Премини към съдържанието
detronik

Повредих оптиката на CD Technics - помогнете

Препоръчан отговор

Здравейте,
Както е видно от заглавието, май сглупих и си прецаках CD плейъра :(
Плейъра е Техникс - стар SL-PG360. Знам, че не е нещо особено. Беше започнал да не чете CD-R и
реших малко да побутна тока на лазера от тримерчето. 
Първо естествено почистих оптиката, въздух под налягане и т.н. нещо което преди помагаше, но не
и в последно време. Та завъртях тримерчето леко в едната посока, но се влошиха нещата, после в
другата посока и взе, че заработи както трябва. Към последните песни обаче прескачаше и реших
още малко да го "напомпам". Да ама не. Врътнах още мъничко и спря съвсем да чете. Върнах го
както си беше, обаче не става. Та май съм го "пренапомпал". Сега не намира изобщо дисковете,
нито матрични нито какви да е.
Вероятно трябваше да прочета или да питам преди да пипам, но така или иначе приемам, че
оптиката си е изживяла живота. Предполагам доста от вас ще ме посъветват да не се занимавам да
го ремонтирам, но аз си го харесвам и искам да си го ползвам отново.
Оптиката е много широко разпространена CDM-12.1 на Philips.
Та въпросите ми са:
1. С това което съм направил (предполагам съм превишил максималния допустим ток), безвъзвратно
ли съм повредил оптиката (впрочем лазерът се вижда, че свети) или може нещо да се направи?
2. Намерих такава оптика на приемлива цена и в BG и в e-bay и мисля да си поръчам, но четох, че
идват с тример завъртян в положение на минимален ток на лъча и трябва след монтажа да се
настрои. Показана е и контролната точка в която да се мери.
Дали може някой да ми каже, ако знае за тази оптика конкретно, след като я монтирам какво трябва
да измеря и как да я настроя, така че да не я опуша отново?
Лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тва дет го правиш не се прави така "хамалската" , такива оптики съм слагал на pg 390 Техникс и мога да ти кажа, че оригинална оптика няма от къде да купиш, а тези дето се продават са от ден до пладне, но щам си решил пробвай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.