Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам проблем с корема който мисля че е свързано с някакъв стрес или в режима ми на хранене.Проблема ми е че 2 или 3 дена си ходя нормално по голяма нужда и после следващите дни почвам все по малко да ходя,и също така когато ходя по малко и имам за кратко време лека тъпа болка в корема която продължава 10 минути и отминава.Искам да ми дадете съвет какво да ям или някакви упражнения .Опитвала съм с хапчета обаче те ми действат временно и пак почва същата история,бях на лекар също и там ми изписаха дуфалак обаче и той ми действа временно . Ако някой е имал такъв проблем моля да ми каже как се е възстановил :)

Благодаря предварително

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо пак не посетите доктора, а започвате да се допитвате до форуми. Освен това, не значи че ако някой има същите симптоми може да е от един и същи проблем.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук едва ли ще получиш правилният отговор, както по- горе казаха сподели с доктор. Това което на мен ми идва на ум е да се движиш повече, да спортуваш, също храненето три пъти ндневно е от значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде сега лекари, млекари... Вероятно е нещо като "лениви черва" или "нередовен стомах". Лекаря няма да ти изкара л*****а от г**а както се казва. Повече плодове, фибри и така . На всеки се случва ама чак пък до лекари да се ходи за най-малкото.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да така е а и много пъти съм ходила на лекар, той като цяло не може да те оправи ,изписва ти едни лекарства които ти действат временно на корема и нищо не оправят

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, ice_lion__01 написа:

Айде сега лекари, млекари... Вероятно е нещо като "лениви черва" или "нередовен стомах". Лекаря няма да ти изкара л*****а от г**а както се казва. Повече плодове, фибри и така . На всеки се случва ама чак пък до лекари да се ходи за най-малкото.

Не говори глупости, защото идея си нямаш какво са лениви черва. Да не говорим, че в реалната лекарска практика такова нещо не съществува. Задължително отиваш на лекар. Ако трябва чрез ехограф ще се прегледат органите. Ако се наложи ще се направи и рентгенова снимка.

преди 18 минути, Лорито написа:

Да така е а и много пъти съм ходила на лекар, той като цяло не може да те оправи ,изписва ти едни лекарства които ти действат временно на корема и нищо не оправят

Е как от един път на лекар сте ходили много пъти на лекар. Моля малко по сериозно, Не мисля, че всеки лекар вие предписал дуфалак.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Не говори глупости, защото идея си нямаш какво са лениви черва. Да не говорим, че в реалната лекарска практика такова нещо не съществува. Задължително отиваш на лекар. Ако трябва чрез ехограф ще се прегледат органите. Ако се наложи ще се направи и рентгенова снимка.

Е как от един път на лекар сте ходили много пъти на лекар. Моля малко по сериозно, Не мисля, че всеки лекар вие предписал дуфалак.

Когато ходих при лекар той ми каза че трябва да променя режима си на хранене и че не е сериозно ,ако беше нещо сериозно щеше да се разбере.Понякога не за всяко нещо лекар може да те оправи ,трябва сам да се погрижиш за себе ,дори и да отида да ми направят снимка незнам си какво още там пак всичко ще се сведе до това какво ям и дали приемам достатъчно течности . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Лорито написа:

Когато ходих при лекар той ми каза че трябва да променя режима си на хранене и че не е сериозно ,ако беше нещо сериозно щеше да се разбере.Понякога не за всяко нещо лекар може да те оправи ,трябва сам да се погрижиш за себе ,дори и да отида да ми направят снимка незнам си какво още там пак всичко ще се сведе до това какво ям и дали приемам достатъчно течности . 

Явно нещата не се получават. Значи отивате пак, за повече изследвания. Но то си зависи от Вас. Живота си е Ваш, здравето също!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Явно нещата не се получават. Значи отивате пак, за повече изследвания. Но то си зависи от Вас. Живота си е Ваш, здравето също!

А стига пръпня щуротии, на моменти ставаш наистина дразнещ. Нищо сериозно му няма на момичето, стига го плаши само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Деянчо написа:

А стига пръпня щуротии, на моменти ставаш наистина дразнещ. Нищо сериозно му няма на момичето, стига го плаши само.

Аз не пърпоря щуротии, а говоря сериозно. Имам такива проблеми още по рождение. И след като не се чувства комфортно значи проблем има и нещо не е наред.  И ми се ще да видя като не можеш да отидеш до тоалетна дали ще пееш тази песен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Емил Костов, ти винаги преувеличаваш. Бас ловя, че всичко е на психическа основа или може би просто едно временно явление, което ще отшуми. Аз например допреди година имах един проблем, ходих на лекар, оправиха го и след това се появи наново. После им теглих една, взех се в ръце и сам се оправих. От тия лекарчета по-големи капутчета няма. Един дъртак доктор добре, че не го напсувах каруцарската един път. Няма такива подли и крадливи изчадия. Ето затова винаги България ще си бъде на дъното - заради такива отпадъци, които са навсякъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Деянчо написа:

@Емил Костов, ти винаги преувеличаваш. Бас ловя, че всичко е на психическа основа или може би просто едно временно явление, което ще отшуми. Аз например допреди година имах един проблем, ходих на лекар, оправиха го и след това се появи наново. После им теглих една, взех се в ръце и сам се оправих. От тия лекарчета по-големи капутчета няма. Един дъртак доктор добре, че не го напсувах каруцарската един път. Няма такива подли и крадливи изчадия. Ето затова винаги България ще си бъде на дъното - заради такива отпадъци, които са навсякъде.

При здравето място за басове няма. Аз не поставих диагноза. Проблема явно не отшумява. И ти гарантирам, че на психическа основа проблем с ходенето до тоалетна не съществува. Не може ли да ходиш значи имаш проблем. Хубаво е да се отиде на няколко лекаря, да се мине през ехограф, дори може да се направи и изследване на червата.  Не е страшно, нито болезнено. 

Колко са крадливи лекарите няма да коментирам, там мога да напиша магистратура. Но има и кадърни и доста добри. Все пак аз казах моето мнение. Дамата не е ангажирана да се съобразява с него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Деянчо написа:

Не си прав, важно е винаги да се ходи на лекар, както и годишните прегледи трябва да се правят, но не всеки го прави и след това реве когато стане късно и медицината не може да помогне. Когато човек мисли , че е по- католик от папата не е добре и ще бере ядове в бъдеще.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Все пак аз казах моето мнение. Дамата не е ангажирана да се съобразява с него.

Ето заради такива мнения аз лично избягвам да споделям проблемите си пред случайни хора, защото ще бъда принуден да слушам "безценните им съвети".

преди 2 минути, AAUUXX написа:

Не си прав, важно е винаги да се ходи на лекар, както и годишните прегледи трябва да се правят, но не всеки го прави и след това реве когато стане късно и медицината не може да помогне. Когато човек мисли , че е по- католик от папата не е добре и ще бере ядове в бъдеще.

Това "здравеопазване", което ти дава тази псевдодържава, може само да си го набута отзад. Нищо не става в тази държава и неслучайно бягат масово от нея. Не обвинявам 240-те пичове, а всички. Народът просто си е прост и винаги ще си бъде на това дередже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Деянчо написа:

Ето заради такива мнения аз лично избягвам да споделям проблемите си пред случайни хора, защото ще бъда принуден да слушам "безценните им съвети".

Това "здравеопазване", което ти дава тази псевдодържава, може само да си го набута отзад. Нищо не става в тази държава и неслучайно бягат масово от нея. Не обвинявам 240-те пичове, а всички. Народът просто си е прост и винаги ще си бъде на това дередже.

Ти не си длъжен да ги слушаш, нито да ги четеш. А мнението ми е правилно и вярно. Не мисля, че ти с твоето от типа нищо ти няма, помагаш с нещо. И като ще се правиш на лекар дай съвети, насочи постващата какво да прави. Мен и да ме опонираш е без значение. Нейния проблем си остава. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Лорито написа:

Това доказва само какви бизнесмени са лекарчетата - веднага да ти предпишат нещо независимо дали ще помогне, или не, но това не е важното. Важното е да отидеш, да си го купиш и да хвърлиш пари. Това са си чисти бизнес пътечки. А що се отнася до отношението на лекарите към пациентите, това просто не подлежи на коментар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Деянчо написа:

Аз съм на по- различно мнение по въпроса, но не това се пита в темата.

На който не му харесва тук е свободен да отиде където си поиска, където мисли че ще му е по -добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Ти не си длъжен да ги слушаш, нито да ги четеш. А мнението ми е правилно и вярно. Не мисля, че ти с твоето от типа нищо ти няма, помагаш с нещо. И като ще се правиш на лекар дай съвети, насочи постващата какво да прави. Мен и да ме опонираш е без значение. Нейния проблем си остава. 

А ти много помагаш. :)

преди 2 минути, AAUUXX написа:

Аз съм на по- различно мнение по въпроса, но не това се пита в темата.

На който не му харесва тук е свободен да отиде където си поиска, където мисли че ще му е по -добре.

Ти също много помагаш.

Браво на вас. :yanim:

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Деянчо написа:

А ти много помагаш. :)

Ти също много помагаш.

Браво на вас. :yanim:

О да, помагам и давам реален съвет. Минал съм през същото и живея с подобен проблем, който си е сериозен, диагностициран и биологичен.И да не забравяме, че това е ФОРУМ, а не лекарски кабинет. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

И да не забравяме, че това е ФОРУМ, а не лекарски кабинет. 

И аз това щях да добавя. Такива проблеми по форумите не се споделят, защото е безмислено. Аз също съм го правил и го казвам от личен опит. Момичето вече сигурно се е убедило в това. Аз ако притежавам форум, никога не бих направил раздел за здравеопазване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Деянчо написа:

И аз това щях да добавя. Такива проблеми по форумите не се споделят, защото е безмислено. Аз също съм го правил и го казвам от личен опит. Момичето вече сигурно се е убедила в това. Аз ако притежавам форум, никога не бих направил раздел за здравеопазване.

Напротив, ще направиш. То това е целта на форума. Иначе няма да го бъде. Просто се слага една опцията -  не правете това в къщи и готово. 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Напротив, ще направиш. То това е целта на форума. Иначе няма да го бъде. Просто се слага една опцията -  не правете това в къщи и готово. 

Аз направо имам фобия от онлайн диагностициране. Интернетът е много страшно нещо за хората с хипохондрия. Една пъпка да ти излезне и онлайн "специалистите" са готови да ти дадат диагноза рак на кожата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Деянчо написа:

Аз направо имам фобия от онлайн диагностициране. Интернетът е много страшно нещо за хората с хипохондрия. Една пъпка да ти излезне и онлайн "специалистите" са готови да ти дадат диагноза рак на кожата.

Всичко е много страшно за хората, ако не мислят. И има огромна разлика между дуагноза и краен резултат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Лорито написа:

Когато ходих при лекар той ми каза че трябва да променя режима си на хранене и че не е сериозно ,ако беше нещо сериозно щеше да се разбере.

И  ти промени ли си режима на хранене? Вероятно лекаря ти е дал някакви съвети, но наблягай на плодове и зеленчуци - ябълки, зеле и избягвай хляб и тестени изделия, шоколади.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Емил Костов написа:

Всичко е много страшно за хората, ако не мислят. И има огромна разлика между дуагноза и краен резултат.

Психиката е много мощно оръжие. Може да не си болен, но внушиш ли си, че си болен, може да станеш наистина такъв. Идеята ми беше, че не трябва да се вманиачаваме за щяло и нещяло.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.