Премини към съдържанието
Русер

Как да прехвърля гигабайти от един дял на друг?

Препоръчан отговор

Искам да прехвърля памет от C на локален диск D, може ли да стане без преинсталация? 

Например чрез Девис Мениджмънт или програма, имам една програма Paragon disk managment, със нея става ли и как?  Малко ми е мътно, на C имам 300 гб,а на D 200.

Трябва да го направя без да изгубя данни, че и на двата дяла имам данни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, RudeBoy написа:

Става с Paragon-а, но ти препоръчвам EASEUS Partition Master .

Благодаря, изтеглих я вече! Ще ме светнеш ли как точно става да прехвърля гигабайти от един дял на друг, без да изгубя данните от дяла! че имам много програми, клипове, снимки и т. н. Понеже не съм се сблъсквал преди със подобно нещо и да не оплескам нещата повече! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно искаш да направиш, какви са тези "гитабайти"? Искаш да копираш информация или да клонираш дял/диск с ОС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цъкаш на дял C: с десен бутон, и избираш Resize/Move. После с плъзгача "отрязваш" една част, от страната откъм дял D: . След това аналогично десен бутон на D: , пак Resize/Move, и разширяваш дяла в освободеното място. Накрая цъкваш горе вляво на Execute 2 Operation, прекръстваш се ;) , и чакаш.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

Какво точно искаш да направиш, какви са тези "гитабайти"? Искаш да копираш информация или да клонираш дял/диск с ОС?

току-що, RudeBoy написа:

Цъкаш на дял C: с десен бутон, и избираш Resize/Move. После с плъзгача "отрязваш" една част, от страната откъм дял D: . След това аналогично десен бутон на D: , пак Resize/Move, и разширяваш дяла в освободеното място. Накрая цъкваш горе вляво на Execute 2 Operation, прекръстваш се ;) , и чакаш.

На локален диск С имам 289 гигабайта, а на локален диск D имам 192 гигабайта, искам да си уголемя локален диск D. От С да прехвърля 150 гигабайта на D, и така С -то да стане със 140 гигабайта, а D да стане от 190 на 340, но и във двата дяла имам данни, важно е да ги запазя!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очаквам следващата тема да е

ПОМОЩ. Изчезна ми хард диска :)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, RudeBoy написа:

Що ми се струва,че така преоразмерява дяловете не копира информация. ;) освен ако това има предвид с прехвърляне на данни. 

пп. Ясно , докато пишех стана ясно,че става въпрос не за прехвърляне на информация , данни , а за преоразмеряване на съществуващи дялове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, nikssi написа:

Що ми се струва,че така преоразмерява дяловете не копира информация. ;) освен ако това има предвид с прехвърляне на данни. 

Не искам да прехвърлям данни!  Просто искам част от капацитета на С да прехвърля на Д, така С да е по малко, а Д по голямо. Данните да се запазят.

Междудругото нямам  Execute 2 Operation, може би съм със друга версия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирай програмата, и преди да правиш операции, дай един скрийншот тук, да видим какво е положението с дисковете.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, RudeBoy написа:

Стартирай програмата, и преди да правиш операции, дай един скрийншот тук, да видим какво е положението с дисковете.

ожуижуи.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо на скрийншота D: ти е 682GB, от които 314 заети?... А ти казваш, че е 192.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто премести папките/файловете от единия дял на другия. Това, което се опитваш да направиш, няма смисъл, освен ако не са отделни дисковете. Най-много да си затриеш всички важни неща. И нали знаеш - важна информация ако я няма минимум на 2 различни източника, все едно изобщо я нямаш!

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, RudeBoy написа:

Всичко е точно :) . Действай, както ти описах по-горе. Режѝ от дясната страна на C:, там, където е светлосиньо.

преди 2 минути, Raze написа:

Просто премести папките/файловете от единия дял на другия. Това, което се опитваш да направиш, няма смисъл, освен ако не са отделни дисковете. Най-много да си затриеш всички важни неща. И нали знаеш - важна информация ако я няма минимум на 2 различни източника, все едно изобщо я нямаш!

Във локален диск С имам 248 Гигабайта, а във локален диск D имам 682 гигабайта. Локален диск С имам само програми, нищо важно, но във локален диск D имам много ценни данни,

като снимки клипове и така на татък, понеже не ми стига мястото във D, искам от С да прехвърля във D, без да загубя данните от локален диск D. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Raze написа:

Това, което се опитваш да направиш, няма смисъл, освен ако не са отделни дисковете. 

Напротив, има смисъл. Ненужно е да имаш системен дял 250GB, и по-голямата част от него да стои празна.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, RudeBoy написа:

Напротив, има смисъл. Ненужно е да имаш системен дял 250GB, и по-голямата част от него да стои празна.

И какъв е проблама просто да се направи една папка в C: и там да се прехвърлят неща или записват новите? Той диска ако се скапе, така или иначе всичко заминава, без значение с каква буква и дял е означено. Тази процедура с оразмеряване/разделяне на дискове е абсолютна безсмислица, освен ако не се ползва с различни ОС.

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, RudeBoy написа:

По начина по който ми обясни, нали нищо няма да изгубя като данни?  И имам един допълнителен въпрос, мога ли част от данните да си ги кача във onedrive?  пише че имам пространство до 1 TB, и нали няма вероятност някой да ми гледа снимки от onedrive!

преди 1 минута, Raze написа:

И какъв е проблама просто да се направи една папка в C: и там да се прехвърлят неща или записват новите? Той диска ако се скапе, така или иначе всичко заминава, без значение с каква буква и дял е означено. Тази процедура с оразмеряване/разделяне на дискове е абсолютна безсмислица, освен ако не се ползва с различни ОС.

Да, ама С ми е твърде голям, трябват ми не повече от 100 гигабайта, само за програми, и без това мисля скоро да преинсталирам С, че всичко е омазано, но за всеки случай искам част от D да кача във onedrive!  За това пуснах темата, как да прехвърля от С към Д без да имам проблеми и без да губя данни! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Raze написа:

И какъв е проблама просто да се направи една папка в C: и там да се прехвърлят неща или записват новите? Той диска ако се скапе, така или иначе всичко заминава, без значение с каква буква и дял е означено

Дам,обаче има значение при инстал/преинстал на ОС,тогава да копираш тепърва 300-400гб към друг дял,щото не си мислил по-рано............:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както ти казах, информацията ако я нямаш на минимум 2 места, все едно я нямаш никъде. Имаш ли нещо важно - задължително правиш ПОНЕ 1 копие - било то на карта памет, USB flash, онлайн, CD/DVD и така нататък. Риска може да е минимален, но винаги го има - от повреди в хардуера, софтуера и каквото се сетиш още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, RudeBoy написа:

Защо на скрийншота D: ти е 682GB, от които 314 заети?... А ти казваш, че е 192.

Защото тази операция искам да я направя на две машини! Лаптоп със общ размер 1 ТБ и настолен компютър със хард 500 гигабайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Както ти казах, информацията ако я нямаш на минимум 2 места, все едно я нямаш никъде. Имаш ли нещо важно - задължително правиш ПОНЕ 1 копие - било то на карта памет, USB flash, онлайн, CD/DVD и така нататък. Риска може да е минимален, но винаги го има - от повреди в хардуера, софтуера и каквото се сетиш още.

Това ясно,но на питащия в случая не му стига място,без да има информацията на 2 места,какво остава за твоя вариант?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Междудругото се престраших да го направя, обаче дяловете не са променени, гигабайтите са си същите, защо?  Уиндоуса като стартира ми изписа нещо след което press any key! Дали е трябвало да изчакам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Слави Маринов написа:

Това ясно,но на питащия в случая не му стига място,без да има информацията на 2 места,какво остава за твоя вариант?

В такъв случай "питащия" намира първо начин да си запази данните на друг носител, след това да си прави експерименти, още повече с неговите познания или да намери някой, който знае какво прави и в случай че се омаже нещо да може да го оправи и да възстанови данните:

преди 2 минути, Русер написа:

Междудругото се престраших да го направя, обаче дяловете не са променени, гигабайтите са си същите, защо?  Уиндоуса като стартира ми изписа нещо след което press any key! Дали е трябвало да изчакам?

Че утре ще ти излезе съобщение, че ще ти се изтрие всичко от диска и ти пак ли така ще си натиснеш клавиш, без да четеш и разбираш какво пише?!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Русер написа:

Зависи - от това какво точно си правил, и какво ти е изписал Windows. По принцип при такава операция е нормално да има 1 или два рестарта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.