм сигурен, че ще има добър протектор за него.

Колкото до въпроса, че не държа на камерата: Имах в предвид, че мога да се лиша от всички онези нови екстри, които промотират на новите смартфони (стабилизации, умни камери и т.н), от които реално си нямам на представа какво представляват, съмняваме че ще имам нужда от тях и в крайна сметка оскъпяват телефона допълнително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, TigerBG написа:

Здравейте,

Цената да е около 1000 максимум. Много ми харесаха заоблените ъгли и бих желал отново да имам такъв, но само ако съм сигурен, че ще има добър протектор за него.

Колкото до въпроса, че не държа на камерата: Имах в предвид, че мога да се лиша от всички онези нови екстри, които промотират на новите смартфони (стабилизации, умни камери и т.н), от които реално си нямам на представа какво представляват, съмняваме че ще имам нужда от тях и в крайна сметка оскъпяват телефона допълнително.

За протектор не знам, но самия дисплей при Nokia 8 Sirocco е по най-нова технология P-OLED, иначе казано гъвкав дисплей, като трудно може да се повреди, в сравнение с S-Amoled. Както споменах и самото стъкло е по-ново поколение Gorilla Glass 5. Също така при P-OLED дисплея е по-лесно да бъде отделен от стъклото, без да бъде повреден, в сравнение с S-Amoled. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, TigerBG написа:

Цената да е около 1000 максимум.

Човече! За тия пари спокойно купуваш iPhone от Apple! Техните продукти са извънземни и са правени в качество като от извънземен разум! Ползвам клавиатура, мишка - нямат равни, сега и телефонче, просто са уникум. Само лумпен може да отрече качеството! 

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Mlechko написа:

Човече! За тия пари спокойно купуваш iPhone от Apple! Техните продукти са извънземни и са правени в качество като от извънземен разум! Ползвам клавиатура, мишка - нямат равни, сега и телефонче, просто са уникум. Само лумпен може да отрече качеството! 

Че са прилични от към качество на изработка, да нормално за тия пари . . . но да попитам аз, какво впечатляващо в последно време създадоха Apple в областта на смартфоните? От доста време насам, най-добрите камери са при Huawei, те започнаха да поставят сензор за пръстов отпечатък вграден в самия дисплей, Xiaomi въведоха така наречените смартфони "без рамка", Oppo направиха много интересен смартфон Find X, нещо като автоматичен слайдер, който реално е интересен и разчупва скучното еднообразие. Да не говорим за Changhong H2, който реално заслужава да бъде наречен "извънземна технология":

Apple поне в моите разбирания доста изостават, както като иновации, така и като продажби. Huawei ги изпревариха, и вече Apple са на 3-то място в света, и това съвсем заслужено. За да са на чело, качествен корпус и хубава ОС (Единствената адекватна алтернатива на Андроид) явно не са достатъчни. За малко над 1000лв може да си вземе Iphone 8 64gb , който чисто хардуерно изобщо не си струва парите. За същата сума може да вземе Huawei P20 pro на пример и редица други значително по-интересни от към хардуер устройства. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Mlechko написа:

Е това трябва да е най-голямата простотия! Обратното трябва! Дисплея да не те интересува, камерата да е приоритет за всичко! Не смяташ ли да оставаш спомени, да привличаш зрители?
Ето два прекодирани примерни клипа, откраднати от място с отрязано качество, където се забелязва добрата стабилизация, телефоните обират вибрацията!

ВИДЕО 1

ВИДЕО 2

Не крие, а направо му залага риск за утре да мрънка, че нещо не му работи както трябва! Определено ще му скъси живота.

Различни хора, различни приоритети. Аз лично почти изобщо не снимам с телефон - ако съм някъде да снимам, снимам с фотоапарат, а дори и да нямам такива намерения, често апаратът е с мен така или иначе. А в момента, в който покажеш вертикално видео, говорейки за оставяне на спомени, и аргументите ти излитат през прозореца...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Soviet Soldier написа:

. . . но да попитам аз, какво впечатляващо в последно време създадоха Apple в областта на смартфоните? От доста време насам, най-добрите камери са при Huawei, те започнаха да поставят сензор за пръстов отпечатък вграден в самия дисплей, Xiaomi въведоха така наречените смартфони "без рамка", Oppo направиха много интересен смартфон Find X, нещо като автоматичен слайдер, който реално е интересен и разчупва скучното еднообразие. Да не говорим за Changhong H2, който реално заслужава да бъде наречен "извънземна технология":

Моля???? Ти ги изкара, че не развиват технологията си и нямат новости... За 888 лв. с 32GB вътрешна памет (тази памет лапа доста от цената) влизат следните екстри от Apple:

- Fingerprint скенер за пръстов отпечатък (наличен)
- Чрез 3D Touch може да контролирате и навигирате по различен начин телефона си. Ще може да използвате освен докосване и приплъзване и натискане върху дисплея. Тази технология ще ви позволява да натискате слабо (peek) и силно (pop).
- От Apple използват нова Deep Trench Isolation технология, която ще позволи снимките да са по-добре фокусирани и да има остър фокус. Deep Trench Isolation технология на Apple изолира разстоянието между пикселите, което води до 50% по-фокусирани пиксели и по-бърз и остър фокус - по-добри изображения.
- Always On функция на Siri. Тя ще може да чуе командите ви без значение дали телефонът ви е включен към зарядното. Touch ID сензорът е два пъти по-бърз и прецизен от този в iPhone 6. Bluetooth 4.2 в iPhone 6S, с който ще се свързвате по-бързо, както и връзката ще е много по-добра и ще се пести енергия.

преди 56 минути, killchain написа:

А в момента, в който покажеш вертикално видео, говорейки за оставяне на спомени, и аргументите ти излитат през прозореца...

Това видео е откраднато видео, не четеш, а само пишеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, TigerBG написа:

Какво мислите за Samsung Galaxy Note 8?

Изключително як телефон. Братовчед ми е с такъв вече цяла година, само го хвали.

Купи си го, няма да сбъркаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но остава въпроса с протектора, тъй като е с извит екран. Рових се из интернет и като цяло има доста хора, които не са намерили подходящ протектор за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На братовчед ми телефона е с протектор, пасва му точно, купил го е от магазинчето на негов приятел. Жена му е с S8+, има тефтер с активен капак, и твърди, че няма нужда от друго предпазване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Mlechko написа:

Човече! За тия пари спокойно купуваш iPhone от Apple!

Грешна тема, пич.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, RudeBoy написа:

На братовчед ми телефона е с протектор, пасва му точно, купил го е от магазинчето на негов приятел. Жена му е с S8+, има тефтер с активен капак, и твърди, че няма нужда от друго предпазване.

https://au.pcmag.com/smartphones/49839/iphone-8-plus-vs-galaxy-note-8-camera-battle

Както вече казах, някои хора са луди по марката, тъй като им сваля цените като за прошляци! Съответно получават каквото са си надробили. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, TigerBG написа:

Какво мислите за Samsung Galaxy Note 8?

Там има един генерален проблем, който води след себе си други - батерията.
Колегата Mlechko е дал разумен съвет, на който също можете да обърнете внимание.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, algor написа:

Колегата Mlechko е дал разумен съвет, на който също можете да обърнете внимание.

Аре стига с тези айфони!

Това е все едно в тема за кучета да препоръчваш котка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, zemonti написа:

Аре стига с тези айфони!

Това е все едно в тема за кучета да препоръчваш котка.

Може ли малко по-кротко и по-уважително към пишещите в темите?
Не виждам в темата автора да има желание да му се препоръча само телефон с андроид и поради това не мога да си обясня яростта, с която нападате хората, позволили си да препоръчат нещо наистина добро извън въпросната ОС.

А дали автора ще избере нещо от препоръките е съвсем друга бира.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.11.2018 г. в 4:34, Mlechko написа:

Започвам ритуалното запалване на докторската си степен след като току що открих, че съм лумпен! Стрийм в туич...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.11.2018 г. в 1:57, Soviet Soldier написа:

За протектор не знам, но самия дисплей при Nokia 8 Sirocco е по най-нова технология P-OLED, иначе казано гъвкав дисплей, като трудно може да се повреди, в сравнение с S-Amoled. Както споменах и самото стъкло е по-ново поколение Gorilla Glass 5. Също така при P-OLED дисплея е по-лесно да бъде отделен от стъклото, без да бъде повреден, в сравнение с S-Amoled. 

LG G Flex 2 беше с p-oled, не знам кое и е новото на тая технология от 2015-та. И прогаря. Подсветката не е равномерна също така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Silvering написа:

LG G Flex 2 беше с p-oled, не знам кое и е новото на тая технология от 2015-та. И прогаря. Подсветката не е равномерна също така.

Сравнително нова e в сравнение с IPS-LCD и S-Amoled. P-OLED дисплеите нямат подсветка, самите пиксели светят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.