Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да си сменя видеокартата и съм се спрял на RX480 втора употреба. Виждам, че тя иска 8 pin-ов кабел. В момента аз съм с GTX 650Ti, която се захранва с 6 pin-ово кабелче. Виждам, че имам близо до буската с 6-те пина едно малко 2 pin-ово кабелче. Въпроса ми е дали това просто се включва съседно до 6-pin-овото, когато се сложи видеокарта, която изисква 8pin-a? Захранването е Cooler Master RS-600-ACAB-M2. Прилагам снимки на него и на 6/8pin-овия кабел. Знам, че не е кой знае какво захранване, но ми беше с кутията на промоция и мисля, че ще е достатъчно да захрани RX480. Процесора е i5-3570, 8GB RAM, SSD, HDD, 3 вентилатора и записвачка имам. Като го смятах излизаше около 400W TDP

15440874139093751531597204627070.jpg

15440874732733614809220394982738.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това е захранването, като с тези 2 пина, които висят, стават общо 8. Видеокартата взел ли си я или мислиш да я вземаш? За какви пари става въпрос? Нали знаеш, че това е стар модел видеокарта, която е много вероятно да е била използвана денонощно за копане? Още повече ако няма гаранция е абсолютна набутвация, не се знае колко ще изкара и дали не е правен някой ремонт/претопляне. Много по-добър вариант ще е GTX 970 или GTX 1060 с остатъчни гаранции.

https://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-rx-480-polaris-10,4616-9.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Raze написа:

Точно това е захранването, като с тези 2 пина, които висят, стават общо 8. Видеокартата взел ли си я или мислиш да я вземаш? За какви пари става въпрос? Нали знаеш, че това е стар модел видеокарта, която е много вероятно да е била използвана денонощно за копане? Още повече ако няма гаранция е абсолютна набутвация, не се знае колко ще изкара и дали не е правен някой ремонт/претопляне. Много по-добър вариант ще е GTX 970 или GTX 1060 с остатъчни гаранции.

https://www.tomshardware.com/reviews/amd-radeon-rx-480-polaris-10,4616-9.html

По принцип за около 270-80лв вървят. Бях се насочил първоначално към 1060 6GB. Забелязах, че те вървят около 350лв и почти всички са с остатъчна гаранция. Но и RX-овете също имат. И общо взето се насочих към AMD, защото са една идея по-евтини, като производителност са може би 5% по-слаби и то в някои случаи само. Иначе GTX 970 е около 220-250лв, което също не е зле. Колебаех се много и между трите. Един приятел е с RX480 и може би затова се насочих повече към нея. Но не съм купил все още. Освен това теорията ми е, че дори да е ползвана за копане може от една страна да е по-добре, защото като се пусне веднъж работи с много часове и не прави през няколко часа цикъл топло-студено. От друга страна пък са по-износени вентилаторите. Но в крайна сметка се взима втора употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Raze написа:

Много по-добър вариант ще е GTX 970 или GTX 1060 с остатъчни гаранции.

Лично аз не мисля ,че вече са останали 970-ки с остатъчни гаранции .  Иначе 1060-ките също масово се ползваха за копане до скоро . Според мен всичко опира до чист късмет.  Лично аз съм продавал на копачи 970-ки и убийте ме, не знам какво са копали с тях , при положение ,че на тези карти не може да се намалява волтажа на ядрото и съответно консумацията е много висока. Факт е ,че и тях ги изкупиха по време на бума.  Гледай картата да си има някаква гаранция и задължително тест преди да я купиш. Опасното при АМД е,че масово модваха биосите на картите с цел да редуцират консумацията.  Ако не е върнат първоначалния биос вече е проблем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, pepy86 написа:

Лично аз не мисля ,че вече са останали 970-ки с остатъчни гаранции .  Иначе 1060-ките също масово се ползваха за копане до скоро . Според мен всичко опира до чист късмет.  Лично аз съм продавал на копачи 970-ки и убийте ме, не знам какво са копали с тях , при положение ,че на тези карти не може да се намалява волтажа на ядрото и съответно консумацията е много висока. Факт е ,че и тях ги изкупиха по време на бума.  Гледай картата да си има някаква гаранция и задължително тест преди да я купиш. Опасното при АМД е,че масово модваха биосите на картите с цел да редуцират консумацията.  Ако не е върнат първоначалния биос вече е проблем. 

Как да я тествам тая карта като обикновено се взима на доверие? Ако я взема от човек в моя град-добре, но примерно по еконт или нещо от тоя род няма как да я тествам там на място. Освен това в задачата се пита струват ли си 70-80лв отгоре за 1060 което са си 25% за този бюджет?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ncl написа:

И защо да давам 350лв за нея, като за същите пари може да се вземе GTX 1060 6GB, с гаранция до края на 2019 и дори до 2020? Като производителност 1060 е доста по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си RX 3070 или дори RX 3060 след няколко месеца. Последната ще е по-бърза от GTX 1060 и ще харчи до 75 вата, т.е няма да има нужда от допълнително захранване. Препоръчителната цена я спрягат като $129

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pepy86 написа:

Лично аз не мисля ,че вече са останали 970-ки с остатъчни гаранции .

Моята има още до април 2019 някъде, но не я продавам. Някъде може и да излезе с гаранция.

преди 1 час, prodigy96 написа:

Как да я тествам тая карта като обикновено се взима на доверие? Ако я взема от човек в моя град-добре, но примерно по еконт или нещо от тоя род няма как да я тествам там на място. Освен това в задачата се пита струват ли си 70-80лв отгоре за 1060 което са си 25% за този бюджет?

Разбирате се с продавача да я пише с тест на място във вас, идва куриера, каниш го вътре и те чака да я тестваш, около 15 минути имаш. Лично така съм купувал процесор и след това дъно + RAM памет, платих ги след като ги тествах.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тестването не знаех, че може така. А и друго се сещам, при игри с DX12 мисля, че RX480 е по-добра от GTX 1060. Нали би трябвало да излизат повече игри, които да го поддържат. Тая видео карта няма да е вечна, аз искам от нея да изкара няколко години. А да чакам тепърва нови карти да пускат с месеци не ми е окей. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Krum Zolkin написа:

DX12 мисля, че RX480 е по-добра от GTX 1060

Може и да е имало някакво предимство в началото , но nvidia отдавна наваксаха . Прегледай заглавията , който представляват интерес за теб . Има доста клипове и сравнения в youtube . В някои АМД води , в други nvidia . Важно е какво точно смяташ да играеш ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Krum Zolkin написа:

И защо да давам 350лв за нея, като за същите пари може да се вземе GTX 1060 6GB, с гаранция до края на 2019 и дори до 2020? Като производителност 1060 е доста по-добре.

Следвай си бюджета и не се подавай на външни мнения и насоки "особенно компетентни". Аз съм на принципа - следвам себле си и си плащам за грешките и този принцип никога не ме е подвеждал. Странно, но ......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Black Power написа:

Следвай си бюджета и не се подавай на външни мнения и насоки "особенно компетентни". Аз съм на принципа - следвам себле си и си плащам за грешките и този принцип никога не ме е подвеждал. Странно, но ......

Така е, просто в този ценови диапазон е много относително всичко. Щото ако една карта вади малко повече фпс, може да е разликата под и над 60 кадъра. Не е като да си купуваш карта за 900лв. Затова трябва да се гледа и просто да се вземе най-изгодното. Мен ми беше важно да знам, че дори и 8 пинова карта ше мога да свържа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.