Премини към съдържанието
sliderum

Джордж Буш старши почина на 94 г.

Препоръчан отговор

Не знам дали и колко хора ще скърбят за бившия американски президент. Масов убиец е, ама за някои се брои като "освободител" от комунизма.

резидентът (1989-1993 г.) на САЩ Джордж Буш старши почина на 94-годишна възраст, съобщи синът му, също заемал поста, Джордж Буш младши, предадоха световните агенции, цитирани от БТА.
.
"Джеб, Нийл, Марвин, Доро и аз с прискърбие съобщаваме, че след 94 забележителни години скъпият ни татко почина. Джордж Хърбърт Уокър Буш бе благороден човек и най-добрият баща, който биха могли да си пожелаят един син или една дъщеря", заяви Джордж Буш младши в изявление, пуснато в "Туитър" от говорителя на семейството Джим Макграт.

Буш е починал късно снощи в дома си в Хюстън, щата Тексас.

41-ият президент на САЩ Джордж Буш баща е живял по-дълго от всеки свой предшественик. По време на управлението му между 1989 и 1993 г. завърши Студената война и бе водена военната операция "Пустинна буря" срещу армията на иракския диктатор Саддам Хюсеин. Буш обаче изгуби шанса за втори мандат, след като наруши свое обещание да не въвежда нови данъци и на изборите от 1992 г. бе победен от демократа Бил Клинтън.
Джордж Буш баща е бил и герой от Втората световна война, конгресмен от Тексас, директор на ЦРУ и вицепрезидент на Роналд Рейгън.

Синът му Джордж Буш младши бе 43-ият президент на САЩ, а друг негов син, Джеб Буш, бе губернатор на Флорида.

Само още един американски президент, Джон Адамс, е имал син, който също е станал президент.

zx860y484_3354820.jpg.972be182e932d17e1b44463ee826c0ea.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега модераторът който ми е допълнил единственото мое изречение двете ми изречения в темата, да си признае кой е. Аз подозирам де...Ама да видим все пак, дали ще има честта.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...