Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Накратко. Нов десктоп компютър - служебен, с десеткааа... лицензирана!

Проблема. Хард диск 500gb, само дял C: и резервираното за системата. Може ли да се свие дяла на 100gb и на останалото да се създаде втори дял?

Естествено без да пострада операционната система!  Поръчках из нета, намерих EASEUS Partition Master , има опция "преоразмеряване"

Никога не съм правила това, става ли...изобщо тази ли опция трябва да ползвам...ако изобщо е възможно! Друга програма....

Условието остава - Без да пострада операционната система! Защото ще ми откъснат главата!   :)

Благодаря!   :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става, аз точно тази програма ползвам. Многократно съм рязал дялове от системния диск на Windows 10, за да инсталирам и Linux.

Програмата е проста, трудно е да се обърка нещо. Но все пак - внимавай :) . Успех.

ПП. Естествено, режѝ откъм края на диска, където е свободното място. Теоретично може и в началото, програмата ще измести наличните файлове. Ама все пак не рискувай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато бях с "Уиндоуз", ползвам IAOMEI.  Може би не е зле да опиташ GParted от "жива" дистрибуция на "Линукс" ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, jojopara написа:

Може би не е зле да опиташ GParted от "жива" дистрибуция на "Линукс" ...

И от к'ъв зор?!? Да усложнява излишно една проста задача?...

Дай да предложим да си купи един допълнителен компютър, да извади харддиска, от този, който има, да го сложи на другия, и там да разделя дяловете! :angry:  Ей така, за идеята, да покажем колко сме компетентни.

Пък иначе пишем "Уиндоуз:thumbsdown11: .

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговаряш си на ника :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, RudeBoy написа:

И от к'ъв зор?!? Да усложнява излишно една проста задача?...

Дай да предложим да си купи един допълнителен компютър, да извади харддиска, от този, който има, да го сложи на другия, и там да раздела дяловете! :angry:  Ей така, за идеята, да покажем колко сме компетентни.

Пък иначе пишем "Уиндоуз:thumbsdown11: .

мъ що съ учудваш не мий ясно
ако нещо е елементарно, защо да не го усложним, така че питащия да се паникьоса
:lol6:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди процедурата няма да е излишно да се направи пълен бекъп на дяловете.

Също така ако тям някъде има UPS, аз бих включил системата в него докато преоразмерявам диска.

Ако диска просто се счупи, чия глава ще отрежат? Това са глупости - всяка фирма трябва да си има план за действие при отказване на работно устройство - независимо дали е хардуерен проблем или софтуерен.

Успех!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви момчета!  Стана!   :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.