Премини към съдържанието
lmao123

Рутер - имам рандом спиране на интернета ми за 5-10 сек и пак се пуска

Препоръчан отговор

Здравейте не знам къде да сложа тази тема.. исках да попитам ако някой може да помогне имам рандом спиране на интернета ми за 5-10 сек и пак се пуска дали е нещо от рутера ми ? пробвах да го рескам и т.н да махам кабелите да из4аквам и т.н но не помогна някой ако може да ми каже дали трябва нов рутер или да се ресне модем..? някакви съвети ако може да ми даде някой ще съм благодарен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Сподели модел на рутъра и какъв тип интернет се ползва от доставчика.
На каква машина се изпитва проблемът - компютър, лаптоп, Android устройство?

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доставчик? Начин на свързване с доставчика ти? Рутер - точен модел и ревизия, от кого е настройван, твой или техен е? Начин на свързване с рутера ти, параметри на устройството или устройствата ... и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HUAWEI е модела предполагам ако това то4но се пита доста отдавна са го натройвали от достав4ика на интернета ми е А1 ми е нета.. от комп съм не мисля 4е е от компа защото този го взех преди 5-6 месеца и на старият ми имах същият проблем 

amd ryzen 3 1300x quad processor 3.50 ghz

ram 8 gb

nvidia geforce 1060 gtx 3gb

някой от параметрите на компа ако за тях питате за рутера не съм сигурен как да ги видя (параметрите на рутера ако за това питате)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, lmao123 написа:

HUAWEI е

марката, моделът е нещо с букви и цифри.
От компютъра е интересна операционната система и как се свързва с рутъра - безжично или по кабел.
Интересно е и с какъв защитен софтуер е системата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-верочтно става дума за проблем с рутъра. Обърнете се към доставчика (може би Виваком). Има данни за решаване на този проблем с подмяната на рутъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След GPON има ли друг рутър или компютърът е директно свъразн към него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само 1 е рутерът и да компът е свързан към него

Сега говорих с достав4ика на интернета и грешката е била моя компютарът не е свързан с кабел а по уи-фи.. и споменаха 4е уи-фи не е сигурно и общо взето имаме 2 свързани телефона кум уи-фи-а и още един лап топ и затова може да има някакви прекъсвания и ми казаха да си взема втори рутер и просто да се свърже с кабел към него който е по мощен.. а относно тези свързвания трябва да имам специален кабел закупен или как стават ? те ги дават с покупката на рутер или се взимат някакви усб портове?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На другите устройства има ли такива прекъсвания? Ако има, свържи лаптопа към рутера с кабел и тествай дали пак ще го има проблема.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lmao123 написа:

cabel

преди 1 час, lmao123 написа:

компютарът не е свързан с кабел а по уи-фи

Последно компютър ли е, лаптоп ли е? И как е свързан към рутъра? С кабел или безжично?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиваш в магазин за компютри и им казваш че ти трябва пач кабел един метър (примерно). Звиси колко е растоянието от рутера до компютъра. Ако рутера ти е на компютъра няма един метър ще ти свърши работа. Включването на кабела става лесно.
1. Единият край на кабела (RJ45) се включва в LAN порта на рутера. Те са четири на брой. До колкото разбирам от написаното от теб те трябва да са свободни ( да няма нищо включено в тях )

2. Другият край трябва да включиш в лан картата на компютъра намираща се отзад при останалите кабели. Няма как да объркаш порта той е единствен по рода си.

3. Наслаждавай се на интернета

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами зна4и компютър е но имам и лап топ който е към този рутер (без кабел през уифи) забелязвам 4е имам 2 сини кабела които са за интернета и единия е вкл в рутера а другият си е вкаран в компа затова не мога да разбера защо достав4икът ми каза 4е не е свързан с кабел а с уифи компа ми... на другите ми устройства няма прекъсвания само на компът е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А и на двете машини ли прекъсва интернет свързаността?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На монитора долу в дясно каква икона се показва за интернета ако е тази значи си на Wi-Fi, ако е тази си с кабел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2рата с кабел не само на компютарът е прекъсването

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, lmao123 написа:

2рата с кабел не само на компютарът е прекъсването

От така написаното нищо не се разбира!
Кой е на какбел и само на компютъра ли прекъсва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но както казах този комп е нов преди и на старият ми имах същият проблем затова предполагам 4е е от рутера проблема но не знам то4но какъв модема ли му не е наред не знам ...

имах предвид 4е е с кабел 2рата иконка имам доло на компът си 

компа е на кабел и да само той

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога се проявява прекъсването (само компютъра е свързан) или го има когато всички устройства са свързани в мрежата (телефони,таблети,лаптопи) ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ем те реално телефона и лаптопа са свързани постоянно към уифи-а на рандом е спирането на интернета няма някакъв период или нещо подобно просто спира 5-10 сек и си се пуска пак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, lmao123 написа:

ем те реално телефона и лаптопа са свързани постоянно към уифи-а

На тях прекъсва ли им?

Премести на рутъра кабелът, който е към компютъра на друг LAN порт. Ако е на LAN 1 = да иде на LAN 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не на тях не им сега ще преместя кабела да видя как е

благодаря на вси4ки за отговорите до сега и за времето отделено сега смених кабела както каза дарк едге ако прекусне пак ще пиша отново..предполагам тогава най-вероятно ще трябва да се закупи нов рутер той е от доста време този може и затова да е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да добавя също 4е когато интернетът прекъсне за този период от време 5-10 сек излиза едно кръг4е в което пише 4е някакъв апп ми използва локацията и като се скрие това балон4е си идва и интернета сега го направих така 4е локацията ми да не е он да видим дали това ще оправи проблема :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.