Премини към съдържанието
Христо Тотков

Въпрос относно видекартата и игрите

Препоръчан отговор

Здравейте. Наскоро си купих компютър, който не е много мощен, но не мога да разбера защо игра, като MuOnline която е толкова лека, като вляза ми насича и то така все едно я гледам на снимки. Знам, че видеокартата не е мощна, но пък игра, която е на 10 години и да ми засича така малко странно ми се струва. Някой знае ли дали това е проблем или наистина самата видеокарта е боза? Извинявам се за глупавия въпрос, но не съм много на " ти " с тези неща и затова пиша тук, за да ми дадете адекватно мнение и евентуално решение на проблема.

pc.jpg

pc1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Воистина е боза, имаше някакъв хак на драйверите x3100 да работи като 4500 ама и тя не е кой знае колко по-добра.

За игри най-добре си сложи някое външно видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влез в Биоса и виж можеш ли да заделиш още рам за картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли инструкции за това как да го направя? Наистина и представа си нямам какда го направя. Между другото стария ми компютър има видеокарта nVidia GeForce 7300 GT 512mb. Вчера я сложих на този компютър , но пробвах пак същата игра, която е 80мб и пак същото. На стария ми PC нямах такъв проблем, а с този новия дори с картата nVidia пак имам същия проблем с насичането.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С колко памет беше предишния компютър? Иначе от компютър за 70 лева, не знам какво очаквате...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предишния ми компютър беше с 1 GB рам памет, двуядрен процесор 2.4 и картата nVidiа, която споменах по-горе. Беше с Windows XP.

Там нямах проблем с игрите (за по-старите става дума) дори World of Warcraft ми вървеше перфектно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като сложи външното видео драйвери от сайта на nVIDIA изтегли ли за нея?

Монитора къде го включи?

Провери при игри кое се товари - процесор, видео, памет или диск.

Тази 7-ца може малко да я оптимизираш за да стане по-лека - т.е. да си по близо до състоянието с WXP.

Какъв е монитора ти сега, а преди?

Казваш игра на 10 години, я провери от кога са моделите на двете ти видео карти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10623051_540409679425469_430608210253376

Влизаш в БИОС и от там избираш максимума, който е 384МБ, толкова може да използва вграденото видео. Ако и така не се справя, като колегите са казали, ще е добре да се пипне операционната система, за да се орежат разни екстри, които хабят ресурси, без непременно да са нужни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смених водеокартата. Махнах тази, която е в момента и бях сложил на нейно място nVidia от стария компютър. Когато сложих nVidia не свалях нищо. Монитора го включих към видеокартата. Онази синята букса или как се води там. Как да проверя това кое се товари ? Как да оптимизирам 7-маца ? Някакви програми ли трябва да тегля? Монитора сега ми е LG, а преди беше hanns-G HX191d. Къде мога да проверя моделите от кога са ? Казвам ви, че до сега не съм се интересувал за такива неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nVidia GeForce 7300 GT 512mb - с DDR2 или DDR3 е? С това (TechPowerUp GPU-Z) можеш да погледнеш параметрите на видео картата, както и натоварването й.

Сваляш драйвери от тук: NVIDIA Driver Downloads след избирането на 7-ма серия и 7-ца х64 трябва да стигнеш до това GeForce 309.08 Driver.

Ще попитам така - на каква резолюция играеше преди игрите и на каква сега? Питам защото въпросната видео карта преди ги е подкарвала (да с драйвери и на WXP), а сега не може - разликата може да е увеличената резолюция.

Разкарай всички визуални ефекти на 7-цата, спри Superfech-a, прецени как да оставиш ъпдейтите на системата и т.н. и т.н. - ако ставаше с две думи как се оптимизира ОС всички щяха да го знаят и да го правят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Христо Тотков написа:

Стария ми монитор беше на 1280х1024. Сега този новия е 1440х900

DDR2 беше

Резолюциите не са проблема.

Картата е с малко по-бавната памет, но е пъти по-добра от вградената ти.

Слагай я + драйверите й и пробвай пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих я и сега свалям драйвъри. Трябва да и сменя вентилатора, че издава отвратително стържещ и дразнещ звук. Гледах някакви вентилаторчета за 6 до 10лв. Според вас ще вършат ли работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимай картата от страната на перката й. Покажи я.

Аз лично преди смяна на перката бих пробвал да я почистя и смажа.

Нека първо да видим дали ще ти вървят игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега пробвах играта, която пробвах одеве. Не засича, върви гладко. Сега ще симам и ще пратя снимка

Оправих я. Сега не издава гадния звук. Благодаря за помоща. Може да локвате темата! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С чук,...с тесла? Хубаво е да кажеш как си оправил нещо особенно, когато то е на такава преклонна възраст :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, vstoitsov написа:

С чук,...с тесла? Хубаво е да кажеш как си оправил нещо особенно, когато то е на такава преклонна възраст :D

Оф... сложил е дървата за нвидиата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.