Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Аз съм момче на 17 години и от приблизително 5 години страдам от упорито акне. Използвал съм редица продукти включващи външно и вътрешно лечение , но все още нищо не е дало желаните от мен резултати. Посетил съм 3 различни дерматолози. Всички кремове които ми изписваха даваха само временно подобрение и после пак нещата се влошаваха. За вътрешно лечение съм пил антибиотик, витамини , пробиотик. Вкъщи също съм пробвал още какво ли не- маски с мед, зелен чай, лимони, краставици и т.н. :D . До момента ползвах Epiduo Gel ,който е с бензоил пероксид и адапален. Той обаче ми изсуши прекалено много кожата и започна да ми се лющи,болеше и ми беше много опъната. Спрях го и след около 3-4 дни само хидратция кожата ми се повъзтанови. Сега се чудя дали да започна отнова да го ползвам :? . За хидратция използвам един крем на Mixa.

След всичко това започвам вече да търся корена на проблема , защото явно така лекувам само симптомите.Намерих информация в интернет ,че акне предизвиквало прекалено високото ниво на ДХТ (дихидротестостерон).Та се зачудих, дали ако не блокирам тестостерона да се превръща в ДХТ , няма да ми изчезне акнето. Тогава открих информация и за билката Сао Палмето, коята не позволява да се осъществи това превръщане. И се чудя дали тази билка би ми помогнала в борбата с моя проблем.Ако може да ми дадете някакви мнения по въпроса , че леко започвам да се отчайвам .. :(
Ще съм изключително благодарен на всеки един ваш съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Не знам за билката, но ще те питам нещо

Ограничаваш ли се от някои хранителни продукти ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж всички са минали по твоя път. Аз като теб съм имал доста проблеми. Най-добрия лек е времето. По-голямата част на гадостта си я изживял. Изчакай още две години и всичко ще дойде на мястото. Иначе за по-леко преминаване много хигиена на лицето, по - малко сладко и мазни и пържени продукти и без майтап пийвай всеки ден биричка, не по много.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Megumi написа:

Не знам за билката, но ще те питам нещо

Ограничаваш ли се от някои хранителни продукти ?

Ами общо взето много сладко не ям по принцип.  За други храни не обръщам много внимание. За млечните продукти съм чувал , че предизвиквали акне , но повечето млечни изделия които ям са  направени от домашно мляко , в повечето случаи - козе. Може би , единствено кашкавала който приемам е от краве мляко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.12.2018 г. в 13:24, boudun написа:

Здравейте! Аз съм момче на 17 години и от приблизително 5 години страдам от упорито акне. Използвал съм редица продукти включващи външно и вътрешно лечение , но все още нищо не е дало желаните от мен резултати. Посетил съм 3 различни дерматолози. Всички кремове които ми изписваха даваха само временно подобрение и после пак нещата се влошаваха. За вътрешно лечение съм пил антибиотик, витамини , пробиотик. Вкъщи също съм пробвал още какво ли не- маски с мед, зелен чай, лимони, краставици и т.н. :D . До момента ползвах Epiduo Gel ,който е с бензоил пероксид и адапален. Той обаче ми изсуши прекалено много кожата и започна да ми се лющи,болеше и ми беше много опъната. Спрях го и след около 3-4 дни само хидратция кожата ми се повъзтанови. Сега се чудя дали да започна отнова да го ползвам :? . За хидратция използвам един крем на Mixa.

След всичко това започвам вече да търся корена на проблема , защото явно така лекувам само симптомите.Намерих информация в интернет ,че акне предизвиквало прекалено високото ниво на ДХТ (дихидротестостерон).Та се зачудих, дали ако не блокирам тестостерона да се превръща в ДХТ , няма да ми изчезне акнето. Тогава открих информация и за билката Сао Палмето, коята не позволява да се осъществи това превръщане. И се чудя дали тази билка би ми помогнала в борбата с моя проблем.Ако може да ми дадете някакви мнения по въпроса , че леко започвам да се отчайвам .. :(
Ще съм изключително благодарен на всеки един ваш съвет.

Здравей.

Понеже имам дете-син, което преди две три години също започна с много упорито и неприятно акне. Рекламираните продукти по телевизията даваха също временен ефект.

Тук където работя имаме две жени със специалност дерматология. Едната беше ми препоръчала една серия на ЛаРош. А на въпроса ми: Кога ще се изчисти и ще спре? - тя ми отговори: Когато започне да прави секс. (не се шегувам и дано не се обидиш- но това реално си е така- след всички обяснения за хормоните, себиума и  промените, които настъпват при влизането на организма в пубертета) Все пак за по-сигурно отидохме и на преглед в Кожния диспансер, който е в 29 поликлиника и там една лекарка го прегледа. Каза че не е тежка форма и изписа рецепта. Изненадана бях, че мазилата бяха едно към едно с онези, които ми беше препоръчала колежката-дерматоложка. Започна да се мие и маже с тях и за по-малко от месец се изчисти. Но е необходимо постоянство и редовно. Също така той не обича много сладко и почти не яде сладки неща. Но като всяко дете се изкушава от чипсове и други разни ...

Лятото се срещнах с детето ми на първата ми братовчедка, които живеят в Канада. Той е по-малък, но също имаше ужасно акне. Той вече яде доста сладко и има проблем и с теглото.

И препоръчах на братовчедка ми тази серия. Съответно и тя остана доволна.

1. Effaclar-gel- за измиване всяка вечер преди лягане

2.Sebium global creme- сутрин се маже

3. effaclar Duo+- вечер мазане

Effaclar-Gel-facial-wash-for-oily-skin-200ml-3337872411083.jpg

item_XL_23175587_32814249.jpg

61Nr6xREMiL._SL1500_.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На твое място не бих си губила времето, задавайки въпроса в различни форуми, а бих посетила дерматолог.

Вероятността да ти останат белези от акнето никак не е малка, но решението какво да направиш си е твое.

Желая ти успешно справяне с проблема!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎1‎.‎12‎.‎2018‎ г. в 21:42, boudun написа:

Ами общо взето много сладко не ям по принцип.  За други храни не обръщам много внимание. За млечните продукти съм чувал , че предизвиквали акне , но повечето млечни изделия които ям са  направени от домашно мляко , в повечето случаи - козе. Може би , единствено кашкавала който приемам е от краве мляко.

Опитай се да спреш консумацията на захар, торти, пасти, вафли и т.н. всичко що съдържа захар, газирани напитки, тестени изделия, мляко и млечни от магазина, а ако можеш го изключи и него напълно.
Яж повече плодове и зеленчуци. Поне един месец, и виж резултатите!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.01.2019 г. в 11:03, Maleficient написа:

Здравей.

Понеже имам дете-син, което преди две три години също започна с много упорито и неприятно акне. Рекламираните продукти по телевизията даваха също временен ефект.

Тук където работя имаме две жени със специалност дерматология. Едната беше ми препоръчала една серия на ЛаРош. А на въпроса ми: Кога ще се изчисти и ще спре? - тя ми отговори: Когато започне да прави секс. (не се шегувам и дано не се обидиш- но това реално си е така- след всички обяснения за хормоните, себиума и  промените, които настъпват при влизането на организма в пубертета) Все пак за по-сигурно отидохме и на преглед в Кожния диспансер, който е в 29 поликлиника и там една лекарка го прегледа. Каза че не е тежка форма и изписа рецепта. Изненадана бях, че мазилата бяха едно към едно с онези, които ми беше препоръчала колежката-дерматоложка. Започна да се мие и маже с тях и за по-малко от месец се изчисти. Но е необходимо постоянство и редовно. Също така той не обича много сладко и почти не яде сладки неща. Но като всяко дете се изкушава от чипсове и други разни ...

Лятото се срещнах с детето ми на първата ми братовчедка, които живеят в Канада. Той е по-малък, но също имаше ужасно акне. Той вече яде доста сладко и има проблем и с теглото.

И препоръчах на братовчедка ми тази серия. Съответно и тя остана доволна.

1. Effaclar-gel- за измиване всяка вечер преди лягане

2.Sebium global creme- сутрин се маже

3. effaclar Duo+- вечер мазане

Effaclar-Gel-facial-wash-for-oily-skin-200ml-3337872411083.jpg

item_XL_23175587_32814249.jpg

61Nr6xREMiL._SL1500_.jpg

Малко несериозно е това да го каже жена.При жените сексът действа точно обратното на мъжа. И не! Акнето ще се премахне, когато спре да прави секс, макар при подрастващите той да се осъществява на фантазия. Сексуалният живот само ще намали акнето, защото ще задоволи момчето за по-дълго време и честотата на актовете е по-малка, отколкото самозадоволяването при момчетата. Самият аз с навлизането в пубертета страдах много сериозно от акне, от момента в който ме взеха войник. Така от големия стрес и поради липсата на каквато и да е жена, изобщо не ти е до еротични мисли и желания и след няколко седмици акнето ми почти изчезна. След като минаха трудните периоди на адаптация се разпуснахме, така сякаш сме на почивка и акнето се върна още по-агресивно. Пъпките не бяха просто пъпки, а огромни червени възпаления без никаква гной за което бях доста подиграван от съредниците ми и никакви препарати и кремове не помогнаха, докато не се уволних. Но войникът трябва да има желязна воля и да не се поддава на плътски изкушения за да може да смаже врага с каменния си и студен поглед. До някъде е лошо че премахнаха военната служба и младежите станаха женчовци. Макар и да няма казарма, трябва да има поне някакво военно обучение, както в Америка службата беше доброволна и момчетата се записваха за да могат после да излезат мъже. Колкото и патриархално да е, всеки трябва да мине през това. Така в стресови периоди, където се изисква постоянство, дали ще е казарма или в работата, през този период трябва да се ограничат всякакви сексуални взаимоотношения и мисли. Аз се миех с всякакви сапуни по 3 пъти на ден с ледена вода през Зимата, чак стигнах и до прах за пране, оставях си лицето намазано със сапун да изсъхне, маски си правих с хума и нищо не помогна. Ама ако знаех още тогава, нямаше да ми останат и белези. Ами ако бях служил 2 г.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако те мързи да си изтъркаш лицето 2 пъти на ден със сапун, с каквито и козметики да се тровиш запушените пори пак ще се възпаляват.

И без изключения! Пропуснеш ли едно миене се връщаш цяла седмица назад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, zemonti написа:

Ако те мързи да си изтъркаш лицето 2 пъти на ден със сапун, с каквито и козметики да се тровиш запушените пори пак ще се възпаляват.

И без изключения! Пропуснеш ли едно миене се връщаш цяла седмица назад.

сапунът изсушава кожата. Навремето като нямаше козметики, но брат ми имаше акне, се снабдяваше отнякъде именно с едни сапуни от казармата, и си миеше лицето, но ефекта не беше много удовлетворителен. При положение, че в момента има и козметики и лекари, не виждам какъв е проблема, освен "финансов", защото не са много евтини. Но пък както казваше същата колежка, един месец ще постиш на лютеница и може да си събереш, за нещо, което те притеснява. Също и на козметик, ако се отиде, там пък има някакви процедури за почистване с кислород, на са по-третиращи пряко кожата и после докато се успокои, ще му е време за следваща процедура. За това, гелчето, е точно за поотпушване на порите и "блокиране" на себиума толкова интензивно да изпълва порите.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Maleficient написа:

сапунът изсушава кожата

Това е егати грубото генерализиране. Зависи от сапуна и зависи от кожата.

Аз от 20 години ползвам за лице предимно обикновен Irish spring по 2 пъти на ден и кожата ми изсъхва само в най-студените зимни дни. Същото е с 3-те ми деца. Жена ми обаче твърди като теб, че е прекалено нежна за сапун.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже се поставям на мястото на автора и направо се отегчавам като чета тази тема. Едни и същи писаници навсякъде, през девет планини в десета, едни и същи манджи, сапуни, с безброй различни имена и с един и същ нулев ефект. Толкова ли не разбрахте че причината за заболяването е на хормонална основа. Нямате представа колко дълбоки са възпаленията по кожата и в същото време каква голяма сексуална мощ имат тийнеджърите, но когато я пилеят с лека ръка, просто за кеф, тялото им мигновено губи важни хранителни съставки и витамини и имунитета се намалява. А симптомите при акнето не са само пъпки, придружават се и от много бледа или жълтеникава кожа, погледът на юношите става замъглен, трудно се концентрират, лесно се изморяват, мързи ги да учат, бягат от училище. Всички тези симптоми вървят ръка за ръка с акнето и като излекуваш един, лекува се целият организъм. Решението което при мен помогна бе тежкото физическо и психическо натоварване, липсата и на малко свободно време, когато служех в армията. И както жената се подигра, в  края на краищата след грубо генерализиране е точно така: "Не ходите ли в Казарма, ще имате акне". И бих допълнил, стоите ли бездейни вкъщи и прекарвате ли повече време в тоалетната, разлиствайки Плейбой, нямате никакво хоби, не спортувате, избягвате разходките и т.н., ще имате не само акне, ще се появят безпричинни депресии, тревожни състояния, кошмари, опити за самоубийства и т.н. Доказано е че най-жестоките убийства се извършват непосредствено след полов акт.

В тази възраст тийнейджърите имат доста отслабена нервна система и е много трудно да обуздаят половата си енергия, тя им е като наркотик, както се казва "Мислят с долната си глава". И е голяма грешка и на родителите, още в ранна детска възраст те да му обясняват че непременно на 16г. вече трябва да има гадже. Юношите още не знаят на кой свят се намират, мислят си че енергията им е неизчерпаема, дарена Свише. По мое мнение един мъж трябва да има полово сношение с жена, не по-рано от 25г., а и науката го доказва, но тихичко и с недомлъвки - колкото по-възрастни са родителите, толкова по-умни деца се раждат. Всичко  друго са временни резултати, но не и лечение,  нито козметик , нито билки ще помогнат, заболяването се връща още по-агресивно, ако изобщо е имало подобрение. Ми че допреди 2-3 поколения мъжете са живяли до 80-90 години, точно когато времената са били най-тежки и хората бяха най-бедни, сега пукат още преди да навършат 60г. Ама българина иска всичко да мине по тънката лайсна, ако трябва и да си плати, ама тая я няма никъде. И затова ще се намират такива тарикати, които да ви предлагат разни селски бъркочи с примамливи имена, за да ви издоят паричките до дъно. Ето какво прави невежеството, а другите ни невежи дерматолози, психолози, сексолози и т.н. са посредници към големите тарикати.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, peppone1 написа:

Доказано е че най-жестоките убийства се извършват непосредствено след полов акт.

Сещам се за една силиконка - Анита Мейзер... Ама тая е извратена... :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 1.12.2018 г. в 13:24, boudun написа:

Здравейте! Аз съм момче на 17 години и от приблизително 5 години страдам от упорито акне...

Оправи си храненето и пий много вода. Забрави за всички сладки и тестени храни, газирани напитки и изобщо всякаква храна от пакетчета.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.01.2019 г. в 0:58, Zaza Zaraza написа:

Сещам се за една силиконка - Анита Мейзер... Ама тая е извратена... :wors:

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/obvineniiat-za-ubijstvoto-v-banishora-se-razplaka-v-syda-video-2143117

Да, ама това момче не изглежда да е извратено. Аз също щях да се разплача и точно тогава вечерях гледайки този ужас по новините. Възрастта за пълнолетие при момчетата трябва да я вдигнат на 25г. и нагоре. Не всичко което е приятно на човек е полезно и не всеки симпатичен човек ти е приятел. Само човек който не съумее да контролира половите си нужди (капризи), той не може да контролира нищо в живота си. И това го виждам ежедневно дори и тук във форума, предизвикателно наричайки тийнейджърите "пишлемета". Това  момче ако беше до сега затворено в Казарма, щеше там на плаца прашен да си показва силите, вместо да напада беззащитни жени.  Това че развръзката е трагична е просто причина на лош късмет, докато иначе всяка трета жена в България се разминава между капките от своите насилници.

Така че айде малко по-сериозно и не правете бисери от тези неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.