Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам нужда от нови слушалки, както и от помощта ви. Винаги съм имал гейминг слушалки, но сега искам да имат малко по-добро представяне от към звук. Спрял съм се на 3 модела - edifier h850, superlux hd330 и sennheiser HD 559. Последните са доста по-скъпи, но са доста намалени - 140лв са вмомента. Според вас струват ли си? Гледах няколко ревюта, но не бяха от най-добрите. Иначе между по-евтините 2 модела има ли голяма разлика в звука? И 2та са с доста добри ревюта, иначе 850 са с около 15лв по-евтини, а ще могат да се ползват и на телефон (не е задължително).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изясни си приоритетите - ако ще си предимно навън, насочи се към затворен тип слушалки, тъй като те най-добре изолират околния шум по пасивен път (има и слушалки с активно шумопотискане, но те са в друга ценова категория), а реда, в който си ги изброил, е от най-добро към най-лошо изолиране (затворени, полуотворени, отворени).

Лични впечатления - дълго време съм ползвал предшественика на HD-559 (HD-555) и мога да споделя впечатления, че са доста детайлни в сравнение с по-евтини модели; басът страда от липса на плътност в долната си половина, средните са на моменти прекалено изразени и малко измарящи, високите са леко отдръпнати, но като цяло точни, а пространственото представяне е много добро (и си залагам бъбрека, че по тази причина за игри ще са по-добри от 95% от слушалките с надпис "геймърски"). Удобството е на изключително ниво - можеш да си с часове наред със слушалките и в един момент да не усещаш вече, че са ти на главата. HD-559 не съм слушал, но предполагам, че не се различават драстично.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Навън почти не, за това написах, че не е задължително. Иначе съм склонен да взема sennheiser-a единствено ако наистина си струват за цената. Ревютата, които гледах не ги хвалят много. Също така ще им трябва и 3,5мм жак, а доколкото разбрах и там ще трябва да се вземе някой по-скъп, тъй като може да разваля качеството, но може и да не съм разбрал правилно. Бихте ли ми предложили нещо примерно, за да разбера колко ще трябва да се даде и там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Струва си, обаче зависи и от източника - определено ще усетиш разлика между вградена звукова карта и външна такава със слушалков усилвател. Преходникът ти е бях кахър, но мисля, че трябва да има в комплекта такъв.

Ако има как да пробващ слушалките и сам да си прецениш дали ти допадат, ще е най-добре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да ги пробвам. Иначе ще са на вградена карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От горепосочените слушалки, мога да коментирам само Edifier H850

Много удобни, могат спокойно да се използват с часове и да забравиш, че си с тях.

Качеството на звука също е мн. добро (тествани на вградена зв. карта).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според вас има ли голяма разлика между 850 и суперлукса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си с вградена карта, според мен търси слушалките, които покриват другите изисквания, а не качество на звука. Просто няма да усетиш особена разлика между различните модели, защото вече и по-евтините слушалки са с приемливо качество на звука. Ако няма да има никакви хора в помещението, в което ще ги използваш, може да вземеш отворени/полуотворени. Ако ще има хора, вземи затворени. Ако ще ги използваш по много време наведнъж, вземи такива, които да са леки и да не стискат много, за да са удобни за носене часове наред. Сега съм с AKG K52 и са много удобни, като ги ползвам около 4-5 часа на ден.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.