Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте закупих телевизора и когато го разопаковах се изненадах. 

Проблема е следния когато натисна долната част на екара по цялата си дължина потъва с 2 3 милиметра навътре също и по височина от десния му край... Когато го вдигна и заклатя се чува как се клати като стъкло на стара дограма по горния краи на панела е плътно залепен и го няма този проблем също и в лявата част по височината на екрана само долу по дължината и в дясно по височина не е залепен??? Телевизора работи и има страхотна картина, но това ме притеснява.. Това мисля че не е самия екран а някаква пластмаса или защитно стъкло точно над матрицата. 

Дайте съвет какво да правя? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да ти дадът същия, но действай по най бързия начин.

Ако си го взел онлайн ще стане веднага замяната, но ако си го взел от магазин до един месец могат да те мотаят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мой приятел е по същия начин.Lg-то е 50".Беше го върнал за фабричен дефект на панела.И когато му го върнаха,забелязал този "луфт",когато го почиствал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест това е нормално да го има този луфт така ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ArriS написа:

Тоест това е нормално да го има този луфт така ли? 

Имал съм подобен проблем със телевизор от същата марка (от 2009 Г.).

Начален клас LCD (не Led) телевизор. Мисля, че това му беше модела LH2000. Луфта в долният десен ъгъл (на матрицата/екрана) го забелязах в последствие. поне 2-3 години след покупката.

Естествено след почистване.

След, което при следващи покупки на телевизори гледам за подобни луфтове.

(както и съм си направил едно видео за тест за изгорели пиксели.)

Телевизора още работи, макар иначе потраква само, като го натиснеш на това място.

Вие, си решавате какво да правите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много тъпо човек решава да си купи нещо ново в случая тв за близо 1000лв и той със сглобка сякаш клошари са го правили уби ми се кефа със всичко ново е така направо незнам какво да правя дали да си го гледам дали да искам заменка с друга бройка или направо да си искам парите и да се насоча към друг модел... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти! Значи може би ще го върна и ще се разгледам по физическите магазини.. Явно са ми дали дефектна бройка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля че е точно дефектна, по - скоро проблемна сглобка ... на доста телевизори съм виждал така (продавал съм известно време), долу да имат луфт, не съм ги клатил да проверя дали тракат. От всякакви марки. Като толкова те притеснява, връщаш го и отиваш във физически магазин и гледаш да си избереш такъв който няма луфт :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, TheDarkAngelOfHope написа:

Не мисля че е точно дефектна, по - скоро проблемна сглобка ... на доста телевизори съм виждал така (продавал съм известно време), долу да имат луфт, не съм ги клатил да проверя дали тракат. От всякакви марки. Като толкова те притеснява, връщаш го и отиваш във физически магазин и гледаш да си избереш такъв който няма луфт :) 

А този луфт потенциален проблем ли е за работата и бъдещото здраве на продукта? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, ArriS написа:

Не мога да съм сигурен че не е ... не съм техник, само ги продавах и съм забелязал на различни марки и модели че има луфт. Според мен не е кой знае какъв проблем, ще събира повече прах в тоя луфт, но едва ли ще пречи на работата му. По - горе, един колега писа че чак след 2-3г е забелязал че ТВ има луфт. Неприятно е че като купувач, на чисто нова стока, намираш такъв дефект (да го наречем така). Ако е купен online имаш право да върнеш стоката в определен срок, дори и без причина. Ако имаш физически магазин на близо, може да отидеш и да разгледаш мострите там, ако има като твоя или подобен модел, да видиш как е с луфта :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, ArriS написа:

50 ката е на 3 години и още си работи.+1 за Панасоник

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички форума ви е приказен и обширен без значение от тематиката! 

Смятам да го гледам така все пак е гаранционен 2 години ако за 2 години направи проблем ще им го пращам.. Не са малко пари не са и много.. Бакшишите ми за половин месец, но има хора на 550лв и от клиентска гледна точка е подигравка всяка техника малка или голяма за източна европа да е боклук.. Да не говорим, че повечето уреди които се продават тук ги няма в листа с продукти по сайтовете на производителя! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.