Премини към съдържанието
Martin Nikiforov

Спиране от движение на автомобил

Препоръчан отговор

Преди шест месеца ми взеха талона на колата и книжката.Наказанието изтече.Платих си акта и си пуснах документите за нова книжка.Само че колата която имам е на името на брат ми който е в Америка.Което се оказа голям проблем защото не мога да си взема талона на колата както и да я пусна в движение без пълномошно.Спряна е за един месец от движение което отдавна е изтекло.Брат ми е абсурдно да минава хиляди километри и да дава пари надвишаващи тройно цената на колата за да вади пълномощно.Какво мога да направя.Има ли някакъв вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брат ти да ходи в посолството в щатите и да ти прави пълномощно.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как не се сетих.Благодаря ти за гениалната идея да похарчим 2 3 хиляди долара за кола струваща 3500лв.

Това не е добър вариант

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой тука не е врачка, да знае брат ти къде в Америка е. На така поднесена информация, такъв отговор. Кат не може да ти направи пълномощно, нямаш други варианти, тва е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нужно да е врачка а да може да чете.Казах да минава хиляди километри

Посолството е в столицата.Разтоянията са огромни.Не си заслужават парите за транспорт,нотариуси и други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като казваш "да минава хиляди километри" тва може да значи и да се прибира до България и да ти оправя бакиите. Пак ти казвам, никой тука не е врачка. Друг вариант освен пълномощно нямаш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си спал май добре ,агресивен ми се виждаш

Питам като човек в нужда ,нямам нужда някой да ме съди 

Добре знам че трябва документ.

Интересно е дали може да се издаде без да присъства а да докаже по някакъв начин подписа си или незнам и  аз как

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече, за трети път ти казвам, нямаш друг вариант освен нотариално заверено пълномощно. Не знам на какъв език трябва да го напиша. Да беше друга държава, да имаш други опции, в Нашия кенеф обаче единствения вариант чрез който ти можеш да разполагаш с чуждо имущество е с нотариално заверено пълномощно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да чета човече питам може ли да не присъства на изготвянето на документа а да му се изпрати за подпис и после да го варне.Не повтаряй едно и също знам много добре какво трябва.

Тук трябва да даде мнени юрист

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиша ти едно и също и ти наблягам на Нотариално заверено, за да ти светне, че само в България има сигуирно над 5000 нотариуса. Демек 5 хиляди различни начини на действие. В чужбина не знам колко са. Тия, които работят за посолствата (в тях) би трябвало да са специално акредитирани и да не работят по тоя начин, тъй като тва оставя огромно поле за измами. При изготвяне на нотариално заверено пълномощно, нотариуса е длъжен да удостовери самоличноста  на тоя, който отдава пълномощията си на друго лице. Тва по телефона в Щатите няма как да стане. При мен примерно има нещо, наречено BankID, с което мога да се удостоверявам, че съм аз ако ще и на Марс. Програма за телефон е, интегрирана с банки, държавни институции, частни холдинги, квот се сетиш. Такова нещо в Щатите няма. Ше си купуваш друга кола май ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Martin Nikiforov написа:

Мога да чета човече питам може ли да не присъства на изготвянето на документа а да му се изпрати за подпис и после да го варне.Не повтаряй едно и също знам много добре какво трябва.

Отиди при един нотариус тук  и се консултирай. Той ще ти каже какъв е най-евтиния и лесен вариант.Без пълномощно обаче няма да стане. Даже не можеш и да я бракуваш или свалиш от регистрация ако не си собственик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и тва не мога.Поне да я продам на части да избия малко пари от нея

Когато замина му я платих но не я прехвърлихме и това вече е проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Martin Nikiforov написа:

Да и тва не мога.Поне да я продам на части да избия малко пари от нея

Когато замина му я платих но не я прехвърлихме и това вече е проблем

Значи отиди при нотариус и обясни как стоят нещата. Може да има и по лесен вариант за издаване на пълномощно. Иначе ако я оставиш така ще ти текат данъци и такси, което не ти е оферта така или иначе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Silvering написа:

Пиша ти едно и също и ти наблягам на Нотариално заверено, за да ти светне, че само в България има сигуирно над 5000 нотариуса. Демек 5 хиляди различни начини на действие. В чужбина не знам колко са. Тия, които работят за посолствата (в тях) би трябвало да са специално акредитирани и да не работят по тоя начин, тъй като тва оставя огромно поле за измами. При изготвяне на нотариално заверено пълномощно, нотариуса е длъжен да удостовери самоличноста  на тоя, който отдава пълномощията си на друго лице. Тва по телефона в Щатите няма как да стане. При мен примерно има нещо, наречено BankID, с което мога да се удостоверявам, че съм аз ако ще и на Марс. Програма за телефон е, интегрирана с банки, държавни институции, частни холдинги, квот се сетиш. Такова нещо в Щатите няма. Ше си купуваш друга кола май ;)

И на мен ми мирише на друга кола но ще питам все пак някой нотариус

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг съвет - разпитай познати дали нямат връзки в МВР и оттам е ясно вече. Имаш ли връзки - имаш всичко, поне в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Martin Nikiforov написа:

И на мен ми мирише на друга кола но ще питам все пак някой нотариус

Така е, но тази ако стои така ще и плащане данъци и такси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ходих при нотариус.В щатите имало публични нотариуси които можели да го издатат с нещо наречено АПОСТИЛ

преди 37 минути, Expert написа:

Друг съвет - разпитай познати дали нямат връзки в МВР и оттам е ясно вече. Имаш ли връзки - имаш всичко, поне в България.

Познати имам много в КАТ но не смея да ги моля за това.Ще го оставя като краен вариант.Все пак това не е савсем редно.Ще опитам по нормалния ред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Martin Nikiforov написа:

Сега ходих при нотариус.В щатите имало публични нотариуси които можели да го издатат с нещо наречено АПОСТИЛ

Познати имам много в КАТ но не смея да ги моля за това.Ще го оставя като краен вариант.Все пак това не е савсем редно.Ще опитам по нормалния ред.

С новите директиви на GDPR няма да ти помогнат, така че второто отпада.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами разколачвам я.Вадя двигателя ,скоростна кутия ,турбокомпресора и съединителя и  ето нова кола за 5 палки.

Свидна ми е защото е чипосана с голям тунинг по нея

Преди една година пак я спряха от движение но са я пуснали автоматично като направих новата застраховка.Тогава беше в гарж и се работеше по нея и така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си приличате малко с брат си ... да ти праща личната си карта ...
Останалите варианти са по скъпи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не сам сигурен  дали има български документи инъче и тая магария си я мислех.Но благодаря за съвета .приемам всички съвети.

Колата като кола нее скъпа но частите в нея са скъпи и направо откачам Голф 4 110 гнп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Silvering написа:

Тия, които работят за посолствата (в тях) би трябвало да са специално акредитирани и да не работят по тоя начин

Поланникът има правомощията на нотариус.
Питай при скрападжиите на коли дали ще ти издадат документ за брак. И с него трябва да можеш да я спреш в КАТ.
Давам го като опция за изход от ситуацията.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той не може да я спре в КАТ, щото не е собственик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Martin Nikiforov написа:

Не сам сигурен  дали има български документи инъче и тая магария си я мислех.Но благодаря за съвета .приемам всички съвети.

Колата като кола нее скъпа но частите в нея са скъпи и направо откачам Голф 4 110 гнп

Купуваш друг на твое име и прехвърляш частите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.