Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Ще правя подарък на родителите ми за Нова година / да заменят вече стария кинескопен телевизор/

Изискванията са - до 300лв. и да е 32 инча.

Гледам това HITACHI

в този сайт е на добра цена и учудващо с 5 години гаранция. Същия модел в Зора

369лв. с две години гаранция?!?! Странна работа?!

Струва ли си да го поръчам за 286лв. от първия сайт, или да се спра на CROWN или FINLUX от Зора за до 300лв. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ExtremeDigital е унгарски онлайн магазин, подобен на Емаг. Често пускат добри промоции, обаче моментът с гаранции и рекламации не е много ясен. Според сайта, ако закупеният уред се развали, се изпраща в Унгария, там се ремонтира, и след това връща. Или заменя, ако ремонтът е невъзможен. Разходите по това са за сметка на търговеца. Така написано звучи перфектно :) , не знам дали може да му се вярва. 

Иначе Hitachi не бих си купил. Както и Crown, Finlux, Telefunken, Blaupunkt, Neo, Sang, StarLight, и една купчина други измислени марки. Всички те се сглобяват в някакви заводи в Китай, Турция, или където намерят, слага им се някакъв надпис според търговецът, който ги е поръчал, и се пускат на пазара. Частите им са ниско качество, често дават дефекти.

От евтините варианти бих избрал LG или Samsung. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тея пари освен турски Вестел (независимо каква марка пише на него) трудно ще намери телевизор под 300 лева - и аз мисля, че е по-добре от тука да си го купиш макар и с две години гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Богатир написа:

С Турски и Китайски тв не се занимавай.

LG след гаранция им горят подсветките.

https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SAMSUNG-UE-32M4002-LED/p/11637

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Черният петък беше миналата седмица. Защо тогава не взехте нещо с намаление? И защо не изчакате коледните намаления?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизорът е HD Ready, за тези пари и с 5-годишната гаранция си заслужава да се купи. Турски Вестел е, аналог на марките в Зора, ТМ и ТП в този ценови клас. Поръчвай го спокойно, унгарците са коректни. Доставката ще ти струва 6 лв. до адреса на родителите ти. Ако имаш възможност и място, вземи им 40-инчов - да не се пулят и да слагат очила.

Нещо важно: леко ще ти се забави стоката, няколко дни, защото пътува от Унгария, там им е склада. Огледай кашона и преди да подпишеш документа на куриера се увери, че всичко е наред - имаш право да го отвориш и изпробваш дали работи. Куриерът ще те изчака. Ако го вземеш на юнашко доверие без проба, няма да имаш право на рекламация.

Ако установиш проблем, правите констативен протокол за несъответствието на стоката и връщаш обратно по куриера, без да дължиш нищо.

За сведение на коментиращите: цените в Extreme Digital и в момента са по-ниски, отколкото предлаганото в магазините и в ЕMAG около черния петък.

преди 11 часа, RudeBoy написа:

Според сайта, ако закупеният уред се развали, се изпраща в Унгария, там се ремонтира, и след това връща. Или заменя, ако ремонтът е невъзможен. Разходите по това са за сметка на търговеца.

Като всеки друг търговец, регистриран по българското законодателство, са длъжни да спазват Закона за защита на потребителите. Така че дали е Емаг или ЕДиджитъл, Зора, ТП или ТМ - няма значение.

Прекрасно е, че има много търговци и все пак някаква конкуренция и избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, cybercrackerbg написа:

Като всеки друг търговец, регистриран по българското законодателство, са длъжни да спазват Закона за защита на потребителите.

Покажи ми някъде официално написано, че ExtremeDigital е търговец, цитирам: "регистриран по българското законодателство".

Защото отдавна се знае, че Емаг например не е такъв, и не спазва ЗЗП. Имаше официално становище за това на страницата на КЗП.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, RudeBoy написа:

Покажи ми някъде официално написано, че ExtremeDigital е търговец, цитирам: "регистриран по българското законодателство".

Защото отдавна се знае, че Емаг например не е такъв, и не спазва ЗЗП. Имаше официално становище затова на страницата на КЗП.

Част от телевизорите в БГ са точно от този онлайн магазин заради намаленията там.

Писах ти и в предишен пост единствената разлика е в повечето време за чакане ако се получи дефект.

Твойте примери звучат като Sharp произведен в Полша е по добър от произведен в Турция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, PigManu написа:

Твойте примери звучат като Sharp произведен в Полша е по добър от произведен в Турция.

Това са твои думи. Аз никога не съм твърдял такова нещо.

И си толкова заядлив, че си готов да спориш със себе си :D .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, RudeBoy написа:

Това са твои думи. Аз никога не съм твърдял такова нещо.

И си толкова заядлив, че си готов да спориш със себе си :D .

Започна да ми приписваш своите бисери.

От хората си които не разбират но си пишат по свое усмотрение.

Виж на какво се смееш и какво си написал. Безмислица!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Rudeboy, Extreme Digital е регистрирана по Търговския закон у нас. В сайта им ще намериш информация коя е фирмата, написано е черно на бяло. Регистрирана е по ДДС и т.н.

https://edigital.bg/impressum

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване