Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Добър вечер, колеги! Останах без бюджет за новата си система, а не искам да нямам ssd, та реших да си взема китайско и евтино такова и взех Teclast A800 480GB за 100лв. На хартия изглежда добре, като изключим, че няма DRAM. Първия ми въпрос е, дали това ще влияе на работата му, освен, че ще съкрати живота му. Поне това прочетох за него. Ето и теста, който направих на лаптопа ми. Teclast-a е сложено на caddy и може да има леко забавяне.

Това е теста на Adata SX950U:adata.png.b1922b4e1810f150fafe7cccc626a318.png

И съответно на китаеца:teclast.png.8fb9cd2241a03414439c73873f8c9cf9.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига ги гледай тези тестове. Това е TLC технология. Ще ти върши работа. Като умре го сменяш с ново. Не дръж обаче ценна информация на него, ако я нямаш и на втори дисков носител. Аз в момента съм с Кингстън 128 gb за 42 лева и си свиркам. 3 години гаранция. Какво му плащаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TLC нищо не значи. В неговия случай имаме общо-взето боклук докато SX950U е добър модел.

Колкото до гаранцията на SX950U във Варио му дават 6 години а китаеца съм го засичал само в Емаг с 2 месеца... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно на какъвто и да е носител на информация не може да се разчита на 100%, такава информация ако я нямаш поне на 2-3 или повече независими носителя, все едно я нямаш! А относно скоростите, днес реших да си обновя windows 10 на лаптопа и дескопа от подписа, съовтетно и SSD-тата съм ги включил там. Лаптопа е с по-нов процесор, но SSD диска, въпреки че е купуван около 2 години по-късно от този на десктопа, при тестове показва малко по-слаби резултати, но преди малко съвсем се убедих в това, че samsung-а работи много по-бързо. След обновяването на windows до последния build реших да пусна disk cleanup. На лаптопа го чаках поне 15 минути да приключи почистването, докато на десктопа това стана за 2-3 минути. Така че марковото си е най-добро, който и каквото да казва.

http://prikachi.com/images.php?images/729/9452729s.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Roujin Z написа:

TLC нищо не значи. В неговия случай имаме общо-взето боклук докато SX950U е добър модел.

Колкото до гаранцията на SX950U във Варио му дават 6 години а китаеца съм го засичал само в Емаг с 2 месеца... 

Нищо му няма! Работи си перфектно и това е. Говорете каквото си искате! И никой не дава гаранция от 2 месеца!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Емил Костов написа:

Нищо му няма! Работи си перфектно и това е. Говорете каквото си искате! И никой не дава гаранция от 2 месеца!

Въпроса е колко дълго ще е така. Кой си купува 128гб ссд. В телефоните има повече място. Това е все пак компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, anonu написа:

Въпроса е колко дълго ще е така. Кой си купува 128гб ссд. В телефоните има повече място. Това е все пак компютър.

Не ми дреме. Имам 3 години гаранция за 40 лева. Другото няма значение.SSD е за ОС,  a HDD e за съхранение. И моля не сравнявай телефоните. Там 128 Gb са ненужна безмислица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е за компютър за домашно ползване и приложения, които не изискват особено голям размер, 120 GB е предостатъчно. Вече ако слагаш игри и ползваш приложения с голям обем, може и да не ти стигне мястото. Въпрос на вкус, казало кучето и т.н..... И кои са тези телефони, които имат повече от 120 GB вградена памет, като изключим високия клас??!? Хайде слез малко на земята!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не са ненужна безмислица. На телефона имам музика свалена локално от епъл мюзик, за да слушам офлайн, снимки и други неща. Лаптопа е почти винаги свързан, но там пак имам много повече от телефона заради работа. Но в телефон абсолютният минимум е 128. В момента съм със 256 и е достатъчно за сега.

току-що, Raze написа:

Ако е за компютър за домашно ползване и приложения, които не изискват особено голям размер, 120 GB е предостатъчно. Вече ако слагаш игри и ползваш приложения с голям обем, може и да не ти стигне мястото. Въпрос на вкус, казало кучето и т.н..... И кои са тези телефони, които имат повече от 120 GB вградена памет, като изключим високия клас??!? Хайде слез малко на земята!

iPhone ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо твоето A400 е доста по-скъпо от неговото което не е с 3 години гаранция и за подобен размер би платил 160 лв. а не 100 лв. 

Второ за тия пари се купува SX950U с 6 години гаранция което е двойно повече от твоето така че и да не ти пука не пиши глупости.

https://www.vario.bg/adata-xpg-sx950u-480gb-asx950uss-480gt-c

https://www.vario.bg/kingston-a400-ssd-480gb-sa400s37-480g

Между другото за 10 лв. отгоре се взима MLC който го вълнува.

п.с. А сега може да си лягате белким сутринта ви дойде акъла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, anonu написа:

От поне 3 години дял С: ми е 104ГБ от които 55 са свободни. На този дял освен ОС имам инсталиран софтуер, който задължително ми трябва ако се наложи да възстановя системата(използвам AOMEI Backupper Standard). Всичкия останал софтуер е инсталиран на други HDD-та(нито едно не е SSD).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, A.com написа:

От поне 3 години дял С: ми е 104ГБ от които 55 са свободни. На този дял освен ОС имам инсталиран софтуер, който задължително ми трябва ако се наложи да възстановя системата(използвам AOMEI Backupper Standard). Всичкия останал софтуер е инсталиран на други HDD-та(нито едно не е SSD).

Винаги можеш да се ограничаваш и да е зле. Но защо да го правиш. Много по готино е всичко да е на ссд. Не чакаш нищо да зарежда, като компилираш код всичко лети. И кви са тия странни програмки .... най добре си е всичко от един производител. Time Machine е интегрирана и работи перфектно.

Bestes gutes Backup-Programm für Windows 10/8/7 | AOMEI Backupper Professional

Най - добър добър инструмент за бекъп .....

не благодаря, дори две думи не могат да преведат правилно, не ми се мисли за качеството на софтуера :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, anonu написа:

Винаги можеш да се ограничаваш и да е зле. Но защо да го правиш. Много по готино е всичко да е на ссд. Не чакаш нищо да зарежда, като компилираш код всичко лети. И кви са тия странни програмки .... най добре си е всичко от един производител. Time Machine е интегрирана и работи перфектно.

Bestes gutes Backup-Programm für Windows 10/8/7 | AOMEI Backupper Professional

Най - добър добър инструмент за бекъп .....

не благодаря, дори две думи не могат да преведат правилно, не ми се мисли за качеството на софтуера :).

За какво ограничаване говориш? Имам два диска по 2ТБ, един диск 1ТБ и един диск 40ГБ(на над седем години е вече, но все още работи).

Дял С: не го ползвам за щяло и не щяло. Имам си отделен диск, на който се инсталират програмите. След всяка нова инсталирана програма правя бекъп на дял С:. Така ако се наложи да възстановявам(само два пъти за последните 5 години) целия процес отнема по-малко от половин час и всичко е готово за работа, все едно не съм възстановявал системата. А тая мантра, че като имаш SSD не чакаш няма да стане истина колкото и да се повтаря. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напротив, това е истината. Като имаш ССД  всичко е с много пъти по бързо :), иначе нямаше да си сложиш операционата система на него. В тоя форум е някаква гордост да имаш хардуер на 10000 години, който все още работи. Много странно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, anonu написа:

Напротив, това е истината. Като имаш ССД  всичко е с много пъти по бързо :), иначе нямаше да си сложиш операционата система на него. В тоя форум е някаква гордост да имаш хардуер на 10000 години, който все още работи. Много странно.

Като имаш ССД  всичко е с много пъти по бързо е истина.

Като имаш ССД не чакаш нищо да зарежда не е истина. :)

Ако не бях споменал, че имам 40Гб HDD на 7 години дали щеше да напишеш последните си две изречения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не бих. Защо би ползвал този хард диск сега. Гаранцията е минала отдавна, предполагам е хипер шумен. Просто е риск. Защо би ползвал 2ТБ Диск след като цените на ССД са в килера?

https://www.notebooksbilliger.de/pc+hardware/solid+state+drives+ssd+pc+hardware/samsung/samsung+2tb+ssd+860+evo+series+25+zoll

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, anonu написа:

Чак пък "много пъти"... Много пъти по-бързо може да работи машина с 2 GB RAM, при която ползваш за всяка програма виртуална памет. На една нормална система с 16 до 32 GB RAM ускорението е само докато се зарежда програмата. Примерно ако последната версия на Photoshop от HDD се зарежда за 10-15 секунди, от SSD тръгва за 4-5 сек. След това няма забележима разлика в скоростта на работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, anonu написа:

Защо би ползвал 2ТБ Диск след като цените на ССД са в килера?

Заменям механичен диск 2TB за 2TB SSD - навит ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Win_user написа:

Чак пък "много пъти"... Много пъти по-бързо може да работи машина с 2 GB RAM, при която ползваш за всяка програма виртуална памет. На една нормална система с 16 до 32 GB RAM ускорението е само докато се зарежда програмата. Примерно ако последната версия на Photoshop от HDD се зарежда за 10-15 секунди, от SSD тръгва за 4-5 сек. След това няма забележима разлика в скоростта на работа.

Глупости. Ако работиш с много малки файлове, например компилираш код на локалната машина, разликата е няколко свята.

преди 12 минути, plamen_petrov_80 написа:

Заменям механичен диск 2TB за 2TB SSD - навит ли си?

Като искаш си купи. На мен твоя диск не ми трябва :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз исках да взема колкото се може по голямо SSD за максимално малко пари и това ми изглеждаше добре. Дават му две години гаранция от където съм го взел, китаеца му дава три. Мислех да минавам напълно на SSD, но реших че няма да ми стигне и си взех и хард в крайна сметка. Иначе за информацията, най-важното ми е на облак и ако пиша код, отива веднага на флашката. Мисля, че за съотношението цена/качество/капацитет е добра покупка. Само времето ще покаже колко време ще работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, anonu написа:

Не не бих. Защо би ползвал този хард диск сега. Гаранцията е минала отдавна, предполагам е хипер шумен. Просто е риск. Защо би ползвал 2ТБ Диск след като цените на ССД са в килера?

Всъщност съм дал грешна възраст на 40ГБ диска. Не е на  7 години, на около 14 години е. От около 8 години не го ползвам като диск, на който е инсталирана ОС. Не е хипер шумен. На него се пише 4-5 пъти в горината и се използва основно за четене на вече записаната информация.

Купи си едно ССД и го използвай по следния начин: Инслиране на Уиндоус ХР, постоянно инсталиране и деинсталиране на програми, торенти, музика, филми, игри, интернет, ОС е преинсталирана поне 20 пъти, няколко пъти е слагана и различна дистрибуция на Линукс. Това го правиш около 5-6 години. След това инсталираш Уиндоус 7 и продължаваш със същите занимания още около 3-4 години. През останалите 4  години същият диск го използваш за съхранение на не толкова важна информация(4-5 пъти в годината записваш, през останалото време само четеш от диска). И след тези 14 години ми кажи дали този ССД диск ще ти върши работа и в какво състояние ще бъде.

Знам, че ще кажеш, че ти един диск няма да го използваш 14 години, а отдавна ще си го сменил. Аз го използвам, защото го имам и защото ми въри работа. Не съм се лишил от нещо друго заради него. Обаче 14 годишен механичен твърд диск все още работи и капацитетът му е същия като преди 14 години. Не знам дали едно 14 годишни ССД все още щеше да работи.

Когато съм купувал дисковете от по 2ТБ не си спомням дали е имало ССД-та по 2 ТБ, а и да е имало ми е интересно каква ли е била цената им.

Не си мисли, че отричам техническия прогрес. Отричам робуването на "ей, това е ново, модерно, я да си го купя".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, anonu написа:

Като искаш си купи.

преди 9 часа, anonu написа:

Защото всеки е свободен сам да избира какво да си купи, какво да ползва, как да го ползва и т.н.

ТИ не можеш да ни казваш какво да правим и какво не!

Слез от твоята камбанария и погледни нещата от друга гледна точка - да знам трудно е, но ако искаш да вникнеш в нещо трябва да се поставиш в различни ситуации иначе си като кон с капаци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За склад. За което ми трябва обем, а не скорост.

2TB HDD е 130 лв. Този, към който си дал линк, е 6 пъти по-скъп. От какъв зор да го предпочета?!?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости. Ако работиш с много малки файлове, например компилираш код на локалната машина, разликата е няколко свята.

Дрън-дрън... И колко малки файла ще ти трябват за сорса и библиотеките ти? Десетина максимум. При което разликата в скоростта ще е в десети от секундата. Сега, ако компилираш с ГНУС-та, която ползва 100-200 библиотеки, за да компилира 300 реда сорс, нещата може и да са по-различни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

120-128GB SSD е посмешище да се купува в днешно време - най-висока цена за гигабайт, най-ниска производителност и като добавим, че не е желателно да се запълва до дупка, слагаш една ОС и няколко програми и си довиждане. И това, че някой се оправял с толкоз или по-малко ми е точно през ..., щото не го прави по-малко неадекватна покупка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...