Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам следният проблем, който се повтаря вече с втори принтер. Ползвам Dell 1700 от 7-8 години с PCL6 драйвъра (cups+gutenprint). Някъде след Ubuntu 10.04/Debian 6 се появи следният проблем, който е наличен при всички актуални дистрибуции. Отпечатвам първа страница или целия документ и няма никакви проблеми. При пускане на второ копие или нов документ, излизат размазани знаци или по точно няколко реда уголемен текст от страницата в комбинация с мацаници. Трябва да изключиш принтера и да го пуснеш отново за да отпечаташ документа. Не знам, дали причината е в CUPS или в Gutenprint драйвърите, които се ползват за този принтер. Този проблем не ми беше приоритет, защото точно този принтер е под CENTOS6, която е със стара версия на cups+gutenprint и там всичко е ОК. Преди няколко дни, един колега с Ubuntu 16.04 ме помоли да му инсталирам един също стар, но приличен ABM Infoprint 1222. Зададох драйвър за LP 12XX, който също е част от gutenprint драйвърите, отпечатах тестова страница и си тръгнах. Оказа се, че, когато е започнал да печати и колегата e констатирал същият проблем, какъвто има и при мен с моя DELL 1700.

Моля, ако някой е имал подобен проблем и е намерил решение да го сподели.

Благодаря предварително за отговорите !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

IBM Infoprint 1222. Сбъркал съм, но не ми позволява редакция на поста. Мисля, че проблемът е в CUPS. Има ли алтернативна принтираща система за Linux и дали може hp-lips да се ползват от друга марка принтери ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен. Оказа се, че с два драйвъра за други модели IBM работи без проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Аз съм нов потребител на Линукс. Използвам Убунту 18.04. Не съм ползвал принтер в къщи, но обмислям да си купя този модел.

Screenshot-2018-11-30-14-09-57.png

Не ми стана ясно дали по принцип Линукс има проблеми с принтери или това е частен случай и става дума за конкретен модел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно няма проблеми, CUPS е системата, която се ползва и в MACOS. Имам такъв принтер от 8г. - няма проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Пешеходецът написа:

Здравей! Аз съм нов потребител на Линукс. Използвам Убунту 18.04. Не съм ползвал принтер в къщи, но обмислям да си купя този модел.

Screenshot-2018-11-30-14-09-57.png

Не ми стана ясно дали по принцип Линукс има проблеми с принтери или това е частен случай и става дума за конкретен модел?

Потребителите на HP са с привилегии под Linux, защото могат да ползват и hp-lips, които върви със собствен интерфейс за настройка. Почти няма устройство на HP, което да не се поддържа под Linux. Имаме в офиса едно МФУ на HP и при старите версии на hp-lips се налагаше да тестваш няколко драйвъра, за да уцелиш правилния. От 1-2 години, точния драйвър за това устройство работи без забележки и не се налага ровичкане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, cybercop написа:

Почти няма устройство на HP, което да не се поддържа под Linux.

А това дали се отнася и за лаптопи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Пешеходецът написа:

А това дали се отнася и за лаптопи?

P.Става въпрос за поддръжката, осигурена от hp-lips. Тя е за печатащи, копиращи и сканиращи устройства на HP.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.11.2018 г. в 19:20, cybercop написа:

P.Става въпрос за поддръжката, осигурена от hp-lips. Тя е за печатащи, копиращи и сканиращи устройства на HP.

Благодаря за уточнението!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принтер Laser Jet 1102 Proffesional никога досега от личен опит не е бил разпознат и не е тръгнал при Open Suse free linux и при някои други Линукси колкото и да съм си играл с настройките и / или драйверите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До Линукс Минт 18.3 включително нямах проблем с принтер/скенер HP Laser Jet 1132 MFP. След преминаване към Минт 19 Канела 64 битов се оказа, че не инсталира плъгина, който преди се инсталираше за секунди в самия край на инсталацията.  Случаят беше описан от друг потребител на сайта на НР, оттам някой го беше посъветвал да прочете страницата им. Голяма помощ. 

Намерих съответния плъгин на сайта на разработчиците, обаче пак не пожела да се инсталира. Тогава реших де се разделя с Линукс Минт и сега при МХ Линукс 17.1 64 битов всичко е 6. Печата, сканира, и т.н. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.