Премини към съдържанието
nesumrobot

Смяна на дисплей на Xiaomi Mi A1

Препоръчан отговор

Здравейте,

Телефонът е Mi A1. След удар в земята, ръба на телефона е пукнат. Пукнатината стигна до дисплея, тънка е като косъм. Освен това след удара се появи жълто петно, малко под пукнатото. Самият тъчскрийн работи. Въпросът ми е къде в София мога да оставя телефона да ми сменят екрана и колко ще струва. Освен това жълтото петно ще се премахне ли, то част от дисплея ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да ти отговоря само за цената. Все още се намират дисплеи и тук за А1 и  цената е между 80-100 лв в комплект с тъчскрийна. Ако поръчаш от Китай ще е по-евтино разбира се.

Вече за труда не знам колко ще ти вземе сервиза, тъй като е пълно с шано "сервизи" аз бих ти препоръчал щом си от София, директно да питаш в Булграм, които са оторизиран и официален сервиз за Шаомитата тук, които се внасят официално от Солитрон. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жълтото петно е в следствие, че дисплеят не е прилепен за стъклото. Може да приемеш, че имаш стъкло и под него една хартийка, която реално е "дигитализатор" или самият дисплей, който показва образ.

Тук обаче идва въпросът - струва ли си? Телефон за ~$160 да даваш ~$60-70 за нов неоригинален дисплей.

Може да потърсиш и да поръчаш от Китай. Не забравяй, че Xioami A1 и Xiaomi Mi 5X са на практика един и същ телефон, което може да помогне в търсенето. Ориентировъчно $25-30 е цената. Задължително търси дисплей с рамка! Иначе трябва да ти свалят старото стъкло, заедно с дисплея, да го стържат с ножа и тепърва да лепят новото. Рамката прави нещата и по-лесни и по-сигурни.

Телефонът не е от най-опростените и смяната не е елементарна, но според мен всеки с малко повече увереност и инструменти (които в повечето случаи китайците пращат директно с дисплея) може да се справи. Може да питаш цена дисплей + смяна и цена за смяна, ако занесеш дисплея. Но не очаквай нищо под ~70 лева, ако ти занесеш дисплея.

Само за информация, не съм телефонен специалист или техник, но на моето Xiaomi сам смених дисплея, като 3 пъти разглобявах телефона, понеже бях забравил да закача антената. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двамата. Добивам кураж да си го сменя сам, освен ако не чуя отнякъде за качествен сервиз. Прав сте, не е много икономически оправдано. А да попитам друго, ако го поръчам от Китай за месец ли ще дойде и по-важното ако вземе, че спре да работи докато намеря дисплей после ще може ли да се смени, ще работи ли?

Ако можете препоръчайте коректни такива продавачи от  Китай, ако трябва на лично ги пратете. И задължително както вие казахте ще е с рамка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да препоръча качествен сервиз, където ще ми сменят дисплея с оригинален. Мерси. Също така искам да попитам мога ли да ползвам телефона така временно, има ли риск да се повреди?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.