Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
Имам малък проблем с един лаптоп на Dell Inspiron 3573.
Проблема е следния, махнах HDD и сложих чисто ново SSD на Kingston 240GB на негово място, обаче при буут изписва Boot failure. В BIOS на Boot Option Priorities имам само Windows Boot Manager.

П.П. Също така забравих да добавя че на HDD-то си имаше явно заводски инсталиран Windows 10. Лапопа е нов. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако SSD диска е нов и вероятно празен, без операционна система, как искаш лаптопа да тръгне?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами SSD-то не ми излиза като Boot Options. Също така вкарвах 1 флашка и тя не ми се появява. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, No Pain, No Gain написа:

Ами SSD-то не ми излиза като Boot Options. Също така вкарвах 1 флашка и тя не ми се появява

Къде искаш да ти се появи тази флашка, и какво има на нея? SSD то куплирано ли е хубаво в леглото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, No Pain, No Gain написа:

Ами SSD-то не ми излиза като Boot Options. Също така вкарвах 1 флашка и тя не ми се появява. 

С други думи карай по процедурата за инсталиране на ОС. Или ползвай софтуер за прехвърляне на данните от стариа хард на новиа. Второто е по-тъпия вариант, но по-неангажиращ.

Поправака: Помоли някой да ти го оправи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На флашката няма нищо особено, бях сложил .exe за да ъпдейтна биоса през Flash Update, но не се получи. А относно SDD-то, добре е сложено защото на делл diagnostic tool го засича и си показва модела му. Сега в момента правя Bootable USB Flash Drive с Windows 10 за да инсталирам windows-а, всъщност въобще не знам какво съм си мислил като махнах hdd-то на което е windows-a, очевидно е че няма как от нищото да се появи. :D  Това обаче което си мисля в момента е дали сега като инсталирам windows-a наново лиценза ще се запази, защото ушкем лаптопа е с оригинален Windows 10.

преди 9 минути, Melmak ® написа:

С други думи карай по процедурата за инсталиране на ОС. Или ползвай софтуер за прехвърляне на данните от стариа хард на новиа. Второто е по-тъпия вариант, но по-неангажиращ.

Поправака: Помоли някой да ти го оправи.

Точно това правя! Тоест първото предложено, но ми отне малко време да се осъзная че няма как windows-а да се появи сам. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Имаш ли флашка с инсталатор на Windows? Ако да - при стартирането натисни Esc > F9 и посочи флашката за зареждане на машината.
2. Ако нямаш флашка, си направи и се върни на т.1.

преди 30 минути, No Pain, No Gain написа:

бях сложил .exe за да ъпдейтна биоса

Не можеш от exe файл; директно да обновиш BIOS. Трябва под windows да стартираш и най-вероятно ще поиска флашка, кято да форматира и конфигурира за стартиране. А може и да е инструмент за обновяване под Windows.

преди 30 минути, No Pain, No Gain написа:

сега като инсталирам windows-a наново лиценза ще се запази, защото ушкем лаптопа е с оригинален Windows 10

Да, ако инсталираш същия Windows 10

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера имаше подобна тема. Отиди на

https://www.microsoft.com/bg-bg/software-download/windows10

и с инструмента си изтегли windows и го запиши на USB. Ако лиценза е оригинален и си върви към лаптопа, ще се активира автоматично при включване на интернет. Въпроса е да изтеглиш и инсталираш такава версия, за каквато ти е лиценза - home, pro или каквато там се води, за да се активира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вече си направих флашка с Windows 10 както по-горе казах. Инсталирах вече всичко и работи! Мерси все пак на отзвоалите се за помоща...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.