Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

grizly

Програма за преименуване на разбъркани имена на файлове

Препоръчан отговор

Здравейте, примерно имам файлове от 1 до 14 започващи с името MOV_0151 и до 14 са надписани следователно MOV_0151_1, MOV_0151_2 и т.н.

Обаче при създаването им е объркана последователността на номерацията както се вижда на снимката която съм приложил - тоест след MOV_0151_4 следва MOV_0151_6 а не на MOV_0151_5.

Предложете такива програми които автоматично поправят това объркване - тоест които номерират файловете със същите имена но в правилна последователност, работя с много файлове наведнъж и понякога по-невнимание или друга причина като така се получи, и ми отнема много време докато оправя цялата каша.

Благодаря

2018-12-02_165021.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маркираш всички файлове, удряш F2, въвеждаш подходящото име и накрая Enter.

Програмата се казва: Операционна система Microsoft Windows. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, grizly написа:

Обаче при създаването им е объркана последователността на номерацията както се вижда на снимката която съм приложил - тоест след MOV_0151_4 следва MOV_0151_6 а не на MOV_0151_5

Ми аз не виждам да има файл с номер 5,та е логично след 4 да следва 6,другите са си ок.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 15 минути, Слави Маринов написа:

Ми аз не виждам да има файл с номер 5,та е логично след 4 да следва 6,другите са си ок.:)

ама той иска да ги преименова, и туй 6 да стане 5
не пита за сортиране по имена

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, RudeBoy написа:

RudeBoy Mr, би ли подсказал коя опция точно в моя случай трябва да се избере защото опитах няколко варианта но не се получава с тях?

преди 10 минути, Слави Маринов написа:

Няма никакво значение дали има файл с номер 5 или не, целта на занятието е да се подредят всички файлове които се виждат в правилна и последователна номерация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, grizly написа:

Няма никакво значение дали има файл с номер 5 или не, целта на занятието е да се подредят всички файлове които се виждат в правилна и последователна номерация.

Да не би да искаш да зададеш номерацията на файловете да е според датата на създаването им?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друга добра е Ant Renamer. Навремето я ползвах за смяната на разширенията на вирусните проби, които събирах, но става и за имена и т.н.

http://antp.be/software/renamer

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...