Премини към съдържанието
liusien

Търся програма с помощта на която компютърът да разчете и отвори таблет "Леново"

Препоръчан отговор

Здравейте, знаещи и можещи! Накратко - племенникът ми ми даде таблет Леново - той е заключен с цифров код. Помоли ме да му помогна да отключим таблета. Опитвах, но нищо не стана. Рових се в Интернет да чета, но нищо не намерих с подобен проблем. Реших ако мога с компютъра да влезна в таблета, но компа не може да отвори таблета - липсва или драйвър или програма... В друга тема тук четох, че като се натиснат едновременно бутон VOLUME ( - ) и стартовия бутон на таблета, се влиза в сервизното му меню. Направих го и се показа надпис " factory mode ". Секунда след това се показаха ДЕВЕТ реда, но на китайски (предполагам) език... И до тук! Нещо му стана на таблета, защото спря да показва цифрите с които се вкарваше кода. Моля, ако тук е правилното място, помогнете ми ако имате идеи! Компютърът в къщи е с операционна система Windows 7 Ultimate... 

PS - Когато включа кабел от компютърът към таблета, на екрана на компа се показва прозорец в който пише: MTX65xx Preloader       Не е намерен драйвер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това Lenovo сигурно има и модел? По принцип, последния ред трябва да е "reboot"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, street racer написа:

Това Lenovo сигурно има и модел? По принцип, последния ред трябва да е "reboot"

Да, сигурно има, но на таблета никъде не пише кой модел е. И отпред над екрана, и на гърба, има надпис Lenovo... Никъде нищо друго. Нямам документацията му, която би ми помогнала в случая... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, какво си правил в "factory mode" не е ясно, но какво става в момента след включване на таблета? Какво излиза на екрана?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж това видео дали ще свърши работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, street racer написа:

Добре де, какво си правил в "factory mode" не е ясно, но какво става в момента след включване на таблета? Какво излиза на екрана?

На екрана се вижда това на снимката... Между другото, не може да го угася и не приема никакви команди! 

https://imgur.com/a/ljjzEzg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, andreygg написа:

Виж това видео дали ще свърши работа.

Получи се! Благодаря за помощта, andreygg ! Таблета явно се е върнал във фабрично състояние, защото Вайбър и Фейсбук ги няма... Идеята беше Вайбъра да се отвори! За подробности ако те интересува, мога да ти напиша в лично съобщение!... 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.