Премини към съдържанието
Mlechko

Microsoft - програма на наглите!

Препоръчан отговор

Какво да ви кажа....
Отивам на гости някъде. Опитвам се да инсталирам на чужди компютър нещо от Microsoft Store. Удрям на камък, приложенията си искат логване в Микрософт! Логнах се в Microsoft.com след което влизам в магазина. Продължава да не ме отразява, иска да се логна през приложението и нищо друго. ОК. Логвам се от Microsoft Store. Влязох, но сега ме пита дали сме съгласни приложенията да бъдат синхронизирани с акаунта! Опция единствена "ПРОДЪЛЖИ" или се отказваш. Ми продължавам, стартира инсталацията, но.... знаем, че техния компютър има повреда с Microsoft Store и не се инсталира нищо, дава само различни кодове за грешки. Това не е притеснителното. Притеснителното е, че ме насилваше да синхронизирам! И знаете ли какво се случи? На Edge браузъра му се появиха всички 80 бутона от любими сайтове на моя компютър у дома! Даже ми лепна снимката на работния плот! Излязох от акаунта Microsoft.com, след това изтрих тези бутони. И знаете ли какво се случи? Прибирам се у дома и докато си ги гледках всички 80 фаворити изведнъж са се изтрили, а чуждия компютър отдавна е изгасен. Побеснях! Там се изложих пред хората да ме гледат какво събирам, а вкъщи ми се затриват всички сайтове, които едва ли ще намеря пак, струваше дълги нощи. Сега ще си поиграя да разгледам какво още крие този акаунт на Микрософт, ще ги разстрелям мършоляците мръсни, които ме принудиха безогледно да пристъпя към неволни стъпки да загубя данни и да изложа данните си на друг компютър!

Една малка част от запис на лога ви!
cf93bae63b6d50558e70f03acf04f57c.th.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че кой ти е виновен?!? Сам си си смъкнал гащите и сам си се хванал за палците, инсталирайки Вирус 10 и създавайки си акаунт при МикроМеките. Нормално е да ти го набутат без вазелин, като си заел доброволно подходяща поза :D Занапред да знаеш - програми се инсталират от флашка, а не от M$ Store. На флашката се качват у дома, като си ги изтеглиш от съответния наш или руски тракер със съответното "лекарство". Аз дори в Google Store нямам акаунт и съм го изтрил от телефона си, след като го root-нах. Всичко си инсталирам от .apk-та, които качвам ръчно. Затова нищо не ми се синхронизира и нямам грижи.

• Харесва ми 1
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ли ти беше трудно да направиш нов акаунт, че трябваше с твоя да се логваш? Друг път ще знаеш! Как искаш да изтеглиш приложение от официалния магазин, без да си се логнал там? Това е при всяка ОС, Мак, андроид и така нататък.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 1809 можеше да теглиш от стора  и без да влизаш в акаунта, ама го махнаха това и сега ако не те устройва просто не им ползвай стора.

• Харесва ми 1
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ТУК има записана хронология в дълга листа на всички URL адреси, които сте посетили по време!

А от ТУК избирате какво да си разглеждате от историята.

992482fe4d8cd0ef7633852ba475d957.th.png

преди 9 минути, Raze написа:

Как искаш да изтеглиш приложение от официалния магазин, без да си се логнал там? Това е при всяка ОС, Мак, андроид и така нататък.

Защото можех да тегля без да се логвам. Но някой път нещо го захапва и си иска логване. Правило го е и на моят компютър и на друг. Трудно разбирам дали има условие за логване, трябва да гуглирам за да проверя.

Има си и мониторинг на програмите, които отваряте/работите. :) 

4b7abee7936d5318578f72dc0c07e562.th.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не ти е виновен, че си достатъчно .... за да се логнеш с твой акаунт на чужд компютър...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Mlechko написа:

приложенията си искат логване в Микрософт

А да не би на Google Android-ът или магазинът да са много по-различни?

преди 4 часа, Win_user написа:

Занапред да знаеш - програми се инсталират от флашка, а не от M$ Store.

Е, няма такава глупост - ади недей да сваляш метро приложение на флашка и да го инсталираш от там...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, ined написа:

Преди 1809 можеше да теглиш от стора  и без да влизаш в акаунта, ама го махнаха това и сега ако не те устройва просто не им ползвай стора.

до колкото помня, от преди месец, теглех от там без да се логвам...от разширенията за Edge
все още имам 1809 про на един хард и ако потвърдите, че не може да се тегли, ще го сложа за да видя как са нещата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, дръндю написа:

преди месец, теглех

Поправка - инсталираш. Не можеш само да изтеглиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, DarkEdge написа:

Поправка - инсталираш. Не можеш само да изтеглиш!

тъй де
:giggle1:
ами, склероза ве, ни съ усещам

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От преди малко, Windows 10 Home 1809..

Понеже се наложи да го преинсталирам... Влизам в Store да си кача добавки за Edge.

Избирам си добавката, давам да я инсталира, то ми отваря прозорец с искането да създам Microsoft Account, аз му казвам "Глей си работата" и затварям прозореца и... добавката се инсталира :)

Та толкова от мен по въпроса - според мен НЕ е задължително създаването на акаунт, само трябва да си по-нагъл и да им затвориш прозорчето... :ph34r:

dok.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сам си виновен. Тези акаунти са лични, защо се логваш на клиетска машина с твоя? Всички покупки и настройки се синхронизират, което е супер! Само инсталираш и се логваш и всичко което си имал преди се инсталира автоматично, дори и картинката на десктопа пак се появява и се чувстваш като у дома.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай боже да не си взимал пари от хората, че иначе не ЕмЕс са нагли ....

И да ти е за урок ..... след като не можеш да помогнеш, поне не си вреди на себе си .... и да изкарваш, че някой друг ти е виновен, та даже нагъл ....

Тази тема показва само и единствено колко си некомпетентен .....

Успех в знанията! Продължавай да се учиш ....

п.п. Не бих те помолил за каквото и да е Млечко ..... Явно още си с млечни "зъби" .... - Нищо лично ....

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, zitrön написа:

От преди малко, Windows 10 Home 1809..

Понеже се наложи да го преинсталирам... Влизам в Store да си кача добавки за Edge.

Избирам си добавката, давам да я инсталира, то ми отваря прозорец с искането да създам Microsoft Account, аз му казвам "Глей си работата" и затварям прозореца и... добавката се инсталира :)

Та толкова от мен по въпроса - според мен НЕ е задължително създаването на акаунт, само трябва да си по-нагъл и да им затвориш прозорчето... :ph34r:

Значи, този тупан, който ми казваш вече съм го бил и то стократно! Варианти се появяват 3 броя:

1. Не те пита за акаунт.

2. Пита за акаунт, имаш опция да откажеш.

3. Пита за акаунт и държи да минеш само чрез акаунт! Нямаш опция за отказване!

Точка 2 на теб се появява според ситуацията какъв софтуер инсталираш. Дали за някакви глупави добавки на браузър или като мен за няколко игри, които те класират, една от тях даже (на независима компания) ти дава възможност да си качиш снимка преди да започнеш игра и след като направиш някакъв рекорд в класацията ти пуска анимация къде се подреждаш спрямо други потребители, които също са качили свои снимки. Не съм си играл да качвам разбира се. Не съм сигурен, че знаеш и си научил тънкостите на Меките.

преди 3 часа, ДиоиД написа:

..... след като не можеш да помогнеш, поне не си вреди на себе си .... и да изкарваш, че някой друг ти е виновен, та даже нагъл ....

Тази тема показва само и единствено колко си некомпетентен .....

Микробите искаха след изпълняването на една инструкция да изпълня втората! Да синхронизирам приложението без никаква друга възможност! Ти четеш между редовете или какво...? Само пишем да се покажем...! Казах, че магазина даваше код за грешки на всяко приложение, само едно е успяло да се инсталира и то след като е дало кода за грешка! Два часа и рестартирания, почистване, нищо не оправя. След като ме запитва за нещо по-различно ти също би се съгласил. Какво означава да се синхронизират приложенията в Microsoft Store?! След логване през контролен прозорец на Microsoft Store се появява нов, който не те допуска до инсталацията, всичко е на заден фон затъмнено, докато не се съгласиш! Опции за отказ никакви, освен един бутон ПРОДЪЛЖИ! Щом се предлагаше от Microsoft Store, а не съм влизал през браузъра в акаунта си (това го направих, но искаше да се случи чрез Microsoft Store), би трябвало да значи, че искат резултатите и настройките на това, което инсталирам да се отразяват на същия този компютър - нива до които съм стигнал, точки и настройки на програмата. Вместо това животното ми синхронизира браузъра, нищо общо с Microsoft Store! Това са мошеници! Не ги защитавай!

преди 8 часа, DarkEdge написа:

Е, няма такава глупост - ади недей да сваляш метро приложение на флашка и да го инсталираш от там...

Какво ще се случи, като го сваля @DarkEdge ? Никакви грижи за намирането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Mlechko написа:

Не ги защитавай!

Не ги защитавам, нито ще споря с теб. Разбирам гнева ти, но дали това не се дължи на факта, че не си се справил, а?

И запомни: Една програма прави каквото и е програмирано, а не каквото си мислиш, че прави.

До колко една компания която разработва софтуер (било то и операционна система) трябва да се съобразява с гневните потребители и до колко вече има алтернативен софтуер (било то и ОС), то имаш избор да ползваш друг.

Та: Вместо да изсипваш тук гнева си .... свържи се с представителството на въпросната компания и помогни да отстрани въпросния "бъг" или по твой начин казано - гаф....

Цялата ти тема е или вид антиреклама или скрит намек, че другаде е по-добре.

Ти повдигаш тема и

преди 16 минути, Mlechko написа:

Само пишем да се покажеш...!

Та .... видяхме ти "млечните зъбчета" ... усмихни се .... :) Браво! Вдигна ти се рейтинга.... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що преинсталирах проблемния компютър и видях как работи магазинът:
- Няма задължително логване в акаунт! Появява се формален прозорец с подкана, ти го затваряш, в това време се стартира свалянето и инсталиране! При нас беше придружено с код и грешка. Това ме подтикна да се съглася с логване. Това е. Единственият проблем, че открих колко далеч стигат меките със запис на глобална хронология.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, DarkEdge написа:

Че какъв е проблема? Всяко приложение е най-обикновен .ZIP файл. Ако не знаеш как да го изтеглиш и инсталираш offline - проблемът си е твой... За ограмотяване - ето ти видео урок как се прави:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не беше новобранка, щеше да знаеш, че още във военния устав пише, че непознаването на правилата не е оправдание за извършените нарушения. Аз лично съм изненадан от твоите изблици, поогледай се малко...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Win_user написа:

Че какъв е проблема? Всяко приложение е най-обикновен .ZIP файл. Ако не знаеш как да го изтеглиш и инсталираш offline - проблемът си е твой... За ограмотяване - ето ти видео урок как се прави:

То това отдавна беше дискутирано! След известно закъснение @DarkEdge беше посочил линкове към същата материя. Само че ти не си наясно с експлоатацията и изглежда, че проблема сега не е мой, ами твой! Както @B3M2W0 го обяви, незнанието на правилата не те оправдава, ти може да си мислиш, че знаеш, но всъщност си като индианец пред компютъра и неграмотното отношение не те извинява по думите на @B3M2W0. Понеже той смята, че всички са се родили учени! Та тези пакети от магазина на микробите са пряко свързани с тяхното приложение за инсталиране - Microsoft Store. Много е близко до акъла, че ако това приложение не работи и дава код за грешка, възможно е да не работят две неща - САМО! Едното е да не може да се изтегли, другото да не може да се инсталира! Според теб се очаква единствено да си го изтеглиш. Смяташ ли, че инсталацията става като SFX архив да се самоинсталира? Определено си го мислиш, пардон - даже обратното, не мислиш... ;)  Та тези пакети също връщаха код за грешка и допуснах, че има нещо вързано с нуждата от лог. Може би не знаеш още при какви условия трябва да ги стартираш? Да ти дам ли жокер като стола на богатството? Ако седнеш на него ще се изложиш пред цяла България! :ass:Никога не съм казвал, че напълно съм наясно с материята за нищо. Но да твърдиш, че нещо не работи само защото аз го управлявам за разлика от всички останали, това си е обида с цел дискриминация.... :instanthit:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на Thursday, November 29, 2018 в 22:43, Mlechko написа:

Току що преинсталирах проблемния компютър и видях как работи магазинът:
- Няма задължително логване в акаунт! Появява се формален прозорец с подкана, ти го затваряш, в това време се стартира свалянето и инсталиране! При нас беше придружено с код и грешка. Това ме подтикна да се съглася с логване. Това е. Единственият проблем, че открих колко далеч стигат меките със запис на глобална хронология.

Това как ще се държи е свързано с ъпдейтите - ако инсталираш начисто 1809 и пробваш да теглиш от стора директно те препраща да си сложиш акаунта, не те пита изобщо дали искаш или не искаш. Ако си го ъпдейтвал, там вече се държи различно. 

Това със стора може и да са го оправили, но и те май още не са сигурни дали са си изчистили грубите грешки щом още никъде не съм видял 1803 автоматично да иска да се ъпдейтне на 1809.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.