Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,имам следния проблем. Докато ползвам щайгата и изведнъж видеото забива,екрана става на квадратчета,после става черен и после пак нормален и ми изписва "Display drivers stopped responding and has recovered".Видеокартата е XFX RADEON RX 460 2GB(ползвам я на фабрични настройки), захранването е deepcool 580 W,дъното е ASROCK FM2A88M PRO 3+,процесора е Athlon x4 845-3.5 GHz.Прилагам и снимки за да добиете представа. Крашовете стават не само когато играя игри ,а и когато гледам видео в youtube например.Вече пробвах с нови драйвери,TDR fix,пробвах да увелича powerlimit на видеото на +50%.Няма ефект.Вече мисля да карам щайгата за диагностика,ако все пак имате инфо ще съм ви благодарен.

47380583_342893073177079_486417188144545792_n.jpg

47393125_342923029827301_2188889829972901888_n.jpg

gpu.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От колко време имаш картата?

От кога прави проблема?

Какво е променяно около появяването на проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно умираща видеокарта. Ако има някаква гаранция я прати към сервиза, ако не - пробвай с DDU под safe mode да махнеш драйверите и след това изтегли и инсталирай нови. Тествай картата и на друга машина, но ако и там прави така, работата отива на нова видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

От колко време имаш картата?

От кога прави проблема?

Какво е променяно около появяването на проблема?

От 2 години я имам,винаги си е правила този проблем,нищо не е променяно през тези две години освен,че сложих 2ри харддиск. Особеното при мен е че ползвам адаптер от HDMI към VGA,понеже монитора ми е стар и няма HDMI или DP.Може би от тук идва проблема,но мисля да ида тия дни до магазина от който я купих и да я оставям там за диагностика.

преди 26 минути, Raze написа:

Най-вероятно умираща видеокарта. Ако има някаква гаранция я прати към сервиза, ако не - пробвай с DDU под safe mode да махнеш драйверите и след това изтегли и инсталирай нови. Тествай картата и на друга машина, но ако и там прави така, работата отива на нова видеокарта.

Още е в гаранция и мисля да я връщам,това с DDU го правих много пъти.не помогна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако има гаранция директно им прилагай снимките и им я връщай. Такива артефакти и грешки няма как да дава заради преходник.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако искаш пробвай да  и намалиш   clocka

а може и да плаче за поддръжка 

на твоя отговорност 

може и температурите да и провериш 

а на ерор какво пише

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Yvan Sergeеv написа:

ако искаш пробвай да  и намалиш   clocka

а може и да плаче за поддръжка 

на твоя отговорност 

може и температурите да и провериш 

а на ерор какво пише

Мисля че неотдавна намалих клока,температурата е не повече от 70-71 градуса(това по време на игра) а на ерора пише Display drivers stopped responding and has recovered.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.