Премини към съдържанието
bmvtooo

Федора и Уиндоус 7 на един компютър стартирани едновременно?

Препоръчан отговор

Видях това на един лаптоп Lenovo ThinkPad (не видях точно модела) и искам да питам как да го постигна и аз?

Значи човека си работеше с Федората и ми рече: "Гледай сега" и стартира Уиндоус 7 без да прави рестарт на лаптопа. След това си прехвърляше между Федората и Линукса все едно са отворени в да таба и можеше да си работи и под Линук и под Уиндоус само с прехвърляне между двата прозореца/табове. Даже с алт и таб си ги прехвърляше и ми стана странно как го е постигнал това. Как да си направя лаптопа и аз така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VirtualBOX

А ако имаш друга машина за виртаулизацията става и с ProxMOX в различни табове на браузъра направо :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, plamen_petrov_80 написа:

VirtualBOX

А ако имаш друга машина за виртаулизацията става и с ProxMOX в различни табове на браузъра направо :)

Виртуал бокса ми е познат и съм 100% сигурен, че не използва него. А и с виртуалбокса няма шанс да прехвърля между линукс и уиндоус с алт+таб

Когато натисне алт+таб линукса и уиндоуса застават в два прозореца един до друг а около тях е черен фон и все ено прехвърля между два браузъра или две отворени папки.
Това няма как да стане с Виртуал бокса!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ти си бил там, а аз трябва да гадая ТОЙ как го прави!

Отиваш и си питаш него.

Не иска да ми каже, защото така нямало да се науча. Точно за това пуснах темата. Но явно и ти не си виждал такова нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо не е ясно ти какво точно си видял!

При мен мога на една ОС да си отворя браузъра и в него да си заредя 1,2, 10, 20 и т.н. и да си ги сменям от табовете на самия браузър.

Знаеш колко различни софтуери и начини има - даже ти сигурен ли си, че реално двете машини са работили на този лаптоп? Едната може да е отдалечена връзка нали?

Това да ти кажат коя е програмата не те учи! Кажи му, че аз знам едни неща, дето той никога няма да се научи на тях! Не защото са сложни, а защото няма никаква идея кой съм, какво знам и какво той никога няма да знае! Е в същото положение си и ти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, plamen_petrov_80 написа:

Първо не е ясно ти какво точно си видял!

При мен мога на една ОС да си отворя браузъра и в него да си заредя 1,2, 10, 20 и т.н. и да си ги сменям от табовете на самия браузър.

Знаеш колко различни софтуери и начини има - даже ти сигурен ли си, че реално двете машини са работили на този лаптоп? Едната може да е отдалечена връзка нали?

Това да ти кажат коя е програмата не те учи! Кажи му, че аз знам едни неща, дето той никога няма да се научи на тях! Не защото са сложни, а защото няма никаква идея кой съм, какво знам и какво той никога няма да знае! Е в същото положение си и ти.

Хах, май се имаш за хакер без изобщо да познаваш другия човек. Едва ли го е правил в браузър или използвал десктопа на друга машина с изключен интернет?
И между другото, за да не се изхвърляш повече, то оня човек е хакер чийто сървъри се ползват от много хора не само от България. Просто кажи, че не знаеш как става или не си виждал такова чудо и толкова. Какво толкова се правиш на велик? Нека разбиращите отговорят, а ти като не знаеш или не си виждал отстъпи им място!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, plamen_petrov_80 написа:

Кажи му, че аз знам едни неща, дето той никога няма да се научи на тях!

Да съм споменал изобщо компютри?

Ти като по-знаещ и виждал как "великия" го е правил - що си тъка?

А оня знаещия - като е толкова велик - чорап ли има в устата си да ти подскаже какво ползва, а ти сам да седнеш и да си го направиш.

Това неговото не е никакво насърчаване!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай и VMWARE.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само предположение за виртуализатор - VMWare Workstation

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, bmvtooo написа:

Когато натисне алт+таб линукса и уиндоуса застават в два прозореца един до друг а около тях е черен фон и все ено прехвърля между два браузъра или две отворени папки.
Това няма как да стане с Виртуал бокса!

Вероятно е направил GPU passtrought или нещо подобно. Наистина е вируална машина, но просто е по-особено конфугирарана. И почти сигурно не е VirtualBox, защото той не може въпросните номера.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, DarkEdge написа:

Само предположение за виртуализатор - VMWare Workstation

Ама пак не се връзва. Щото нали за да стартира Уиндоуса първо трябва да стартира софтуера за виртуализация, а той такова нещо не е правил.

преди 2 часа, Melmak ® написа:

Вероятно е направил GPU passtrought или нещо подобно. Наистина е вируална машина, но просто е по-особено конфугирарана. И почти сигурно не е VirtualBox, защото той не може въпросните номера.

Не знам какво точно е направил, но видях, че Уиндоуса стартира без виртуална машина до като той работеше до този момент с Федора. 

Лаптопа му е странен, тоест такъв дето за първи път виждам. С процесор i7 и DDR4 рам памет, но не разбрах с едно или с две SSD-та е. Значи екрана му е тъч и може да се отдели от клавиатурата, но не е таблет, а лаптоп си е.

Даже съм вждал и други номера дето е правил с него. Например на един приятел по погрешка форматирана карта памет, човека каза, че ще и направи клонинг във вид на файл. И след като го направи извади картата памет от четеца на лаптопа, и от въпросния клониг/файл възстанови всичко което е било на картата. Учил го е това, но не в България (не иска да каже къде). Познавам го от скоро и все още не ми се доерява за да ми казва всичко, а и не е длъжен. 

Искаше ми се да мога да си ползвам Линукса и когато ми потрябва да работя с програмите на Адоб да стартирам Уиндоуспо този бърз начин, а не да рестартирам цялата машина. През виртуална машина съм пробвал и е огромна мъка особено за Афтър Ефект. А той го ползваше с завидна бързина до като ми демонстрираше как работят и Линукса и Уиндоуса на неговия лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 за kvm.

А пък клавишните комбинации се настройват, та какво му е на Бокса в случая, той може да си работи от "снимка" за бързина (ако се търси бързо пускане) и може да е само 1 прозорец.

Интересно, в колко ли файла трябва да бъде клонирана флашката? Ми то си е спазвал правилото да работи с копие, не с оригинала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво точно е направил, но видях, че Уиндоуса стартира без виртуална машина до като той работеше до този момент с Федора

Най-вероятно е използвал KVM + GPU Passthrough. Играл си е с шините да резервира Intel-ската видеокарта само за Linux, а реалната само за Windows. Такова нещо е рядкост да се види на PC, a на лаптоп - още повече. Нищо ново, но браво му за старанието, пък и не абсолютно винаги е възможно /хардуер/. Това че е ползвал Fedora, още повече ме хвърля на това предположение. Също така виртуалната машина е била активирана още със стартирането на Linux, най-много да си го видял после да се логва. Ако трябваше да се пусне втора VM, нямаше да е възможно - няма как да назначи / разпредели видео-картата.

Искаше ми се да мога да си ползвам Линукса и когато ми потрябва да работя с програмите на Адоб да стартирам Уиндоуспо този бърз начин, а не да рестартирам цялата машина. През виртуална машина съм пробвал и е огромна мъка особено за Афтър Ефект. А той го ползваше с завидна бързина до като ми демонстрираше как работят и Линукса и Уиндоуса на неговия лаптоп.

Възможно е да го повториш с малко късмет, подходяща машина и доста играчка с настройките.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Melmak ® написа:

Intel-ската видеокарта само за Linux, а реалната само за Windows.

Явно има и не реални карти. Явно наистина има какво да уча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Явно има и не реални карти. Явно наистина има какво да уча.

Е, па отделната от процесора ли да пиша? Или по-мощната? :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично мнение:  два компютъра в един монитор

компютрите могат да са с еднакви или раэлични операционни системи 

утре ще питам как става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Bozhidar Denkov написа:

Лично мнение:  два компютъра в един монитор

компютрите могат да са с еднакви или раэлични операционни системи 

утре ще питам как става

KVM switch

Резултат с изображение за KVM switch

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.11.2018 г. в 20:46, бат'начо написа:

...Интересно, в колко ли файла трябва да бъде клонирана флашката? Ми то си е спазвал правилото да работи с копие, не с оригинала.

Не прави копие на съдържанието за да има няколко файла. А прави копие/клонинг на устройството (както правиш копие на DVD диск в ISO файл например), но за карта памет, хард диск, а не DVD диск. Как го прави не знам.

на 29.11.2018 г. в 22:26, Melmak ® написа:

Най-вероятно е използвал KVM + GPU Passthrough. Играл си е с шините да резервира Intel-ската видеокарта само за Linux, а реалната само за Windows. Такова нещо е рядкост да се види на PC, a на лаптоп - още повече. Нищо ново, но браво му за старанието, пък и не абсолютно винаги е възможно /хардуер/. Това че е ползвал Fedora, още повече ме хвърля на това предположение. Също така виртуалната машина е била активирана още със стартирането на Linux, най-много да си го видял после да се логва. Ако трябваше да се пусне втора VM, нямаше да е възможно - няма как да назначи / разпредели видео-картата.

Възможно е да го повториш с малко късмет, подходяща машина и доста играчка с настройките.

Звучи абсолютно вярно и е възможно точно това да е направил. Утре ще напиша какви машинки имам (лаптопи и компютри), за да се разбере дали ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Qemu И малко игра с хардуеера мисля

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

wubi - до Оливиа и Петра се използваше от Линукс Минт като "патерица" за нови потребители. Инсталираш линукса (цялата операционна система) като програма във Уиндоус, естествено че може да я минимизираш и после да я връщаш на екрана. Така започнах с първия линукс, нещо като помощни колела на детски велосипед. Помогна ми да схвана логиката на линукс. При проблем може винаги да се "спасиш" при познатото. После си направих нормална инсталация.  - Ето линк към страницата на Wubi https://wubi.en.uptodown.com/windows

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, bmvtooo написа:

Не прави копие на съдържанието за да има няколко файла. А прави копие/клонинг на устройството (както правиш копие на DVD диск в ISO файл например), но за карта памет, хард диск, а не DVD диск. Как го прави не знам.

Имаш gnome-disk-utility - направи си и ти копие. Дали е флашка или диск, не било от терминал - какво значение, важен е крайния резултат.

П.П. Вкарваш ми една друга муха в главата - "оправях" лаптопа на един познат на приятел и "някой" си беше "оставил ръцете" според моето виждане как трябва да стоят нещата. И потребителят и паролата бях чел някъде, че са такива на всичките машини минали през ръцете на този "някой".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.12.2018 г. в 12:35, vmonev написа:

wubi - до Оливиа и Петра се използваше от Линукс Минт като "патерица" за нови потребители. Инсталираш линукса (цялата операционна система) като програма във Уиндоус, естествено че може да я минимизираш и после да я връщаш на екрана. Така започнах с първия линукс, нещо като помощни колела на детски велосипед. Помогна ми да схвана логиката на линукс. При проблем може винаги да се "спасиш" при познатото. После си направих нормална инсталация.  - Ето линк към страницата на Wubi https://wubi.en.uptodown.com/windows

Това звучи точно обратното на това което видях. Федората беше основната ОС, а Уиндоуса го стартира само с един клик без да рестартира. А това което посочваш рестартира компютъра/лаптопа. После го изключи, а Федората не е спирала да работи. Не съм сигурен, но по-горе написаното за KVM звучи по правдоподобно. Занесох му мой лаптоп той да го направи така, но след няколко дни като му звъннах и ми каза, че процесора на моя лаптоп не става за тази гимнастика. Бил от така наречените скопени и залепени за дъното процесори. Идеята ми е все пак да не се налага рестартиране на компютър или лаптоп, за да се ползват програмите на Адоб, защото ги няма за Линукс.

преди 18 часа, бат'начо написа:

Имаш gnome-disk-utility - направи си и ти копие. Дали е флашка или диск, не било от терминал - какво значение, важен е крайния резултат.

Не знам. Не съм правил такова нещо и не знам как се прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.