Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, поръчал съм въпросната карта - Palit GTX 1070 Ti Dual 8Gb и тъй като по сайтовете я дават клокната да доближава 1080 ще попитам само дали е вярто следното нещо: казват че с технологията GPU Boost се клоква сама ако и се подаде повече ток. Интересува ме дали е така ? Доколкото разбрах се вдига Power Limit-a и се прави по-агресивен Fan Control профил и така самата карта си променяла честотите в зависимост от това колко се товари и се клоква сама. Интересува ме дали това е вярно ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой ли не може да даде мнение по въпроса ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1-во този модел е с много калпав охладител. Възможностите му за клок са малки . Имах до преди 1месец по един брой 1070ti StriX и Cerberus и да ти кажа дори първия модел не успя с клок да достигне стоков FTW 1080 (сравненията ми бяха изцяло на бенчмаркове и едва 2-3 заглавия с вградени такива. Вероятно има игри, при които нещата не са точно така но невярвам да са много) . Както и да е , по твоя въпрос по лесния начин е следния. Инсталирай MSI Afterburner , влез в settings - fan  - сложи тикче на enable user ... fan cotrol и направи по агресивна фан крива. Цъкани ОК и след това  отиваш и задаваш power limit-a макс. Постепенно започваш да покачваш стойността "core clock " . Да кажем при първия тест сложи +50Мхц . Даваш apply и минимизираш . Пускаш fire strike или time spy  и АКО изкара теста без да крашне , продължаваш да увеличаваш core clocka още  с малки стъпки през 10-20Mhz докато успееш да изцедиш максимума от ядрото .  Следва същата процедура с memory core . Там не смятам ,че е много удачно да се престараваш защото прираста е по малък .  Предполагам +300-400Мхц ще направи за теста. В никакъв случай не те съветвам да ползваш картата за 24/7 с подобни настройки. Това е вариант само , ако си решил да видиш какви са и пълните възможности и да си почешиш крастата с 1-2 теста. А на този модел възможностите не са големи изобщо, не само заради слабия кулер  но и предполагам заради орязаната платка в сравнение с GameRock , Jetstream моделите да речем .

едит: Тия работи с подаването на повече ток няма как да станат.  Може да се префлашне биоса на картата с друг , но такива експерименти аз не бих си позволил да правя .

Успех ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pepy86 написа:

1-во този модел е с много калпав охладител. Възможностите му за клок са малки . Имах до преди 1месец по един брой 1070ti StriX и Cerberus и да ти кажа дори първия модел не успя с клок да достигне стоков FTW 1080 (сравненията ми бяха изцяло на бенчмаркове и едва 2-3 заглавия с вградени такива. Вероятно има игри, при които нещата не са точно така но невярвам да са много) . Както и да е , по твоя въпрос по лесния начин е следния. Инсталирай MSI Afterburner , влез в settings - fan  - сложи тикче на enable user ... fan cotrol и направи по агресивна фан крива. Цъкани ОК и след това  отиваш и задаваш power limit-a макс. Постепенно започваш да покачваш стойността "core clock " . Да кажем при първия тест сложи +50Мхц . Даваш apply и минимизираш . Пускаш fire strike или time spy  и АКО изкара теста без да крашне , продължаваш да увеличаваш core clocka още  с малки стъпки през 10-20Mhz докато успееш да изцедиш максимума от ядрото .  Следва същата процедура с memory core . Там не смятам ,че е много удачно да се престараваш защото прираста е по малък .  Предполагам +300-400Мхц ще направи за теста. В никакъв случай не те съветвам да ползваш картата за 24/7 с подобни настройки. Това е вариант само , ако си решил да видиш какви са и пълните възможности и да си почешиш крастата с 1-2 теста. А на този модел възможностите не са големи изобщо, не само заради слабия кулер  но и предполагам заради орязаната платка в сравнение с GameRock , Jetstream моделите да речем .

едит: Тия работи с подаването на повече ток няма как да станат.  Може да се префлашне биоса на картата с друг , но такива експерименти аз не бих си позволил да правя .

Успех ;)

Въпроса ми беше от чисто любопитство за тази технология която я дават да клоква сама, а не че ще пържа картата до лимита и. Иначе гледам сега със серията RTX има и OC scanner, което е много интересно, но все още е само за 20xx сериите(скоро дават че ще има и за GTX 10xx сериите).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.