Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте !

Имам следния проблем когато пробвам да играя някоя игра по тежичка за моя компютър но съм я играл преди пак на същия , всичко си зарежда нормално и изведнъж дава черен екран и изписва "DVI no signal" все едно съм изключил тока към видео картата звука остава понякога но не винаги следмалко цялата система забива на какво може да се дължи това, четох в Toms hardware подобна тема и казаха че е захранването.

Този проблем се появи докато играех League of Legends имаше някакъв guide  в сайта им съответно намалих всичко на LOW и капнах FPS-a  на 60FPS  без Vsync. и така се оправи. вчера пробвах диабло 3 играл съм го и преди на това ПЦ но преди година две вчера я изтеглих пак тръгна играх и след това по-късно вечерта реших пак и пак черен екран.

Качвам DxDiag.

Благодаря ! 

DxDiag.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си дал версия на операционната система.
Пробвай при черен екран да натиснеш Ctrl+Shift+B

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Machine name: EVILKERMIT-PC
   Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_ldr.170913-0600)

System Model: HP Compaq 8000 Elite CMT PC

Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU     E8400  @ 3.00GHz

Memory: 6144MB RAM

Card name: NVIDIA GeForce GTX 960,

но се чудя как да позная с какво захранване е.

Температурите на компонентите също могат да се погледнат!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно прегряващ хардуер или умираща видеокарта. Пусни тестове на процесора, после и на видеото и виж дали пак ще го даде проблема, засечи и максималните температури какви са.

И последното изречение малко ми звучи така:

https://www.vbox7.com/play:27348431

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

с какво захранване е.

преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

HP Compaq

китаец за HP

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е това 320 W standard efficiency active PFC (CMT), но може и нещо да е преправяно по системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, plamen_petrov_80 написа:

Може да е това 320 W standard efficiency active PFC (CMT), но може и нещо да е преправяно по системата.

предполагам че ще е 320 понеже взех само ПЦ-то и сложих 960 вътре.

С какви програми да правя тестовете ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прбва ли да рестартираш забилия драйвър на видеокартата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да го рестартирам ?? смисъл ъпдейтвах драйвърите няколко пъти но тогава LoL-a  се оправи като направих това с гайда им от съппорта, ще пробвам сега да изчистя цялото ПЦ и ще му одаря една преинсталация пък да видим, ако не ще пробвам и захранването да сменя 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, DarkEdge написа:

Не си дал версия на операционната система.
Пробвай при черен екран да натиснеш Ctrl+Shift+B

Четеш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С коя версия на графичния драйвер си ? Опита ли премахнеш драйвера с DDU, да рестартираш и след това да качиш  друга версия (може и да е по-стара) ?  След като направиш тази процедура , качи fire strike , time spy , пусни по един тест и виж дали проблема все още го има. Не ми стана ясно какви са температурите на картата по време на игри/тестове ? Качи Hwinfo за мониторинг и минимизирай по време на тестовете. След това влез в програмата и разгледай как се държи не само картата от към градуси и волтажи , но и процесора .     Ако по време на тези бенчмаркове не се появи проблема , пускаш тест и на цпу-то.  Захранването не го изключвам изобщо като вариант , но обикновено когато е недостатъчно за наличния ти хардуер първо започва да се рестартирва  . 

едит:  Ще споделя моя опит с една hd 7870 2GB на един мой познат . Преди 2-3 седмици картата започна да дава по същия начин черни екрани .  Взех я в нас и с цел да елиминираме проблеми със захранване , цпу  и я монтирах на моята конфигурация като и  пуснах пълни тестове. Лошото при него беше ,че дори на iddle картата даваше черен екран когато тя си реши. Свалих atiflash и реших да рискувам с това да префлашна биоса (след като установих ,че никакви други видими проблеми няма). Разгледах в techpowerup   кои биоси от сходни модели на sapphire hd 7870 са подходящи (някои не съответстват на паметта на нашата карта) и почнах с префлаша. Надявах се оправя проблема с качване на биос , които да пуска по-висок волтаж под товар на видеото. От 3-тия опит успях. Стоковия биос на картата пускаше 1.21волта , след поставяне на последния биос вече волтажа под пълен товар е 1.244волта. Проблема изчезна веднага. Буквално я "сцепихме" от бенчове картата ( valey, heaven , time , spy, fire strike) . Пуснахме ги всички  поне по 5-6 пъти един след друг .  Картата не показа никакви проблеми и работи перфектно. На всеки му е ясно ,че след като се стигна до тук , говорим ,че има някаква деградация в чипа , но от друга страна няма гаранция ,че така няма изкара още 5-10 години безпроблемно . В момента момчето си я ползва и няма никакви оплаквания . Разбира се по никакъв начин не твърдя ,че проблема при теб е същия и ще се оправи  с флаш на биос с по-висок волтаж.     Този вариант го мисли като краен , само когато си убеден ,че останалите компоненти и дори самия софтуер не е причината за проблема.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

премахнах старите драйвъри с ДДУ и сложих по стар 398.36,  в момента тегля 3d mark  да видим 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи пуснах Fire strike  и пак даде черен екран звука се чуваше всичко си работеше но без картина 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с пследната стабилна версия: 

417.01 - WHQL

От 398.36 до 417.01
https://www.geforce.com/drivers

Без да чистиш стартирай новия инсталатор (може предварително да си разархивираш изтегления изпълним файл и от папката, където е записано съдържанието да стартираш с админски права setup.exe) и избери Clean Install

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ще пробвам, тук открих още нещо грешката която дава чува се звук за нотификация но нали екрана става черен та разгледах в нета и в един сайт пича беше казал в Event Viewer-a   да видя

Untitled.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли и разархивирай id10 wmi влез в папка id10_wmi и от тази папка стартирай id10_wmi.bat с администраторски права.
Рестартирай компютъра.
Имаш проблем с файловата система на някой от дяловете: id7 Disk
Има проблем и с някой от компонентите на системата - DCOM id 10005
Може да качиш на https://dox.abv.bg/ архив с двата файла:
C:\Windows\System32\winevt\Logs\Application.evtx
C:\Windows\System32\winevt\Logs\System.evtx

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все си мисля ,че можеш и да извадиш късмет и с една чиста прейнсталация на бозата (Уйндоуса) да изчезне проблема .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е смисълът, ако може да се направи ремонт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dark мерси баце ама ще пусна една преинсталация че да не ти казвам какъв хаос е :D от 4-5 години не съм го преинсталирал :D  уутре ще я свърша тази работа и ще драсна пак да кажа кво е станало 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.