Премини към съдържанието
jardin

Избор на телефон - Samsung A7 (2018) или Xiaomi (Redmi Note 5/Mi A2 lite)

Препоръчан отговор

Предварително се извинявам за поредната тема от тоя тип, но се надявам да получа адекватен съвет в избора.

От няколко седмици се опитвам да направя удачния избор като цена/качество за новия си телефон. Вариантите са да го купя при предпосване на нов договор чрез оператор (Теленор) или на промоция от магазин за техника.

Първончалния ми лимит за цена беше 400 лв., който вече съм склонна да увелича до разумни граници + 50-60 лв.

Няма да се ползва за игри, нито за социални мрежи.

Смятах, че искам да е с АМОЛЕД дисплей, но пък не ми се иска това да е единствения му плюс, а софтуера му да не се ъпдейтва. Също така дали да заложа на традиционна ОС или на изчистения вариант, предлаган от XIAOMI.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От теленор недей при подписването напривахме тази грешка но догодина като изтече договора ще направя нов без телефон . Този телефон се изплаща в срока на договора и няма отърване . Най-добре се насочи в някой онлайн магазин като емаг например или на място в Технополис или техномаркет за новият си телефон именно там ще търся има изгодни цени с хубави модели .

И теленор после ти дават един боклук телефон който след време не става за работа с морално остарял андроид и бъгнат .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чрез Теленор въпросния А7 бих могла да го взема значително по-евтин (470 лв.), каквато цена не съм видяла в други магазини. А дали е морално остарял Андроид 8.0. Доколко обаче си заслужава, като модел първо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Samsung ще получи 1 или 0 (по-скоро) версии над 8. Xiaomi A2 Lite е част от Android One и ще получава ъпдейти, докато хардуера му ги понася общо-взето (а дано).

Въпроса по-скоро е ти какво търсиш. Ако ще му ползваш екстрите, със сигурност Samsung-а. Вероятно и камерата му е по-добра, ако това те интересува. Xiaomi-то е ок, но не е нещо велико (а уж са 2 камери). Мен ми трябва бързо и гладко работещ телефон с 3.5mm жак (по възможност и радио, но A2 Lite няма). Долу ще ти напиша какви телефони имах аз и какво видях с тях.

Galaxy S3 - Super AMOLED display, по-добър дисплей все още не съм имал. :) Но пък и по-лош телефон. Смених 3 батерии, като така и не стана нормален. Бави, зацепва, кара по 7-8 часа и после в тока.
Moto G2 - Stock Android, направо летеше спрямо S3, а беше къде-къде по-слаб телефон. За съжаление с миниатюрна батерия от 2000 mAh и вече караше по ~10 часа накрая.
Redmi 4X - рискувах с китайчето, но пък бях много доволен от изработката и работата на телефона като цяло. Голяма батерия, 2-3 дни без особено ръчкане. Не си падам много по шарените UI, макар че MIUI е сравнително добър. Още се ползва телефона, макар и не от мен.
A2 Lite - Твърде голям за мен, но те всички вече са големи. LCD notched display, става но е далеч от AMOLED-a. С голяма батерия е, но и големият дисплей май си смуче доста. А и сега играя някоя-друга игра и пак си кара по 2 дни, вероятно заради stock Android-а.

Като цяло трябва да решиш какво търсиш. Не се съмнявам, че SAMSUNG-а е добър избор, просто отдавна не е мой тип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателния отговор.

Искам да мога да го ползвам и като таблет, т.е. залагам на по-голям дисплей, който с 3300 MAh  A7 при АМОЛЕД как ли ще се държи?

Като камера излиза, че би трябвало да е по-добре пак Самсунга, което също е от значение за мен.

От друга страна XIAOMI дава повече софтуерно, но компенсира ли като екстри?

Излиза, че няма еднозначен отговор, а аз искам да намеря баланса като външни и вътрешни характеристики

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята приятелка търкаля вече половин година ето тоя Ксаоми Редми 6А и е много доволна - https://bit.ly/2QzG09Y

Има си всичко. Само 200кинта е. Купих и го в София на ул. Хр. Ботев 1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.