Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Искам да си клокна видео картата Zotac GTX1060 3G AMP! и да дигна стойностите й с:

-150MHz Core Clock

-600MHz Memory Clock

-116% Power Limit 

След колко градуса става проблем и каква програма освен MSI AfterBurner Мога да използвам за On Screen Display? Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз използвам NVIDIA Inspector. Вдигни честотите с примерно 120 и +300 на паметта, виж какъв ще е резултата и след това увеличавай постепенно с по 5-10 единици и тествай как ще се държи, какви ще са температурите, ще дава ли грешки и така нататък, докато нацелиш най-стабилния клок. Какво му има на MSI Afterburner? Ползвам го от много години и никога не съм имал проблеми.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Raze написа:

Аз използвам NVIDIA Inspector. Вдигни честотите с примерно 120 и +300 на паметта, виж какъв ще е резултата и след това увеличавай постепенно с по 5-10 единици и тествай как ще се държи, какви ще са температурите, ще дава ли грешки и така нататък, докато нацелиш най-стабилния клок. Какво му има на MSI Afterburner? Ползвам го от много години и никога не съм имал проблеми.

Нищо, просто до колкото разбрах при Battlefiled V Крашвало с него :)

п.п така съм чувал, не съм пробвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, D101149 написа:

Нищо, просто до колкото разбрах при Battlefiled V Крашвало с него :)

п.п така съм чувал, не съм пробвал.

Не крашва, но се застраховай при рестарт да не ти запазва настройките афтер бурнера, че при неуспешен клок ще стане заигравка ако картата крашва или се появат артефакти. Нищо не се вижда за да пипаш на ново. За това рестарт и почваш наново.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да пробваш с fraps, но с него можеш да гледаш само кадрите. Принципно RivaTunerStatiscicsServer ти прави OSD-то, а MSI Afterburner подава данните. Може за данни да си ползваш и HWInfo64 сензорите и други. Nvidia Inspector позволява създаване на преки пътища до настройките за overclock, които после можеш да актириваш с двоен клик или да поставиш в startup на windows и да си ги зарежда автоматично.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.