Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте

Имам следния компютър Acer Predator G3-605 със следната конфигурация 

https://www.pro-bg.com/product/Desktop-PC/DesktopPC ACER AG360502 PREDATOR_137933.html

Вчера инсталирах Windows 10. Отворих сайта на Acer за да изтегля драйвери и не можах да разбера какви са ми нужни...

https://www.acer.com/ac/bg/BG/content/support-product/6021?b=1&pn=DT.SQYEX.182

1 Audio Driver Налични 2 на Realtek и Creative?  Компютъра подържа Realtek.  Creative в случая за какво се ползва?

2 Bluetooth Driver  Отново налични 2 Realtek  и Atheros? Компютъра подържа Atheros. Realtek за какво е?

3 VGA Driver Налични този път 3 Intel AMD NVIDIA... Компютъра е с карта на NVIDIA Трябва  ли да инсталирам на Intel защото има VGA към дънната платка а AMD изобщо не знам за какво е там!

4 Wireless LAN Driver Също 2 Realtek  и Atheros? Компютъра подържа Atheros. Realtek за какво е?

Моля отгворете ми какво точно е необходимо да изтегля за драйвери. Не се занимавам с компютри от вчера, но подобен проблем за първи път имам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирай devmgmty.msc и направи снимка с разгърнати:
- Display adapters
- Network adapters
- Sound, video and game controllers
За Realtek драйвър - тук 8581

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдолу на лаптопа имаш лепенка, където пише какъв ти е wifi адаптера. И да инсталираш грешния драйвер, просто ще ти даде, че не намира хардуера, след това инсталираш другия драйвер, ако толкова не можеш да се оправиш. В сайта са дадени различни драйвери, понеже модела има много разновидности, с AMD, Nvidia видеокарти, различни адаптери и така нататък. Ако си с intel процесор, със сигурност имаш вградена intel видеокарта, а nvidia-та ти е ускорител. Исталираш и двата драйвера, първо за чипсет, след това за вграденото видео и за отделната видеокарта накрая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето Screenshot :) Дано свърши работа

@Raze не съм с Лаптоп - Гейм Десктоп Компютър. Има лепенка на която пише че дъното е с WI-FI и Bluetooth Atheros, но останалият хардуер и драйвери са мистерия за мен! Лично аз не си обяснявам как Realtek вградена звукова карта работи и с драйвери на Creative! Поради този факт реших да отворя тази тема

Екранна снимка (2).png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, от това, което, което се вижда (не се вижда зука) устройствата имат драйвъри:
Видео - Nvidia GTX 970
WiFi - Qualcom 956x
Може да провериш - на кой издател са сътветните драйвъри - десен клик по съответното устройство > Свокства > разсел Драйвер. Не трябва да пише Microsoft като име на издател.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същата работа, на различните конфигурации слагат различни компоненти, а накрая само един надпис ACER и готово. Този модел най-вероятно го има и с AMD и с NVIDIA видеокарта, както и с различни Wifi адаптери и с допълнителна звукова карта Creative, и така нататък. Надявам се, че това е компютър втора употреба и не си го взел сега нов, понеже е хардуер от преди 3-4 години, за тези пари се вземат нови и много по-добри компоненти/машини. Драйверите за видеокартата си ги изтегли директно от сайта на NVIDIA и проверявай периодично за нови.

https://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

преди 2 минути, Raze написа:

Същата работа

Коя е тя същата работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за това, че и на сайтовете с драйверите за лаптопи пак слагат общи драйвери за серията в повечето случаи и трябва да си гледаш кой компонент какъв ти е и така да си теглиш драйвера или да караш наред и което стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов е защото не ми се занимаваше да асемблиран нав компютър. Предния изгорая, който на времето беше топ хардуер, но както и да е... Просто всичко с тези драйвери на тази машина излязаха странни и за това реших да споделя... Като цяло препоръчвам MSI Никакви главоболия и т. н. Цена качество са Super

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво има да ти се занимава - даваш бюджет, тук някой ти прави конфигурация за парите и си го поръчваш, идва ти сглобен, само да го инсталираш. За тези 1400 почти лева, които си дал, щеше да си сглобиш поне 6 ядрен процесор с видеокарта 1070 (TI) и 16 GB DDR4, както и с поне 2 пъти по-голям SSD. В момента си си купил стара машина, на която реалната цена е наполовина на това, че и по-малко! Ако можеш я върни и си вложи парите в нещо по-смислено.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.12.2018 г. в 19:25, andrianivanov написа:

Нов е защото не ми се занимаваше да асемблиран нав компютър. Предния изгорая, който на времето беше топ хардуер, но както и да е... Просто всичко с тези драйвери на тази машина излязаха странни и за това реших да споделя... Като цяло препоръчвам MSI Никакви главоболия и т. н. Цена качество са Super

GTX 970 от много време не се продава по магазините... i7-4790 Processor (8M Cache, up to 4.00 GHz) ???Вече сме 2018-та година и отиваме 2019.Хвърлил си едни 1400 лева на вятъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.