Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Търся си нов лаптоп и очаквам от вас предложения... Ето характеристиките които бих искал:
Цена:  около 700лв
HDD: 1TB
хубав процесор за бърза работа
LAN порт
вградено оптично устройство /четец и записвачка/
Матов екран
предпочитам да има 2 USB 2.0 и 1 USB 2.0
wi-fi
хубави колонки 
Ще се използва за Office пакет, браузване, уеб игри от тея във FB, гледане на филми и такива неща... бих искал да има добър процесор без много чакане за отваряне на  програма...
Очаквам предложения!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Dani 01 написа:

2 USB 2.0 и 1 USB 2.0

Няма такъв лаптоп!

Също си забравил да поискаш и SSD от феята на лаптопите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, plamen_petrov_80 написа:

Няма такъв лаптоп!

Също си забравил да поискаш и SSD от феята на лаптопите.

То има, с уговорката че не трябва да е НОВ. Трябва да се върне някъде до санди бридж времената -второ поколение интел архитектура -лаптопи до към 2011г, и ще вземе такава конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Нито един от 4-те лаптопа не покрива всички изисквания - значи все още нищо.

То ако не е нов и не е лаптоп, пак ако не трябва и да е .... сещай се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това казвам и аз - или си избира някой от тези или търси втора употреба, особено с тези USB 2.0, на нови лаптопи не знам да има такива, освен ако няма опция в BIOS за съвместимост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Raze написа:

То не стига че няма много опции, ами и от листа който си му задал, поне половината отпадат- ако ще е само от лаптопбг избора, понеже има изискване и за -оптично устройство...

3-те усб 2.0 като изискване даже няма да го споменавам че става страшно ;-).

преди 19 минути, Dani 01 написа:

Здравейте! Търся си нов лаптоп и очаквам от вас предложения... Ето характеристиките които бих искал:
Цена:  около 700лв
HDD: 1TB
хубав процесор за бърза работа
LAN порт
вградено оптично устройство /четец и записвачка/
Матов екран
предпочитам да има 2 USB 2.0 и 1 USB 2.0
wi-fi
хубави колонки 
Ще се използва за Office пакет, браузване, уеб игри от тея във FB, гледане на филми и такива неща... бих искал да има добър процесор без много чакане за отваряне на  програма...
Очаквам предложения!

На твое място, аз бих взел ВТОРА  ръка(с гаранция) -като пример един Dell Latitude E6540 -защото влиза в бюджета и има всичките работи които изброи. Това е висoк бизнес клас с много добра изработка, а като перформънс определено минава всичките НОВИ в лаптопбг в горепосочените списъци с филтри!

Dell Latitude E6540

• Харесва ми 1
  • Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, rosko написа:

+ 1 глас за втора ръка от този модел .... аз съм с Е6430 и съм доволен ....

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, rosko написа:

На твое място, аз бих взел ВТОРА  ръка(с гаранция) -като пример един Dell Latitude E6540 -защото влиза в бюджета и има всичките работи които изброи. Това е висoк бизнес клас с много добра изработка, а като перформънс определено минава всичките НОВИ в лаптопбг в горепосочените списъци с филтри!

Dell Latitude E6540

И къде в България се продава такъв? Дай линк с цена!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен ми е интересно къде ще намери лаптоп на 4+ години, струвал 2600+ лева за 700, че и с гаранция да е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

И къде в България се продава такъв? Дай линк с цена!

След бързо търсене, го намерих в Кванта с 1 година гаранция!

Dell Latitude E6540

Със сигурност го има и на други места. Искам да подчертая че доскоро в olx, имаше варианти с 4-ядрения процесор i7-4800MQ и допълнителна видео-карта ATI Radeon HD8790M, за около 780-800лв с 6 месеца гаранция от софииска фирма, но явно са разпродадени вече. Хубавите неща бързо се разпродават. Между другото, всички останали от тази серия досега модели наследници включително 7490(последния) от серията Dell Latitude са със по-пластмасови корпуси от този и по-малкия вариант E6440.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 29.11.2018 г. в 23:04, rosko написа:

То не стига че няма много опции, ами и от листа който си му задал, поне половината отпадат- ако ще е само от лаптопбг избора, понеже има изискване и за -оптично устройство...

3-те усб 2.0 като изискване даже няма да го споменавам че става страшно ;-).

Dell Latitude E6540

Объркал съм се...

Вместо да напиша: 2 USB 2.0 и 1 USB 3.0 съм написал някакви други неща...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този Dell който сте предложили е хубав но тези  128 GB и то SSD са ми малко...

И също така предпочитам да е без операционна система/Free DOS
Май търся лаптоп който няма... за жалост повече от 60лв едва ли ще мога да добавя... към бюджета

така че променям бюджета на 760...

на 30.11.2018 г. в 10:31, ДиоиД написа:

+ 1 глас за втора ръка от този модел .... аз съм с Е6430 и съм доволен ....

Успех!

линка който сте ми пратили за E6540 от кванта не разбрах щом е втора ръка в какво състояние е лаптопа... има ли някакви следи от употреба, наранявания...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Dani 01 написа:

Този Dell който сте предложили е хубав но тези  128 GB и то SSD са ми малко...

И също така предпочитам да е без операционна система/Free DOS
Май търся лаптоп който няма... за жалост повече от 60лв едва ли ще мога да добавя... към бюджета

така че променям бюджета на 760...

линка който сте ми пратили за E6540 от кванта не разбрах щом е втора ръка в какво състояние е лаптопа... има ли някакви следи от употреба, наранявания...

Четете... и не виждате. Конкретно за този модел е с леки следи от употреба(Статус на устройството: Клас Б). За всеки модел има описание в какво състояние -гледате статуса. Той този модел е без операционна система -пише си "Може да бъде закупен с Win 10 Home или Win 10 Professional "

И последно -вие винаги може след време да му ъпгрейднете SSD диска с по-голям, цените паднаха -така че не виждам да е чак толкоз голям проблем да го направите.

преди 33 минути, andreygg написа:

https://www.technopolis.bg/bg/Laptops/ЛаптопHP-15-DA0048NU-4GM96EA/p/527987

Матов Full HD екран, записвачка и всичко необходимо.

Аз му предлагам "ЛАЧЕН" мерцедес скожен салон, хубав мотор с голяма кубатура на няколко години... ти му предлагаш нова ДАЧИА с даунсайзнат МАЛОМОЩЕН мотор за икономия с тоя пентиум процесор с перформънса от времената на core2duo 2008-2009г...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, rosko написа:

Четете... и не виждате. Конкретно за този модел е с леки следи от употреба(Статус на устройството: Клас Б). За всеки модел има описание в какво състояние -гледате статуса. Той този модел е без операционна система -пише си "Може да бъде закупен с Win 10 Home или Win 10 Professional "

И последно -вие винаги може след време да му ъпгрейднете SSD диска с по-голям, цените паднаха -така че не виждам да е чак толкоз голям проблем да го направите.

Аз му предлагам "ЛАЧЕН" мерцедес скожен салон, хубав мотор с голяма кубатура на няколко години... ти му предлагаш нова ДАЧИА с даунсайзнат МАЛОМОЩЕН мотор за икономия с тоя пентиум процесор с перформънса от времената на core2duo 2008-2009г...

В първия пост на темата пише "НОВ ЛАПТОП". Не му предлагай боклуци 2 ръка с издухали процесори от годините на майка му и баща му, и батерия държаща 20-30 минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, andreygg написа:

В първия пост на темата пише "НОВ ЛАПТОП". Не му предлагай боклуци 2 ръка с издухали процесори от годините на майка му и баща му, и батерия държаща 20-30 минути.

Здравей!

Понятието "НОВ" с изискването "хубав процесор за бърза работа" не се връзват, и никога не са били меродавни... Отделно дали е издухан или не... лаптопа има гаранция, като в повечето случаи може да се удължи до 2 години, да не би новия да се предлага с повече???

Отделно батерията е заменяема от потребителя, ако иска може да си сложи и голямата 9-клетъчна батерия за модела, с която спокойно ще изкара 6 часа на батерия, докато при новите не е достъпна лесно, ако въобще може да се замени в такъв нисък клас машини. Хайде малко по-сериозно, не сме в първи клас...

А ето как близо 4-5 годишен модел е ПО-ДОБЪР от чисто нов лаптоп за 700-800лв(последните две графи са 2-те конфигурации на дел-а)

Сравнение на стар 5 годишен ЛАЧЕН кошник с НОВА пласмасарка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, rosko написа:

Здравей!

Понятието "НОВ" с изискването "хубав процесор за бърза работа" не се връзват, и никога не са били меродавни... Отделно дали е издухан или не... лаптопа има гаранция, като в повечето случаи може да се удължи до 2 години, да не би новия да се предлага с повече???

Отделно батерията е заменяема от потребителя, ако иска може да си сложи и голямата 9-клетъчна батерия за модела, с която спокойно ще изкара 6 часа на батерия, докато при новите не е достъпна лесно, ако въобще може да се замени в такъв нисък клас машини. Хайде малко по-сериозно, не сме в първи клас...

А ето как близо 4-5 годишен модел е ПО-ДОБЪР от чисто нов лаптоп за 700-800лв(последните две графи са 2-те конфигурации на дел-а)

Сравнение на стар 5 годишен ЛАЧЕН кошник с НОВА пласмасарка

Понеже 2 път ме цитираш ще ти отговоря. Гаранцията може да се удължи до 2 години, но срещу допълнително заплащане /около 100 лева/. Батерията е заменяема и нея, като я смени, защото не може да изкарах един филм /още 100 лева/ и цялата работа отива по дяволите. Лаптопа става 840 лева в момента на закупуване. Второ с този 128 GB диск /дори и SSD/ е за никъде. Моя телефон е с толкова памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, andreygg написа:

Понеже 2 път ме цитираш ще ти отговоря. Гаранцията може да се удължи до 2 години, но срещу допълнително заплащане /около 100 лева/. Батерията е заменяема и нея, като я смени, защото не може да изкарах един филм /още 100 лева/ и цялата работа отива по дяволите. Лаптопа става 840 лева в момента на закупуване. Второ с този 128 GB диск /дори и SSD/ е за никъде. Моя телефон е с толкова памет.

Дори така да е както твърдиш(приемам възможно най-лошия сценарии -макар да е много песимистично и нереално), макар не всички лаптопи да са със скапани батерии за смяна... Плащаш 840лв, НО получаваш баш истински ПРОИЗВОДИТЕЛЕН лаптоп, а не евтино пластмасово подобие на такъв, изграден от евтини материали -пестено от корпус, пестено от шаси, пестено от ОХЛАЖДАНЕ, евтина матрица, несменяема батерия, запоена РАМ памет,трудно отваряне на корпуса за профилактика. За сравнение Дел-а е на другия полюс, в който нищо не е пестено като материали -лаптоп струвал като нов 3500-4000лв.

Същия лаптоп лятото в olx в продължение на близо месец се продаваше на 550лв с остатъчна гаранция, което ми подсказва че е въпрос на търсене и време да се намери и на по-ниска цена, отколкото Квант-а.

И накрая като теглиш чертата се оказва, че няма никакъв смисъл да се инвестира в нисък клас консуматорски лаптопи с кашкавалени корпуси, голяма част от които клавишите при продължително използване на втория-третия месец започват да падат(от опит на познати)... като това е най-малката беля което може да се очаква от такъв лаптоп... но в крайна сметка получваш точно това за което си си платил... щом искаш НОВО.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.