Премини към съдържанието
Yulian Kanchev

Проблем с лаптоп Toshiba. Disc error occurred.

Препоръчан отговор

Здравейте,

потърсих подобна тема, но не можах да открия затова правя нова. 

Имам следния проблем, на който намерих фикс, но се оказа временен. 

Windows крашва и след рестарт се появява следната грешка: Disc error occurred. Press crtrl+alt+del to restart. След това дори и не може да буутне флашка(не ми работи dvd). В общи линии не помага нищо освен преинсталация, която обаче трябва да се направо по доста странен начин.

Фикса, който аз успях да открия за случая е следния. Правя една буутваща флашка с Hireboot 15 и от него отварям Mini Windows XP приложението. След това той зарежда и форматвам C: След това като сложа флашката с Windows и вече мога да буутна window. Инсталацията протича нормално. Пробвал съм с няколко версии на 7 и 10. От там нататък всичко е стандартно и протича нормално( драйвъри и програми). В общи линии това оправя проблема, но за известно време. След това без грешка или син екран ОС крашва и се появява отново същата грешка. Работи различи единия път бе за 3 месеца, а другия за 2 седмици. 

Лаптопа е Toshiba Satelite L850. Смених видеокарта преди 1 месец.

Имам проблем с монитора( това е от поне 3 години). При включване в продължение на няколко минути излизат лилави и зелени линии по продължение на екрана и накъсва( работи много бавно докато линиите не изчезнат). След това се оправя и няма проблеми.

Четох доста за грешката и в по-голяма част от случаите фиксовете са свързани с харда, usb или кабелите. При мен не мисля, че става дума за нито едно от изброените. 

Въпросът ми е: Какво бихте препоръчали да направя? Защото вече съм без идеи и всичко, което намерих като информация не ми свърши работа.Моля ако някой е срещал същия проблем сподели как се отървал от него. Или поне ме посъветвайте дали има нужда да сменям хардуер или нещо друго.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда ти си заминава. Сменяш го с друг. Колкото до монитора тестваш с външен, за да видиш дали и там ще имаш подобен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е стар модел лаптоп. Най-вероятно харддискът му вече е пътник. При следващата преинсталация, когато е в работно състояние, пусни някоя програма да го тества и покаже здравето му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Crystal DiskInfo - какво казва за диска ти?

Видеото поради каква причина е сменяно и как?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз да се включа: как смени видеокартата на този лаптоп, като е запоена и това не се прави как да е. Възможно е да не е бил сполучлив ремонта или просто на този лаптоп да му е дошло времето за смяна с нов вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Yulian Kanchev написа:

Какво бихте препоръчали да направя?

Или сменяш диска с нов или сканираш диска със scandisk portable на Macrorit. След сканирането отварящ лога и гледаш съдържанието.
Стартираш програма за работа с дялове, примерно Minitool Partition Wizard (има го Hiren's Boot CD) и преоразмеряваш дяловете така, че проблемните сектори да останат извън дяловете.
И ползваш докато се срине окончателно дискът.
И сменяш диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Raze написа:

И аз да се включа: как смени видеокартата на този лаптоп, като е запоена и това не се прави как да е. Възможно е да не е бил сполучлив ремонта или просто на този лаптоп да му е дошло времето за смяна с нов вече.

Да знам за видеото. Проучих предварително как се сменя и ми я смениха в сервиз. Аз си взех нов лаптоп, но все пак исках да вдъхна още малко живот в този, за да може да се използва за елементарни неща. А и все още параметрите не са много зле

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Yulian Kanchev написа:

Аз си взех нов лаптоп, но все пак исках да вдъхна още малко живот в този, за да може да се използва за елементарни неща. 

Чудесно :) . Вдъхни му живот с едно SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.