Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,  имам проблем със сини екрани. Случва се като играя игри или браузвам.Компютърът се  ресва и се оправя, но този път при рестарта се появи и некъв черен екран. Грешката на синия  екран е  0x000000F4 . Случвало ми се е като играя дадена игра преди синия екран да има странни звуци(все е едно съм сложил диск в записвачката) и не ми зарежда някои текстури.Температурите са нормални, не е овърклоквано нищо, драйверите уж са ъпдейнати, със сменен ОС преди 2 месеца.

Microsoft Windows 7 Professional (64-bit)  Service Pack 1
Memory 8GB (4x2)
AMD Athlon(tm) II X3 450
FOXCONN- A74ML 3.0/A74ML-K 3.0
AMD Radeon HD  5670
WDC WD50 00AVVS-00ZWBO SATA DISK  (500GB) 

1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдия ти диск е за смяна. Тествай го за лоши сектори и дай едни SMART да го видим.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай, но как  се тества за лоши сектори ? смарт ?  не съм ги правил преди

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

tovali.png

tovali2.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избери disk/surface test и го изчакай да видим колко лоши сектора ще намери. Диска е пътник принципно, с тези грешки, които ти изкарва при работа, тракането и забиването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай пак но диска ти е за смяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Важна информация имаш ли на диска?

Ако да - спри да го ръчкаш! Изключи всичко и помисли добре за най-бързия и лесен начин информацията ти да бъде прехвърлена на друг носител.

Този диск ако наистина искаш да го ползваш ( то ти може да искаш, но не се знае той дали ще позволи) - след като го преточиш от информацията му правиш един Low level format и след това гледаш къде има здраво и къде не. На база тези данни може да се прецени дали изобщо е възможно да се ползва за: не важни, докато изкара и т.н. неща!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Raze написа:

Твърдия ти диск е за смяна.

И как го определе? По счупената файлова система?

Microsoft имат фикс по заявка за даденатаа грешка - изппраща се на имейл

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На диска нямам много важна инфортмация само 1 папка ми  трябва.Не знам да ли ще мога да направя този low level format  и този surface  тест не ще да  тръгне  няколко пъти опитах вече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като толкова е зор за диагностика на повърхността ползвай macrorit disk scanner за сканиране, но не е там проблемът! Има вероятност да има и проблем с кабелите на диска.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ще проверя  утре кабелите  и ще  ви пиша благодаря за помощта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, easy1000 написа:

Здравейте,  имам проблем със сини екрани. Случва се като играя игри или браузвам.Компютърът се  ресва и се оправя, но този път при рестарта се появи и некъв черен екран. Грешката на синия  екран е  0x000000F4 . Случвало ми се е като играя дадена игра преди синия екран да има странни звуци(все е едно съм сложил диск в записвачката) и не ми зарежда някои текстури.

преди 11 минути, DarkEdge написа:

И как го определе? По счупената файлова система?

Щом казваш, че тези грешки, лошите и слаби сектори, сините екрани, тракането, незареждане на някои неща, "0x000000F4" и така нататък са от "счупена файлова система" така да е, ти сигурно знаеш повече. Може и да има софтуер, който да ги оправи магически и да не сме чували за него. За мен тези неща са признаци на почти умрял диск. Автора вече да си решава какво да прави, щом иска да се мъчи с този пътник, който не е ясно и на колко години е вече, съдейки по конфигурацията от 2010 година, евтин бюджетен диск, над 18000 часа непрекъсната работа, работата е ясна.

Кабели не се проверяват, а се сменят - най-вече SATA кабела, но това няма да ти помогне. Купи си едно SSD, в момента цените са им супер ниски, ще си решиш проблемите, а и компютъра ти ще стане в пъти по-пъргав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз на това недоразумение sentinel  не му вярвам. Като видя лог от анализа на Macrorit disk scanner мога да разсъждавам. А за грешката за сини  екран дадох линк към статия на Microsoft.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.