Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам  хард диск който е свален преди две години от настолен компютър със инсталиран на него уиндоус 7. Вътре има много важни данни в размер около 400 гб, след като го свалих от компютъра си купих кутия и го свързвах към лаптопа без проблеми, това беше преди 5-6 месеца. След като го свързах със лаптопа ми показваше дяловете във My Computer дял C и дял D, нищо не съм правил по него, това лято преинсталираха лаптопа със уиндоус 10, вчера реших да свържа харда към лаптопа, но не ми показва файловете, даже и дяловете не се показват във My Computer. 

Отворих diskmangament, там ми показва дяловете C иD, като пише че пространството е свободно, викам си възможно ли е информацията данните да са изтрити при условие че преди половин година ги показваше на уиндоус 8, а по харда не са правени никакви преинсталации или каквото да било.  Марката на  харда е hitachi 500 гб   sata 3.0   7200 RPM.

До колкото видях ми излезна едно прозорче  и ми показва USB 3.0 Hardware drivers нам си какво, но в момента спря да ми излиза и не мога да кажа каква точно е грешката.

Отбелязвам че като пусна кутията от копчето, светва и се чува че харда работи (който е закачен на кутията).

Не знам дали се казва външен хард или просто хард, понеже е свален от настолен компютър!

Давам и снимки за по лесна ориентация! Вижте какво ми излиза и показва и моля за съвет! Данните ми са важни, а те бяха запазени във дял D.

snimka1.png

snimka2.png

snimka 3.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задай букви на двата големи дяла на Disk 1 .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 2 часа, RudeBoy написа:

В disk management десен клик по третия дял на Disk 1 и избери Change Drive Letter and Paths > [Add]
Aко искаш да излезе и делът с Windows повтори процедурата за втория дял на Disk 1.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, RudeBoy написа:

преди 3 часа, DarkEdge написа:

В disk management десен клик по третия дял на Disk 1 и избери Change Drive Letter and Paths > [Add]
Aко искаш да излезе и делът с Windows повтори процедурата за втория дял на Disk 1.

Благодаря много за помощта, живи и здрави да сте!  Всичко е точно :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.