Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет guys! Ще бъде доста подробен и предварително благодаря на всеки отзовал се и прочел романа ми. :)

Преди година ме посъветвахте да не правя ъпгрейди, защото съм със стар сокет 1150 и за да получа наистина скок в производителноста трябва да мина на нов билд, дъно, рам, процесор...затова и продължих да си ползвам конфигурацията. 

В момента съм със ASUSTeK COMPUTER INC. B85-PLUS (SOCKET 1150),   Intel Core i5-4460 CPU @ 3.20GHz,  PowerColor PCS+ Radeon R9 290  (4GB),  16,0GB  RAM Dual-Channel DDR3 @ 2992MHz (Kingston HyperX Savage),  PSU FPS RAIDER 650W, а кутията беше някаква на CM Power Elite 420 или и 30. Отделно имам сравнително нов хард 2ТБ Seagate Баракудка, и две ссд-та 120ГБ на кингстън и самсунг ево 240ГБ. 

Знам,че с този процесор няма как да бодна нова сравнително по-добра видеокарта от сегашната. Което означава ново дъно (там съм гол и бос), нов процесор (знам, че райзънчетата в момента са тотално bank for your buck и ми допадна R5 2600X), нова рам DDR4 2x8GB и тогава нова карта. Ако трябва да бъда честен съм от хората, които обичат да получават максимума за сумата която дават. Ако някоя карта например е по-добра или процесор но заради 10 15 фпс в игрите, които няма да усетя, разликата в цената не си заслужава, съм напълно пас! Една от причините да се обръщам към вас е не само, че сте по-грамотни технически от мен, но има и потребители (като Roujin Z :) ), които понякога могат да дадат много рационални мнения. От кое може да се спести, и къде да се вложи, от къде даден артикул може да се вземе на по-добра цена и прочие. Аз не следя толкова пазара и цените на компоненти в момента. Следователно бих искал някакъв вариант за конфигурация която включва стария ми хард и ссд-та и ще е най-производителния за парите си, но и такъв в който са включени и мои предпочитания. Например много държа на чистия и красив вид на конфигурацията и знам, че ще ме намразите, но шанса да ми допадне нова кутия под 100 лв е много малък. Много ме радват Phanteks, NZXT, CM и т.н.  В сегашната вече съм правил два, три различни билда и страшно ми омръзна, а и определено си заслужава по-добра ако сложа по-скъпи и нови компоненти. 

Тоест искам кутия с добър въздушен поток, достатъчно място, стъклен панел разбира се, възможност за водно охлаждане. Ако е и с филтър за прах още по-добре. Друго за което ми се иска да дам пари е и охлаждането. Видях, че CM имат едно водно което е към 100/120 лв което е много прилична цена. Иска ми се билд с по-малко кабели и по-чист вид. Но може и да ме разубедите с някой въздушен, който е по-евтин и красив.  Също така искам да подбера компонентите си все пак в някаква цветова гама или по-неутрален цвят с който мога да играя. Отделно не знам сегашното ми захранване  добро ли е въпреки, че е 650W? Дали да не взема друго което да е модулно и отново да нямам хиляда кабела в кутията? 

Конфигурацията както се казва ще се ползва за всичко, но приоритет ми е гейминга, филмите и браузването. За работа си ползвам предимно макбука. Въпреки това не е изключено някой ден да стриймвам или нещо подобно. Но за момента основно гейминг, както и доста мултитаскинг и доста отворени табове на браузъра.  Монитора ми е LED AH-IPS Philips 21.5", Wide, Full HD 75Hz, тоест ще играя на FullHD. Но тук имам втора дилема. По принцип искам нов монитор поне 24 инча, който за съжаление ще е TN панел, тъй като достъпните 144 херца монитори с freesync са си такива. Мисля да взема нов който да е основно за гейминг (тъй като обичам фпс, шутъри и доста къмпетитив игри), а Филипса да го запазя като втори монитор, който да изпозлвам за мултитаскинг? Тук обаче ме дразни това, че ако съм с nvidia, няма да мога да се възпозлвам от фрийсинка, а G sync монитор и то IPS с тия цени е абсурдно да си купя. Дали наистина има начин както четох в Редит да се подкара nvidia карта на фрий синк монитор? И тук въпроса е за каква карта ми остават пари? АМД картите са наистина добри за парите си, но в мид рендж класа, докато в по-високия определено за мен са nvidia. За да има осезаема разлика трябва да мина на 1070, 1070TI или 1080. 

И в този ред на мисли, то е ясно коя е най-евтина, най-скъпа и най-производителна, но коя най си заслужава отново парите? Със сегашната новите игри вече ги свалям на медиум настройки, а новата 2019/2020 хептен ще ме спъват. 

Дали не е вариант да си взема сега новите компоненти без видеокарта. Да сглобя билда и да бодна сегашното си видео. След което да продам старите части, които няма да ползвам и да се услушвам за нова карта ако се очаква да паднат още цените? След което само вземам и бодвам в новия билд и продава R9-ката? 

п.с. Искам дъното да има и блутут имам един wireless Xbox контролер, който не мога да ползвам без кабел в момента...също така не споменах, че не си падам по клокването и експериментите и ми се иска нещо което да си има самостоятелен бууст и да не се налага да човъркам нещо.  Също така сега съм с външна ЛАН карта, по-добре ли е така и да я запазя ли? Също така не съм меломан, но от значение ли е саундкартата? Ползвам само гейминг слушалки и буфер с две колонки. 

Другият ми въпрос е скоро очакват ли се нови платформи, нова DDR5 рам? Дали ще имам някакви опции за ъпгрейд. Защото ми се струва, че последните години все уцелвам време в което си правя билд на определена платформа/сокет към края на "жизнения цикъл" ако мога така да го нарека. :)) Или може би е нормално тъй като "технологиите" постоянно се развиват. :) 

Съжалявам за разбъркания вид на темата ми, но буквално разсъждавах в нея на глас. :))) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали AMD Ryzen 5 1600X 3.6GHz AM4 не ти дава повече за парите си?

Какво е "мултитаскинг" за теб?

Аз лично бих си спестил парите, не е като да нямаш машина или да си с някой Celeron (които на времето си бяха процесори заслужаващи внимание).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, plamen_petrov_80 написа:

Дали AMD Ryzen 5 1600X 3.6GHz AM4 не ти дава повече за парите си?

Какво е "мултитаскинг" за теб?

Аз лично бих си спестил парите, не е като да нямаш машина или да си с някой Celeron (които на времето си бяха процесори заслужаващи внимание).

Ако знаех дали дава повече за парите си, нямаше да питам тук. :))

А относно мултитаскинга имам предвид, че обичам и работя с много отворени табове в браузъра, отделно други отворени офис файлове и например на лаптопа на който работя се усеща от време на време как се върти и зарежда и мисли...въпреки, че е със ссд. 

А относно това, че машината ми е прилична отговора е и ДА и НЕ. Например на последните два assassin's creed-а за да достигна 50/60 фпс МАКС свалям всичко на медиум, сенките на low и ест неща като Vsync и прочие са на OFF.  А играта определено е добре оптимизирана.  Томб райдъра същото положение....а този който сега излезе дори не съм го тествал още, но сигурно ще е по-зле.

Което само по себе си означава, че следващата година може би ще е последната в която играя нови игри на high/medium и ще трябва да слизам на LOW. Другата причина която изтъкнах е, че не съм от хората на които НЕ им пука как изглежда мястото на което разпускат или работят. В момента сетъпа ми изглежда много подреден, чист и красив, но тази кутия която съм оставил на земята никак не се вписва в картинката. Доста е олд скул вече.

Затова смятам, че ако не наведнъж, то поне на два, три пъти мога да сглобя нещо ново без да ме удари много в джоба. Например да взема нова кутия, дъно, процесор и рам, да продам старите с което да си върна част от сумата и след някой друг месец да добавя видеото например? В една стара тема дори някой ми беше казал, че в сегашната ми карта има още хляб ако имах малко по-добър процесор...но уви това е. :)

Толкова ли е скъпо и нефективно в момента сглабянето на ново ПС, че май за втори път ме съветваш да си спестя парите  и да чакам още? :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое се товари повече по време на игри - процесора или видео картата?

Монитор за "мултитаскинга" - мисленето не идва от към монитора. Тази дума много почна да се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, plamen_petrov_80 написа:

Кое се товари повече по време на игри - процесора или видео картата?

Монитор за "мултитаскинга" - мисленето не идва от към монитора. Тази дума много почна да се ползва.

Аз не казвам,че е от монитора, а че предпочитам да си запазя стария като взема нов и да ги позлвам и двата. Така или иначе никакви пари не мога да му взема. А е удобство да имаш повече от един дисплей и искам да се уверя лично в това. Вместо да събира прах стария монитор, ще свържа и него, а докато взема новия ще го ползвам за основен, това е.  Нямам предвид, че ми е наложително да имам два или че мисленето е от това. не ме разбра правилно.  А относно товаренето трябва да пусна един тест, но какво е значението след като и в двата случая ще става дума за ъпгрейд. Ако е картата, нова не мога да сложа на този билд по-добра, ще се спъва. Ако е процесора, новите са за друго дъно. Така че какъв е смисъла да го проверявам като решението и в двата случая е едно? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От новите процесори няма как да сложиш на това дъно, но видео карта може да се постави - спъването винаги го има в едната или другата посока, както и в различни %.

Разбира се, че има значение, нали единия план е да запазиш видеото, ако е заради нея какво ще постигнеш с подмяната на частите?

Аз те разбрах, но кажи ми монитор който може и който не може да се ползва за "мултитаскинг". :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо едно уточнение - не мисля, че разликата в игрите между 4460 или алтернативно 4770 и един 6-ядрен Ryzen ще е толкова голяма, че да ти оправдае целия ъпгрейд за ново видео. Та ако искаш да чакаш нещо по-напред от сорта на DDR5 и следващи платформи, засега една GTX 1070(ti) евентуално с някаква подмяна на процесора може да ти даде достатъчен прираст в игрите.

Едно по едно, малко отзад напред, за да не стане много подреден пост и да се объркаш :P

- относно ъпдейти  - на AM4 платформа си подготвен за Zen2, тъй че с прилична B450 дънна платка ще си подложиш добре и имаш поддръжка на PBO - може да погледнеш ASRock B450 Pro4, MSI B450 Tomahawk. За bluetooth може да си вземеш отделен адаптър на USB - евтини са, или ако държиш на по-висок клас дъно с такава поддръжка - MSI B450 Gaming Pro Carbon AC, което идва с Wi-Fi, Bluetooth 5.0, по-добро вградено аудио и RGB, ако те блазни

- апропо вграденото аудио - за колонки и масови слушалки с нисък импеданс няма проблеми

- виж Ryzen 5 2600X, който идва с приличен Wraith Spire охладител и на B450 дъно с PBO / XFR2 практически сам си държи високи честоти; другият вариант е 2600, който и без това е с хилав охладител, та може да го смениш, или 1600X, който е без охладител. При тях е желателно да се пипнат ръчно честоти. Чак от AIO водно няма нужда, пък и добрите (двойни) кули се справят на по-добро ниво от нисък клас вода - be quiet Dark Rock (Pro) 4, Noctua NH-D15S / NH-U14S с AM4 kit, Alpenföhn Brocken 3... имаш опции за различна визия, както и разни светкащи, ако кажеш какво търсиш

- твоята кутия е FD Meshify C TG - меш предница с добър поток, компактна и добре организирана, филтри, подреждане на кабели, стъклен капак. От по-евтините Riotoro Cr 500 трябва да е с добър поток, понеже също е меш, другите варианти бяха Phanteks Eclipse P300 / P350X, но те не са най проветриви.

- захранването не е първа младост, нито нещо особено, но ако ще режеш нещо друго за сметка на това, по-скоро го смени на следващ етап с нещо модулно - Corsair Vengeance 550M, TX550M, Seasonic Focus Plus Gold, Corsair RMX, EVGA G3...

- видеокарта - 1070ti дава много за парите си, но с тези процесори нямаш вградено видео, така че ще ти трябва видеокарта

- на 144Hz монитор за предпочитане е да имаш повече фреймове, поддръжката на Freesync / G-Sync реално влиза от полза при по-ниски fps, когато картата почва да се позадъхва, така че не се притеснявай да комбинираш Freesync монитор с nvidia карта, след като това ще ти дава високи фпс и ще се възползваш до голяма степен от високата опреснителна на монитора.

- друг вариант за монитор - извит VA 144Hz Freesync 1920x1080 (AOC C24G1, AOCC27G1), като вторият идва малко голям за тази резолюция, но иначе скачаш 400-500лв нагоре за 144hz при 2560x1440 или 2560x1080

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз му препоръчвам да изчака до догодина за ZEN 2 и да си вземе нова видеокарта за сега.

Но това е само в случай че е висок клас понеже 580/1060 не е особено смислена при наличието на 290.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите момчета! Мониторите които сте дали ми изглеждат супер за цената си. За блутуут не бях сигурен,че има адаптери, още сега ще си купя един. Относно ZEN 2 това ще бъде новата серия процесори на амд ли? Който реално ще е съвместим със сегашните сокети Am4? Май ще трябва да седна да почета.... Гледам,че те (AM4 за райзън) са от 2017-та, тоест скоро очакват ли се нови CPU сокети за интел и амд или не? Също така ако има нова рам DDR5 предполагам, ще е съвместима с AM4 нали?  Но защо да взема видеокарта сега след като този процесор в момента ще я спъва? Няма ли да има ботълнек? 

п.с. По повод кутията ми не знам защо но не е с със стъкло отстрани....метален си ми е капака с място за два странични вентилатора, като аз съм добавил един. Като чукна модела 430 в нета ми излизат все със страничне панел който има малка стъклена част, но моята не е такава. Иначе изглежда точно така и беше със захранване. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Freesync с nvidia карта ще ти трябва и AMD, може да го тестваш, преди да си продадеш старата видеокарта, в случай че вземеш нова на NVIDIA:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, G0ld написа:

Относно ZEN 2 това ще бъде новата серия процесори на амд ли? Който реално ще е съвместим със сегашните сокети Am4? Май ще трябва да седна да почета....

Да и отново да. Добра идея.

Сокета е един и като почнеш от ZEN (1ххх) минеш през "рефреша" (2ххх) стигаш до новите ZEN 2 (2019 г.) а по-късно ще има нов "рефреш".  

Но ако си правиш планове да купиш сега дъно е лоша идея. Първо ще трябва да ходиш в сервиз да флашват биоса като купиш процесора второ "новите" дъна сигурно ще имат и леки подобрения.

А идеята сега да дадеш стотици левове за "рефреша" (2ххх) с цел след някой месец да дадеш още толкова за новия (ZEN 2) поне на мен не ми се вижда изгодна...

DDR5 си има но не очаквай да видиш такава 2019 г. И не няма да е съвместима с AM4.

Интел и сега имат проблеми с производството както си личи и от скочилите до небето цени. 

Каквито и планове да са имали ще отлагат и отлагат докато си стъпят на краката отново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с биоса няма да му е проблем ако вземе нещо като "старо"  топ Х370 или B450. Доколкото знам май всичките или поне всичките на MSI могат да флашват биос без процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Tommygun написа:

Това с биоса няма да му е проблем ако вземе нещо като "старо"  топ Х370 или B450. Доколкото знам май всичките или поне всичките на MSI могат да флашват биос без процесор.

Постарах се да прочета изцяло тази заглавна епопея на автора и смея да твърдя, че той в това си състояние не обича да ''човърка''. Дет съ вика ''Plug & Play''. Важното е мултитаскинг да има.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да :D 

Като цяло съм сменял биоса само на видеокартата тъй като имаше няколко бройки на powercolor, които имаха проблем с производителността и просто беше належащо, а и беше доста симпъл. 

Същият съм вече и със смартфоните. Беше ми дерт да човъркам разни Шаомита и Сонита, но вече нямам нерви, а и риска от брик винаги го има. 

Така  че Жоржи, мойто момче, правилно си слушал. Plug & Play :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Благой Великов
      Здравейте. Реших да си купувам някаква гейминг машина от среден клас. Може ли да ми помогнете с избора на части или да ми предложите направо готова конфигурация. Парите С които разполагам са около 2300 2400 лева. Благодаря предварително.
    • от Fa7al1ty
      Здравейте,
      Както предполагате, имайки предвид всички останали теми от този раздел на форума, реших да правя нова конфигурация. Въпреки, че съм доста запален "геймър", последните няколко години, студентският живот ме накара да се "мъча" малко на лаптоп, който както разбирате няма нищо общо с настолен, когато говорим за "гейминг". Преди следях, горе-долу, какво ново има на пазара, но последните няколко години доста се отделих от тази сфера. Единственото, което разбирам е, че в момента е доста лошо да се прави нова конфигурация - майнинг, високи цени на видео карти и памети и т.н. , лошото е , пак до колкото разбирам, че не се знае колко ще трае това и кога пазарът ще се нормализира, а лаптопът ми имам чувството, че не го чака още дълъг живот, пък и производителността му се влошава с всеки изминал ден.

Та, направо към въпроса:
      - Бюджет: около 3000лв (около разбирайте +/- 200, 300 лв. в зависимост от това дали има смисъл и си заслужава);
      - Ще се използва за гейминг, не гоня някакви определени настройки, естествено предпочитам да са колкото може по-високи, но няма да гоня ULTRA и т.н.;
      - Мониторът ми е най-обикновен FullHD 23' на AOC с HDMI, DVI, DisplayPort (предполагам, че в бъдеще ще го сменя на някой по-добър, но за момента ще е този);
      - Нямам нужда от допълнителна периферия;
      - Кутията няма нужда да свети, свири, пее и т.н. , а да е достатъчно голяма;
      - За охлаждане, нямам претенции стига да върши работа и да охлажда както трябва;
      - Видео картата предпочитам да е на nVidia;
      - За процесор, отворен съм към предложения и от AMD, тъй като гледам, че в последно време са доволни от тях;
      - Самото PC мисля от сега нататък да го ъпгрейдвам въможно най-често (естествено това не е константа, тъй като и бюджета ми не е);
      - Не смятам да клоквам каквото и да е било, тъй като не съм много наясно с тези неща, но ако заслужава може и да помисля върху клокване;
      - Мога и сам да го сглобя, освен ако не стане въпрос за водно охлаждане, така че не е задължително да са от едно място частите;
      - Шумът не ми е проблем;
      - Много ще съм благодарен ако ми предложите или посъветвате за вариант на изплащане на конфигурация (ако въобще някои предлага такава опция);
      - От старо PC нямам части, тъй като както споменах по-горе, в момента съм с лаптоп. Имам от едно време една 550Ti, но предполагам че няма да върши работа;

Ами това е , което се сещам до момента, за повече информация питайте. Благодаря предварително на всички отзовали се, за отделеното време. Ако достигнем до някакъв резултат и успея да сглобя машината ще пратя отзиви, впечатления и тестове ако трябва.
    • от Kuncavia
      Здравейте,
      Наскоро реших да добавя малко RAM, тъй като започна да не ми достига. 
      Тъжното, е че сегашната ми RAM е 2х4GB - 1333... Още по-тъжното, е че нова 1333 е по скъпа от DDR4 памети... 
      Може би и точно с тази цел, да надградиш мащабно. И като гледам, май така ще стане. Реших да оправя проблема с дъното, само че от там се оказва, че процесора ми е втора генерация, а дъното, на което съм се спрял е осма. 
      Както си правих някакви дребни кръчмарски сметки, така кошницата набъбна доста рязко. Първоначалната идея бе, да засиля малко RAM паметта, след което за взема бюджетната GTX1050TI и проблема с гърлото да е решен...
      Сегашната карта е GTX560 1GB, което ме учудва, че издържа 7 години и подкара доста хитови заглавия на Medium детайли и през 2017 г. 
      Компютъра като цяло ми трябва за WoW. Играта определено не е от най-тежките, но при райд, се налага да намалям значително детайлите. Не стига, че графиката е доста дървена за 2013+ г., ами да я намалям допълнително, не е кеф.
      Понякога се залъгвам като излезе нова игра тип Hitman, CoD, Assassin Creed и т.н. Но като цяло ги играя за 2-3 дни, след което заминават в кофата. Точно затова се надявам, че видео картата, към която съм се спрял, е правилното решение.
      Съответно моля за съвет или мнение, към компонентите, на които съм се спрял:
      Процесор: Intel Core i7-8700K Coffee Lake 6-Core 3.7 GHz (4.7 GHz Turbo) LGA 1151 (300 Series)
      Дъно: ASUS ROG Strix Z370-E Gaming LGA 1151 (300 Series)
      Вентилатор: Cooler Master V8 GTS
      RAM: G.SKILL TridentZ RGB Series 16GB (2 x 8GB) 288-Pin DDR4 SDRAM DDR4 3200 (PC4 25600)
      Видео: ASUS STRIX-GTX1050TI-O4G-GAMING

Процесора има едно сигурно, роб съм на марките и определено Intel е моята. Това над което се чудех, е дали да е 3.6 или 4.2, но разликата не е кой знае колко голяма и се спрях на малко по-големия.
      Дъното е ясно, ASUS или смърт! Идеята да се набия със 100+ повече пари, за подобно дъно идва изцяло от RGB подсветката, тъй като почти цялата периферия ми е RGB на Razzer... А и луд на шарено се радва и имам прекрасна кутия с изцяло стъклен капак.
      Вентилатора на процесора е на принципа на шаренията, но главната причина да заложа на смяната на стоковото охлаждане, е че при WoW в момента, вентилатора ми иска да полети в космоса и шума в стаята е като на сървърно помещение. Може би при 8 генерация ще е в пъти по-различно, но все пак...
      RAM... Искаше ми се да напъна бюджета за 3600, но разликата е много голяма, затова мисля на първо четене да сложа 2х8 на 3200, пък ако издъхне след време да добавя още 2.  
      Видеото отново робува на ASUS ROG, много ми се искаше да мога да напъна още малко бюджета и да стигне за GTX1060, но на този етап отпада като вариант. 

За съжаление, освен да дам безсмислени пари за стара RAM и на първо време да надградя само видео картата, няма друг начин за закупуване на компоненти поетапно. Единствения вариант е да накупя нещата и да оставя старата карта, докато се престраша за 1060, което си е чисто престъпление спрямо конфигурацията...

Благодаря предварително за съветите и градивната критика, надявам се да не съм ви отегчил с размисли на глас
      Поздрави! 
    • от Leo123
      Добър ден ! Реших се най-накрая да си взема нов лаптоп . Лаптопа ще се ползва главно за игри ,  не до там толкова  натоварващи(CS Go , Fifa 17 , FM 17 , COD и др.) , но ако реша да играя такава бих искал лаптопа да може да се справи . Мисля да го ползвам поне 4/5 години ( дано да имам този късмет и да издържи ) . Бюджетът е около 3 000лв. и съм се решил да е 17.3 инча , а не като сегашния ми 15'' . Ето ги и моделите на които съм се спрял  :
      1. https://laptop.bg/archive/laptops-acer-Predator_17_G5_793-acer_predator_17_g5_793_NH_Q1HEX_02
      2. https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V17_Nitro-acer_aspire_v17_nitro_vn7793g_NHQ26EX007?gclid=CODO_PCwttYCFRMTGwodAOcI1w
      3. http://www.pcstore.bg/bg/laptop-asus-fx753ve-gc093.html?dsa=laptop&gclid=EAIaIQobChMIjb2nxrG21gIVDmYbCh2tcAoNEAAYAiAAEgK23vD_BwE
      Това са моделите на които аз съм се спрял . Тъй като не съм много напред в нещата бих искал да ми кажете стават ли и кой от тях е най-добре ? Тъй като това доста пари , бих искал да взема възможно най-добрия вариант в рамките на този бюджет . Също така бих искал да ме посъветвате от кой сайт е най-добре да се поръча ? Благодаря предварително за отделеното внимание 
    • от pi4a7a
      Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
      Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване