Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да събирам енергия нощем когато тока е евтин и да я използвам през деня. Някой има ли идея как мога да правя това, и какво ми е нужно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами че те я изравниха бе! Добро утро. Шегичките и подигравките с форума си ги пази за себе си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Mlechko написа:

Ами че те я изравниха бе! Добро утро. Шегичките и подигравките с форума си ги пази за себе си!

Би ли посочил къде са я изравнили?В твойта глава само са ги изравнили!И при трите оператора съотношението нощна-дневна е общо взето 1:2.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Слави Маринов написа:

Би ли посочил къде са я изравнили?В твойта глава само са ги изравнили!И при трите оператора съотношението нощна-дневна е общо взето 1:2.

:mad: Съжалявам! Тенденцията беше още в далечната 2014-та 2017-та, когато някаква простолюдна колежка ме излъга, като обяви цената на тока според нуждите за индустриалната промишленост! Аз й се хванах! Лошо е, че не помня коя беше да взема сега и да я убия! С брадвата ще я насеча! Говореше ми за битовия ток, а по снимката се вижда реално, че става дума за индустрията.

6f090271a7efc6e94ff3fa7907d93c76.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз това го знам,няма какво да ми го показваш!И не помня да е имало тенденция за изравняване,винаги съотношението е било 1:2 горе долу.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Слави Маринов написа:

Аз това го знам,няма какво да ми го показваш!И не помня да е имало тенденция за изравняване,винаги съотношението е било 1:2 горе долу.

Тъй, прав си! Тогава си спомням от новините ЧЕЗ са искали драстично увеличение на нощна тарифа 51%, а дневна 5%. В комбинация с бръщолевиниците на колежката си втълпих, че всичко се е получило. Ще я накълцам веднага щом се сетя коя бабушкерка ме лъга! :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускаш бойлера да загрява през нощта, а през деня ползваш. Имаше на времето едни акумулаторни печки - през нощта загряват едни тухли, а през деня отдават топлината акумулирана в тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:
А колко по-добре е през деня да акумулираш слънчева енергия и да я ползваш нощем. Тогава и цената ще е нулева или със знак минус

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Mlechko написа:

Тъй, прав си! Тогава си спомням от новините ЧЕЗ са искали драстично увеличение на нощна тарифа 51%, а дневна 5%. В комбинация с бръщолевиниците на колежката си втълпих, че всичко се е получило. Ще я накълцам веднага щом се сетя коя бабушкерка ме лъга! :cool:

аве, ней съвсем лъжа, щот плащаш още 8 до 10 ст/Квт а може и повече да са, независимо далий дневна или нощна
сбор от ддс, пренос на енергия по мрежи ВН и НН, за достъп до мрежа

пп

сега си погледнах инфото
дневна 12
нощна 5
след добавките става на
дневна 18
нощна 10
след облагане с ддс
дневна 21
нощна 12
да се има предвид че дадените стойности са приблизителни и има един плюс към тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, дръндю написа:

аве, ней съвсем лъжа, щот плащаш още 8 до 10 ст/Квт а може и повече да са, независимо далий дневна или нощна
сбор от ддс, пренос на енергия по мрежи ВН и НН, за достъп до мрежа

Да,плащаш,но и със тези неща крайната цена е 1:2,стават 10 на 20ст,поне при нас е така.https://www.energo-pro.bg/bg/Dejstvashti-ceni-na-elektroenergiyata-Bitovi-klienti

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 5 минути, Слави Маринов написа:

май сме писали едновременно
щот предишния пост го допълних
:giggle1:

пп

хъ тока при вас по-скъп ве
пп

сега си погледнах фиша за тока и направих лека поправка на предишния пост

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.