Премини към съдържанието
dnevniks

Странен проглем с wifi на лаптоп

Препоръчан отговор

Привет! Имам някакъв странен проблем с wifi на лаптопа ми. Модела е A541UJ, всички драйвъри са инсталирани. В круши нямам проблем с wifi, всичко е наред, в университета съща. Свързва се без проблем и си работи, но когато се прибра при родителите ми, лаптопа не иска да се свърши с техния интернет. След 5-6 опита се свързва, има интернет и след 10тина минути спира. Излиза оранжевата удивителна долу. Отсвързвам се, свързвам се отново, тръгва но е много бавен и точно след 2 минути спира. След рестарт на лаптопа се повтаря цялата ситуация. Имате ли някаква идея от какво може да е ? Изглежда прави някакъв конфликт с тази мрежа ли не мога да си го обясня. Свързвам се с всяка друга мрежа, но с тази има някакъв проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е в рутера или модема където са ти родителите. Лаптопа няма никакъв проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, Може да пробваш да рестартираш рутера и друго оборудване ако има там, където имаш проблем. Ако можеш пробвай с друго безжично устройство има ли същия проблем на същото място. Може да пробваш да сложиш на друг уаярлес канал рутера ако имаш юзер/парола за достъп до него.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за рабравих да Ви кажа, към този рутер има свързани още един лаптоп, 3 телефона, телевизор и ИП камера. Проблема е само в моя лаптоп. На другите устройства си има интернет. Предния път като се прибирах си мислех, че проблема е в рутера, върнах му началните настройки, сложих ново име и парола и проблема си остана само при мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да не излезе, че толкова много клиенти им идват много на рутерът и/или Интернетът им. Пробвай да загасиш/разкачиш другите безжични клиенти и пробвай с твоя лаптоп - има ли го пак проблемът? Също да не би да си прекалено далеч от рутера?

ПП: IP камерите - имам две - ползват бая bandwidth, което може да се окаже проблем за смотан, евтин рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модел на рутера?

Какви са настройките за безжичната мрежа?

Резервирай си IP по MAC адреса на картата си извън DHCP басейна зададен в рутера.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модела на рутера е TL-WR841N. Проблема е още преди да се сложи IP камерата, което я отписва като виновник. Сега резервирах IP, както каза и проблема го няма засега. Благодаря за помощта!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.