Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на всички, с две думи андроида на таблета ми умря и като последен вариант, реших да пробвам да го инсталирам с Android SDK, само че инсталирането на Android SDK изисква Java SDK, което намерих и инсталирах. Проблемът идват от това че като заредя отново инсталацията на Android SDK не засича Java SDK. Пробвах инструкциите които са дадени тук и не се получава. И двата туула са последни версии. С win 7 x 64 съм. Къде може да е проблема ? 
Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви инструкции са дадени, къде е това "тук"? Марка и модел на таблета? Какво точно се опитваш да направиш, да му префлашнеш официалния софтуер ли или нещо друго?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравил съм линка към инструкциите. https://stackoverflow.com/questions/2619584/how-to-set-java-home-on-windows-7 ето тук. Моделът на таблета е Blaupunkt Endeavour 1000 HD. При опит за ъпдейт с релеийз от производителя , фейлна нещо и не разбрах какво точно. От техния съпорт ми изпратиха файл за ъпдейт, но пак не става (коремтчето си му върти 12 часа :D ). Та последния вариант ми остана през адб то  да го пробвам. А най - скандалното за мене е, че дори когато се опитам да wipe-на директно замръзва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много вероятно е таблета да е дал фира. Ако има гаранция го връщай, ако не - потърси някой сервиз дали ще могат да го оправят и дали си струва ремонта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най - вероятно така ще стане, но все пак как да реша проблема с инсталирането на Android sdk ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно от поддръжката са ти дали img, който трябва сам да флашнеш. При опит за wipe най-вероятно замръзва, понеже всичко, което wipe прави, е да изтрие потребителската информация.

Вместо да се занимаваш с целия Android SDK, свали това и го разопаковай в отделна папка (например C:\adb). След това отвори въпросната папка - в нея трябва да имаш adb.exe и fastboot.exe. Отвори cmd и навигирай до същата папка (cd C:\adb). Напиши "fastboot devices", докато таблетът е включен и в режим fastboot (онзи екран с човечето и въртящата се анимация) и виж дали ще ти изкара сериен номер. Ако да, значи най-вероятно ще можеш да продължиш. Ако не, виж дали в същото положение в Device Manager виждаш таблета като устройство (възможно е да излиза с жълта удивителна).

Какво имаш от производителя, .img файл може би?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Производителя ми даде .zip file https://we.tl/t-TS9sm2OiSS  ето този. Като се прибера ще пробвам инструкциите които си ми дал и ще пиша. Благодаря :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробвано ли е zip файлът на sd карта и да се флашне от сервизното меню на таблета - Power+Vol+ или Power+Vol-?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, DarkEdge написа:

А пробвано ли е zip файлът на sd карта и да се флашне от сервизното меню на таблета - Power+Vol+ или Power+Vol-?

Да точно така фейлна таблета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за рефлашване в общия случай е ти е нужен целия SDK а само adb.exe и fastboot.exe с два dll файла - AdbWinApi.dll и AdbWinUsbApi.dll. Обикновено по разни сайтове ти предлагат готови пакети с нужните неща.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, rostislaf написа:

Обикновено по разни сайтове ти предлагат готови пакети с нужните неща.

Даже google си ги предлага: https://dl.google.com/android/repository/platform-tools_r28.0.1-windows.zip

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малък ъпдейт, пс то засича таблета, но при нормално пускане.
Иначе когато го пусна все едно ъпдейт да прави( зеленето човече)
пс то не го засича.

image.png.b248ae6192c747cc46bde68ffc709f10.png

Пробвах с командата fastboot device и ми върна това.
ама като цяло не съм много сигурен че го правя както трябва.

image.png.9f7f805d28319f5cf6028c72461ba416.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, em3ata написа:

Малък ъпдейт, пс то засича таблета, но при нормално пускане.
Иначе когато го пусна все едно ъпдейт да прави( зеленето човече)
пс то не го засича.

image.png.b248ae6192c747cc46bde68ffc709f10.png

Пробвах с командата fastboot device и ми върна това.
ама като цяло не съм много сигурен че го правя както трябва.

image.png.9f7f805d28319f5cf6028c72461ba416.png

PS. update Пуснах рековери менюто на таблета и отам избрах reset to adb или нещо от сорта.
Та в момента на таблета изписа следното,

Now send the package you want apply 
to the device with adb sideload <filename>....

Като междувременно лаптопа засече таблета и мисля че това му е серийния номер,
понеже някой по - горе беше споменал
image.png.61aca13ed33b7cff849c04cd0a95ea88.png

Ъпдейт: инсталирах това https://hexamob.com/driversen/download-android-usb-drivers-for-blaupunkt/

и лаптопва вече го разпознава така: 

image.png.ec1ef88366a24acba7b12993e570696b.png

Та оттук какво следва ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъпото е, че като написах fastboot device (да без S накрая) не ми върна сериен номер..
Ъпдейт: Успях да инсталирам през ADB, рестартирах таблета, обаче андроида пак не зарежда.... Ще полудея, 
Вече като опитам да го wipe - не замръзва ама си изкарва процеса докрай.
Извинявам се че пускам, нови мнения ама бутона за редактиране изчезва след някакво време.....

Screenshot_1.png.483ac836b1e7385475426f7af9372dcb.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет, след като инсталирах андроид през ADB то с кабел, таблета спря да замръзва когато се опитах да го wipe  na. След това wipe- нах кеша медиа, хард ресет през бутона, и накрая с комбинация Power button и vol down инсталирах новия софт.

И се оправи таблета. 

Благодаря на всички които се отзоваха :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.