Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Започвам тази тема с цел да събера отзиви и съвети за този модел - GWH12YD-S6DBA1A. Може да го намерите тук. http://gree-bulgaria.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8/%D0%B1%D0%B8%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F/%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F-%D0%BD%D0%B0-%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%BD%D0%BE-%D0%B8%D0%B7%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D1%81%D0%BF%D0%BB%D0%B8%D1%82/

Да започна с моето мнение. Закупих го за да го използвам за отопление на две стаи, които са общо 30 кв м, но не съм сигурен дали е удачно или е твърде слаб за такава квадратура, тъй като навсякъде ми се отговаря различно - варира, че можел да се използва за площ от между 20 и 33 кв м в режим на отопление. Например в момента при -10 градуса навън, когато вентилатора е оставен на автоматично регулиране и е настроен на 23 градуса, предимно работи на средна скорост и много рядко намаля или спира. Като да добавя, че използвам функцията му I Feel и дистанционното е на най-студеното място в стаята и едновременно така че да подава сигнал до вътрешното тяло. Ако не използвам тази функция спира твърде често, което е нормално в моя случай с 2 помещения и отчита че около самия него е топло, тоест трябва да го увелича в този случай.

С други думи искам да знам дали е нормално за хиперинверторен климатик от този модел да работи по този начин за да поддържа 23 градуса и в двете стаи и дали не го пренатоварвам. Надявам се да има и други, които да го използват за отопление на такава площ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо държиш дистанционното в най-студения край на помещението. Така даваш на климатика грешна информация и е нормално да работи с по-голямо натоварване. Да го претоварваш не бих казал, той затова е направен, но така ще консумира повече ток.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и ти си прав. Ще спра да го слагам там. Този модел има много функции и в момента ги разучавам. А за консумация на електроенергия при постоянно отопление на две стаи, без да смятам, че през нощта за момента не го оставям да работи, с около 40 лв повече съм го изчислил, че ще е сметката, тъй като знам на коя дата ми я засичат, а именно след една седмица. Добре е като за начало на сезона.

За момента експериментирам как да го използвам най-ефективно, но вече знам със сигурност, че ако дистанционното не е срещу климатика, а в страни от него например и I FEEL функцията е включена, той дори обръща въздушния поток към него.  Поразрових се малко и явно е било най-добре да го слагам близо до този, който е в стаята. Дали е така, предстои да разбера. Иначе до момента съм много доволен. Не е тих вярно е, но още преди да го купя знаех това и не ми пречи. Amber Nordic моделите не се отличават с особено ниски децибели на работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Кольо Паунов написа:

За момента експериментирам как да го използвам най-ефективно

Не го спирай нощно време и си дръж дистанционното там където искаш да поддържаш зададената температура. Не разбрах това нордик модела ли е или не? Мнения за климатика има бол с лопата да ги ринеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нордик модела е и мерси аз точно това направих снощи. Функцията му за нощен режим беше перфектна, макар и малко сложна за използване в началото, а за две помещения според мен задължително не трябва да се спира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спред мен претоварваш климатика. Да, може да е предвиден за до 33 кв.м. , но става дума за едно помещение, а и има още други условия - изложение (север/юг), колко прозорци има, дали има изолация, каква е дограмата, дали е открито, и т.н. Ако има чупки, които спират въздухопотока, те допълнително усложняват работата му. Затова, преди да се купи климатик, е хубаво да се извика представител на фирмата монтажник, за консултация. Да огледа помещенията, и да даде препоръка какво е хубаво да се сложи. 

Вариантът с две 9-ки, във всяка стая по един, може би първоначално ще е по-скъп, но с течение на времето ще се изплати. Например, когато спите, ще е достатъчно да отоплявате само едната стая. А и климатиците ще се товарят по-малко, и ще се амортизират по-бавно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.