Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Най-хубавият ден?...


Препоръчан отговор

След Габриел Гарсия Маркес мисля че трябва философската линия да се продължи. Живота и света около нас са твърде богати, за да бъдат всецяло обхванати от един човек. Но има истини които са леснодостижими за всеки. Просто трябва да се замисли за тях. И някои, слава Богу, го правят.

През 1997 г. света се раздели с Майка Тереза. Мисля че е излишно да ви разказвам коя е тя. Но искам да споделя с вас нещо нейно:

Най-хубавият ден? Днешният.

Най-голямата спънка? Страхът.

Най-лесното нещо? Да се заблудиш.

Най-голямата грешка? Да паднеш духом.

Коренът на всички злини? Егоизмът.

Най-хубавото развлечение? Работата.

Най-лошото поражение? Отчаянието.

Най-добрите учители? Децата.

Най-първа необходимост? Общуването.

Най-голямото щастие? Да си полезен на другите.

Най-голямата тайна? Смъртта.

Най-неприятният недостатък? Лошото настроение.

Най-опасният човек? Лъжецът.

Най-коварното чувство? Ненавистта.

Най-красивият подарък? Прошката.

Най-необходимото? Домашното огнище.

Най-краткият път? Правилният.

Най-приятното усещане? Вътрешният мир.

Най-добрата защита? Усмивката.

Най-голямото удовлетворение? Изпълненият дълг.

Най-мощната сила? Вярата.

Най-стимулиращият дар? Надеждата.

Единствената реалност? Любовта.

Мисля че има твърде много истина в казаното...

Завършвам с това:

Гладът за любов се засища много по-трудно от глада за хляб. -- Майка Тереза от Калкута, родена в Албания римокатолическа монахиня за сп. "Time".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има, има истина!

Мой преподавател в университета ни дава някои интересни материали

и този беше сред тях.

Преди това, обаче, ни направи тест като ни зададе въпросите и остави отговорите на нас. Беше поучително!

Браво, stalik!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това съм го чела,но е много добро!!!

Подариха ми го едни приятели!!! ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има софизми по-скоро.

За много неща не съм съгласен (естествено), особено за най-голямата тайна - за мен тя е Вселената сама по себе си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм Оптимист!

<{POST_SNAPBACK}>

Да бъдем реалисти - утрешния ден не се знае ще го има или не. Бъдещето никога не е сигурно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Stalik,ти си песимист,но както са казали мъдрите хора,незнанието е блаженство-може заради това да съм оптимист ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Ааа... Недей бърка понятията! песимиста би казал че утрешния ден ще е ужасен. Вероятността да е по-хубав от днешния е малка и т.н. Реалиста казва че не се знае какъв ще е, така че не може в бъдеще време да се говори с такава сигурност.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прав съм бил за оптимизма си ;)  Stalik,извинявай ако съм те засегнал

<{POST_SNAPBACK}>

Да ме засегнеш?! biggrin.gif Яко ще трябва да се потрудиш... :ph34r:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-хубавият ден?Утрешният!

<{POST_SNAPBACK}>

В крайна сметка не правим ли всичко днес, за да има утре? За да бъде утре по-добре от днес!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз гласувам за "днешния ден" поради три причини:

1. Философски погледнато: Винаги ще има утре, но какво ще бъде то, зависи от днес (т.е. днес поне си жив, утре може да си мъртъв) :ph34r:

2. Комунистически погледнато: Не оставявай днешната работа за утре - ако е утре е по-хубав ден, всеки ще иска да свърши работата си "утре" а не "днес" cool.gif

3. Финансова причина: Едно днес е повече от две утре!!! Всеки финансист ще ви каже, че за него е по-важна чистата сегашна стойност на даден паричен поток, отколкото чистата бъдеща стойност....защото парите имат несигурна стойност във времето, а по-важното е да знаеш какво можеш да си купиш с тези пари днес.... ;)

Горепосочените разсъждения естествено не важат за хора, на които днес им предстои да ги блъсне кола, да ги уволнят от работа, да скъсат с приятелката си, да им се скапе Интернет-а и т.н........

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Комунистически погледнато: Не оставявай днешната работа за утре - ако е утре е по-хубав ден, всеки ще иска да свърши работата си "утре" а не "днес"  cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Това ми напомня на хубавата максима: "Не оставяй днешната работа за утре, като межеш да я свършиш вдругиден!" ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това ми напомня на хубавата максима: "Не оставяй днешната работа за утре, като межеш да я свършиш вдругиден!" ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Може би Майка Тереза е искала да каже точно това - най-хубавия ден е днешният, защото си отложил утрешната работа за вдругиден и не трябва да се притесняваш, че утре ще се притесняваш, че вдругиден ще трябва да работиш!!!! :ph34r:

Мдааааа, а хората си мислят, че само в загадъчната усмивка на Мона Лиза има някакво закодирано послание!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз гласувам за "днешния ден" поради три причини:

1. Философски погледнато: Винаги ще има утре, но какво ще бъде то, зависи от днес (т.е. днес поне си жив, утре може да си мъртъв)  :P

2.  Комунистически погледнато: Не оставявай днешната работа за утре - ако е утре е по-хубав ден, всеки ще иска да свърши работата си "утре" а не "днес"  cool.gif

3. Финансова причина: Едно днес е повече от две утре!!! Всеки финансист ще ви каже, че за него е по-важна чистата сегашна стойност на даден паричен поток, отколкото чистата бъдеща стойност....защото парите имат несигурна стойност във времето, а по-важното е да знаеш какво можеш да си купиш с тези пари днес.... ;)

Горепосочените разсъждения естествено не важат за хора, на които днес им предстои да ги блъсне кола, да ги уволнят от работа, да скъсат с приятелката си, да им се скапе Интернет-а и т.н........

<{POST_SNAPBACK}>

Браво бе Neuton Gimic, много ти се кефя, на това колко ясно "привеждаш" мислите и позициите си в писмен вид. :ph34r::):)

Абсолютно си прав - и аз така мисля. На последното му се вика форсмажорни обстоятелства. cool.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много хубави мисли, които могат да се интерпретират по различни начини. Харесаха ми всички точки и има много истина в тях, много неща, над които трябва да се замислим.

Защо не вземем да направим това като лексикон, в смисъл всеки да напише своя отговор на дадените въпроси.

По отношение на днешния ден и на утрешния ден, аз заставам зад днешния ден, защото не се знае дали ще има утрешешен ден, също така човек трябва да се наслаждава на това, което има днес, да го оценява сега.

Искам само да кажа че не съм песимист (вече, преди бях голям, но един човек ме промени много) и затова вярвам че ще има и утре, защото с утрешния ден идва и надеждата, идва копнежа, но основите за утре ние поставяме днес.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато някой ме попита "как си?" обичам да отговарям - "по-добре от вчера и по-зле от утре"

А съм и голям оптимист - това ми помага много, на фона на невероятния стрес, който ни заобикаля.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...