Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Федора и Уиндоус 7 на един компютър стартирани едновременно?

bmvtooo
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 37 минути, bmvtooo написа:

Не знам. Не съм правил такова нещо и не знам как се прави.

Ако всеки път четеш и гледаш кое-как, то къде е тръпката да направиш нещо твое... пък голяма работа, че после ще откриеш, че се правило така.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

А твоя лаптоп е модел? С процесор?

VirtaulBOX може да пусне виртуална машина само с един "двоен клик" (тук вече зависи конкретно от настройките).

Нали се сещаш, че Виртуал бокса ползва споделени и предварително определени заделени ресурси. Пробвал съм и програмите на Адоб не тръгват, а при него бачкаха със завидна бързина.

Бях обещал да кажа какви лаптопи и компютри имам, но не ми остана време вчера. За това сега ги пиша. Предимно ме инересуват лаптопите, кой от тях ще стане. Компютрите са 10 броя. С двуядрени процесори от които шест са на сокет 775 и DDR2 рам по осем гигабайта за всеки. Три са с двуярени на сокет 1155 и DDR3 рам пак по осем гигабайта. Десетия го ползва колегата и е с i7 четириядрен, а рам паметта е DDR2 28 гигабайта, но на 1066 скорост.
Като оставим на страни компютрите, лаптопите са: HP EliteBook 8440; HP Compaq 6530b; HP ProBook 4330s; Acer Aspire 5552; AsusK72DR; TurboX X11A; HP Mini 110; Acer Aspire One D270; Asus F551C; Acer TravelMate P255

Това е общо взето наличното до момента. Кажете сега, кой става и кой не?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, bmvtooo написа:

Нали се сещаш, че Виртуал бокса ползва споделени и предварително определени заделени ресурси. Пробвал съм и програмите на Адоб не тръгват, а при него бачкаха със завидна бързина.

Бях обещал да кажа какви лаптопи и компютри имам, но не ми остана време вчера. За това сега ги пиша. Предимно ме инересуват лаптопите, кой от тях ще стане. Компютрите са 10 броя. С двуядрени процесори от които шест са на сокет 775 и DDR2 рам по осем гигабайта за всеки. Три са с двуярени на сокет 1155 и DDR3 рам пак по осем гигабайта. Десетия го ползва колегата и е с i7 четириядрен, а рам паметта е DDR2 28 гигабайта, но на 1066 скорост.
Като оставим на страни компютрите, лаптопите са: HP EliteBook 8440; HP Compaq 6530b; HP ProBook 4330s; Acer Aspire 5552; AsusK72DR; TurboX X11A; HP Mini 110; Acer Aspire One D270; Asus F551C; Acer TravelMate P255

Това е общо взето наличното до момента. Кажете сега, кой става и кой не?

Нищо не каза!

Няма как две операционни системи да работят едновременно по която и да е схема и да не ползват споделени ресурси! Не тръгват - значи някъде нещо бъркаш! Завидна бързина - зависи от хардуера - тук веднага тези 6 броя на 775 ги забрави (въпреки, че аз си ги ползвам все още). Също така сокет и тип памет не определят нищо! Чувал си за хардуерна поддръжка на виртуализация за сокет 775 има процесори с и без такава. Искам да го видя този i7 с DDR 2 - няма такова животно!

Казваш лаптопи - HP Mini 110, Acer Aspire One D270 - моля? Ако искаш направо му дай една елка на всемогъщия да ти я направи с Linux/W10. Излагаш се, честно!

Реално какво можеш да направиш - слагаш на една по-съвременно машина Win и си слагаш софтуера с който искаш да работиш - как ще върви - ами ти конкретна версия не си споменал, не се знае мащаба на работата така, че пробваш и ще видиш. Ако така не работи добре, то под виртуализация нещата няма да са по-добри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, plamen_petrov_80 написа:

... Искам да го видя този i7 с DDR 2 - няма такова животно...

Има, но ти явно не си виждал! Осем слота за рам памет DDR2 1066 от които само две са по два гигабайта. От двете страни на процесора по четри слота.  Lenovo ThinkStation е компютъра. А на този: Acer Aspire One D270,  който е с SSD съм му слагал Стотинка ОС (шеста версия 32 бита защото не поддържа 64 бита) и Уиндоус 7 Ултимейт. Но ги ползвах с рестарт на системата. Ясно, а мислех, че можеш да помогнеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, bmvtooo написа:

Има, но ти явно не си виждал! Осем слота за рам памет DDR2 1066 от които само две са по два гигабайта. От двете страни на процесора по четри слота.  Lenovo ThinkStation е компютъра. А на този: Acer Aspire One D270,  който е с SSD съм му слагал Стотинка ОС (шеста версия 32 бита защото не поддържа 64 бита) и Уиндоус 7 Ултимейт. Но ги ползвах с рестарт на системата. Ясно, а мислех, че можеш да помогнеш.

Искам точния модел i7-xxx или i7-xxxx!

Това какво върви по-отделно и заедно са две съвсем различни неща!

И на този лаптоп

преди 12 минути, bmvtooo написа:

Acer Aspire One D270

с

преди 12 минути, bmvtooo написа:

Уиндоус 7 Ултимейт.

вървят ли ти програмите на Adobe?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Това какво върви по-отделно и заедно са две съвсем различни неща!

И на този лаптоп

с

вървят ли ти програмите на Adobe?

Утре ще ти кажа, че компютъра е на колегата. И да, ползвал съм Фотошоп и Лайтрум на този лаптоп.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма I7, който да поддържа DDR2! Може да е някой стар Xeon, който се равнява на core (2) duo/quad, но първите I3/5/7 процесори са с DDR3!!!

https://www.google.com/search?q=I7+ddr2&ie=utf-8&oe=utf-8

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Raze написа:

Няма I7, който да поддържа DDR2! Може да е някой стар Xeon, който се равнява на core (2) duo/quad, но първите I3/5/7 процесори са с DDR3!!!

https://www.google.com/search?q=I7+ddr2&ie=utf-8&oe=utf-8

Не му разваляй кефа от сега, нека утре да види, че бърка :)

Коя версия на Photoshop си ползвал и същата ли искаш да ползваш и сега?

Ако все още имаш тази инсталация пробвай дали Photoshop върви през RDC и/или TightVNC Viewer и сродно. Ако върви под кое се движи най-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пиша от смартфон и / или таблет. Мониторът ми с кинескоп на десктоп компютърът ми от седмица е на ремонт и няма да бъде поправен скоро. Това за което пита авторът на темата го получих, като Newsleter на пощата си в абв.бг, като съобщение от преди седмица и е от вида pc- Welt typs and triks. Никой от тази тема не позна. Дори никой не беше близо.  ако ми кажете как да копирам линк или текст със смартфона, че не зная, то веднага ще го кача в темата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, Bozhidar Denkov написа:

Пиша от смартфон и / или таблет. Мониторът ми с кинескоп на десктоп компютърът ми от седмица е на ремонт и няма да бъде поправен скоро. Това за което пита авторът на темата го получих, като Newsleter на пощата си в абв.бг, като съобщение от преди седмица и е от вида pc- Welt typs and triks. Никой от тази тема не позна. Дори никой не беше близо.  ако ми кажете как да копирам линк или текст със смартфона, че не зная, то веднага ще го кача в темата.

Дори и аз и Рейсе ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, Bozhidar Denkov написа:

С каква ОС е този "смартфон"?

https://support.mozilla.org/en-US/kb/how-do-i-copy-and-paste-text-android

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Bozhidar Denkov написа:

Kodak extra android 6English благодаря за линка, но не мога да го преведа и не го разбирам

Английски не знаеш ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Bozhidar Denkov написа:

не говоря и не разбирам англииски език

А ако ти го преведем през гхугъл ще качиш ли линка?

1 Провлачи си пръста през линка все едно подчертаваш с химикал тва ще селектира линка все едно е с мишка

2 Тупни подчетаноното това ще ти отвори меню избери копирай

3 Избери полето за коментар и потупкай в него това ще ти отвори същото поле но с актива опция постави избери я и това ще постави линка в полето за коментар и вече можеш да го публикуваш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Bozhidar Denkov написа:

Благодаря за превода

Пак заяпвядай

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 2.12.2018 г. в 21:09, plamen_petrov_80 написа:

Това е дънната платка според Аида: Intel Patsburg C600/X79, Intel Sandy Bridge-EP

Можеш сам да видиш какви процесори поддържа и какви не. Интересно е защо Аида и на самите плпчки рам пише DDR2 1066, когато инфото в нета показва, че трябва да е DDR3?

Както и да е, не това е проблема. Питах отново човека. Каза, че ще дойде до офиса да ни ги направи така и четирите компютъра, но няма да ни кажел как става. Няма проблем, важното е да стане и работи.

Сега обаче имаме друг проблем и ще пусна нова тема в раздела на Адоб.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, bmvtooo написа:

Каза, че ще дойде до офиса да ни ги направи така и четирите компютъра, но няма да ни кажел как става.

Е, па какво пречи един да стои непрекъснато и да гледа какво се прави. Един дратхаар така станал ризеншнауцер. :wink12:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, bmvtooo написа:

Това е дънната платка според Аида: Intel Patsburg C600/X79, Intel Sandy Bridge-EP

Можеш сам да видиш какви процесори поддържа и какви не. Интересно е защо Аида и на самите плпчки рам пише DDR2 1066, когато инфото в нета показва, че трябва да е DDR3?

Както и да е, не това е проблема. Питах отново човека. Каза, че ще дойде до офиса да ни ги направи така и четирите компютъра, но няма да ни кажел как става. Няма проблем, важното е да стане и работи.

Сега обаче имаме друг проблем и ще пусна нова тема в раздела на Адоб.

https://en.wikipedia.org/wiki/Sandy_Bridge

Sandy с DDR2 няма! Нито Intel I-процесори. По-нагоре съм ти дал подробности в темата по въпроса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Raze написа:

https://en.wikipedia.org/wiki/Sandy_Bridge

Sandy с DDR2 няма! Нито Intel I-процесори. По-нагоре съм ти дал подробности в темата по въпроса.

Благодаря. Сега проблема ни е с Roto brush опцията на Adobe After Effects за която пуснах отделна тема.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване