Премини към съдържанието
Yanitsa Iv

Конфигурация за компютър за игри на синът ми за робокс между 400-500 лева.

Препоръчан отговор

Здравейте, моля ви някой да ми съдейства, относно покупка на PC подходящ за игри и по скора на Робокс, като цената да е от 400 - 500 лева. Вчера у дома имаше екшън ..."Защо по-големият ми брат има, а аз не......" и ред сълзи...... Не ни трябва геймърски, защото брат му има и след 2 години ще го наследи:) Лично аз почти нищо не разбирам:) 

Моля да ми препоръчате подходящ и за да го поръчаме веднага.

Брагодаря ви предварително и се надявям да не съм досадила с допълнителни обяснения...

Хубав ден, Яница

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо време има един стар, ще мислим и за нов след като купим компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително, стига да е всичко ок по него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е тази игра и какви са и системните изисквания?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

РоБлокс. Системните изисквания са примитивни. Ще се играе и с вграденото видео на Интел Ivy Bridge или Haswell. Ако ще е само за тая игра, компютър втора ръка за около 200 кинта стига.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, така е но нека не е толкова слаб. Тък като докато вземе РС то на брат си ще минат 2 години, да става и за малко по-силни игри. Колкоото позволяват парите:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на старият монитор ще трябва. Дано да не е чак толкова стар все пак и да им и по-модерни входове за сигнала освен VGA

Не виждам други варианти за посоченият бюджет, ако ще се сглобява с нови части с Интел варианта е Селерон, или някой от най-евтините Пентиум модели, ако се намират все още на поносима цена. С АМД варианта е с Атлон 200ГЕ, или максимум с Райзен 2200Г, за около, или леко над максимума на бюджета...Като на първо време се използува вградената видео карта, а в последствие като изпаднат пари да се добави и дискретно видео от нисък клас(от следващото поколение на 7нм) сегашните бюджетни дискретни видеокарти, нито са бюджетни като цена, нито кой знае колко повече производителни от вграденото видео в 2200Г че да си заслужават инвестицията. Защо не занимаете детето още няколко месеца, до средата на 2019г(юни-юли, най-късно)  когато 7нм компонентите ще бъдат факт и ще има не просто осезаема, а огромна промяна на производителността, спрямо сега използуваните технологии? Тъкмо ще може да се съберат още парички и да се удвои бюджетът, така че да се закупи наистина сносна машина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зор да обясниш на дете да изчака половин година.

Или втора ръка Ivy система - примерна, която да се облагороди с видеокарта и малко SSD (по-производителен вариант), или нова AM4 система с вградена графика:

AMD ATHLON 200GE 3.2 VEGA3 AM4 1 117.11 лв. 117.11 лв.
ADATA Premier 4G DDR4 2666MHz AD4U2666W4G19-B 2 56.38 лв. 112.76 лв.
ASROCK A320M-HDV AM4 1 96.22 лв. 96.22 лв.
WD Green SSD 240 GB WDS240G2G0A 1 73.54 лв. 73.54 лв.
DeepCool Case ATX D-SHIELD USB3.0 DP-ATX-DSHIELD 1 48.30 лв. 48.30 лв.
FSP FORTRON FSP200-50AHBCC 200W 80+ 1 40.11 лв. 40.11 лв.
Междинна стойност: 488.04 лв. с ДДС
Натрупани отстъпки: 9.76 лв.
Доставка: по тарифа на куриерската фирма
Обща стойност: 478.28 лв. с ДДС

С останалите пари може да се помисли за B350 дънна платка, което да е от полза при ъпгрейд, както и някое друго захранване. Сверете си часовника за актуален BIOS на дънните платки с чипсет A320 и B350 при този процесор ! Ако хлапакът ще се радва повече - нека е тази кутия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.