Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,Купих си SSD и след преинсталация на Windowsa хард диска ми издава някакви звучи, като прищраквания.Преди да купя SSD Windowsa беше на хард диска при преинсталацията изтрих стария windowsa който беше в хард диска и го сложих на SSD.Преди да преинсталалирам Windowsa хард диска не ми е правил така.Отначалото мислех, че прищракванията са от дъното но изключих хард диска и не се чуваше нищо.И като го пусна с изключен хард диск Windowsa не зарежда пише ми "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key".А Windowsa е на SSD и според мен трябва да тръгне.Странното е, че като свържа SSD, и хард диска и вляза в Boot menu на първо място ми е хард диска, а според мен трябва да е SSD, но SSD го няма има само опцията да сложа хард диска.Иначе Windowsa си зарежда и си работи без проблем само се чува от време на време това прищракване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей. Надали има нещо общо с SSD. Провери си хард диска с програма, като HD Tune. Не е зле докато можеш да прехвърлиш ако имаш важно инфо на този диск на друго място!

ПП: Принципно, като се инсталира Уиндоус на SSD се разкачат другите дискове по време на инсталацията да е сигурно, че всичко от Уиндоус отива там и след инсталацията се закачат. Но при теб проблемът с HDD няма общо и това е малката беда, ако изобщо я има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам дали има нещо общо.Но забравих да кажа, че след като преинсталирах Windowsa преди да се включи ми пишеше това 

"Windows 10 on Volume 5

Windows 10 on Volume 4"  

и аз трябваше да избирам едно от двете.Но след като малко се разрових в интернет го оправих като отворих System Configuration и махнах ненужния диск който ми го четеше като Windows поне така го бях разбрал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е защото не си бил разкачил нормалния диск. Пак казвам провери SMART статуса на обикновенния диск и за грешки/ лоши сектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мен също след поставяне на SSD на които сложих Windows-a се чуваше такова прещракване и се оказа,че HDD след известно време "заспива"и антивирусните или торренти като тръгнат да четат от старият хард го събуждат и той се събужда и при запиване пак прещраква.

Предполагам става дума за този звук.Ако може намери начин да му забраниш заспиването на HDD и провери пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е нормалното прищракване при развъртане след заспал хард диск е едно, аз останах с други впечатления. Но проверката му е най-сигурният начин дали е ок или не. Нека създателят на темата да каже какво е по-скоро :)

ПП: И като го пусна с изключен хард диск Windowsa не зарежда пише ми "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key" -  това е защото Уиндоусът ти е на SSD, но буут секторът ти е на HDD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, KoiAzLiWe написа:

При мен също след поставяне на SSD на които сложих Windows-a се чуваше такова прещракване и се оказа,че HDD след известно време "заспива"и антивирусните или торренти като тръгнат да четат от старият хард го събуждат и той се събужда и при запиване пак прещраква.

Предполагам става дума за този звук.Ако може намери начин да му забраниш заспиването на HDD и провери пак.

С Crystal DiskInfo може да пробва регулиране на паркирането на главите, а също така и да види състоянието на диска си.

Няма да казвам, че според мен е най-добре да се направи една нова читава инсталация на ОС-а, но може да се почака и до първото омазване - втория вторник на месеца идва скоро :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ivan4322 написа:

Здравейте,Купих си SSD и след преинсталация на Windowsa хард диска ми издава някакви звучи, като прищраквания.Преди да купя SSD Windowsa беше на хард диска при преинсталацията изтрих стария windowsa който беше в хард диска и го сложих на SSD.Преди да преинсталалирам Windowsa хард диска не ми е правил така.Отначалото мислех, че прищракванията са от дъното но изключих хард диска и не се чуваше нищо.И като го пусна с изключен хард диск Windowsa не зарежда пише ми "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key".А Windowsa е на SSD и според мен трябва да тръгне.Странното е, че като свържа SSD, и хард диска и вляза в Boot menu на първо място ми е хард диска, а според мен трябва да е SSD, но SSD го няма има само опцията да сложа хард диска.Иначе Windowsa си зарежда и си работи без проблем само се чува от време на време това прищракване.

Нищо му няма на HDD. Работи си и не се занимавай с глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ivan4322 написа:

Windowsa не зарежда пише ми "Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key".А Windowsa е на SSD и според мен трябва да тръгне

в биоса трябва да си направиш  ssd     first boot  priority

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Yvan Sergeеv написа:

в биоса трябва да си направиш  ssd     first boot  priority

А четеш ли?

преди 2 часа, ivan4322 написа:

в Boot menu на първо място ми е хард диска, а според мен трябва да е SSD, но SSD го няма има само опцията да сложа хард диска.

@ivan4322, покажи снимка на diskmgmt.msc
Най-вероятно на ssd нама информация за стартиране.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остави само SSD диска и пусни поправка през инсталацията на windows.

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, DarkEdge написа:

А четеш ли?

а  прочете ли какво ти писах на лични ?

преди 8 часа, Raze написа:

поправка през инсталацията на windows.

:ph34r:

дали поддържа поправка >....

преди 11 часа, ivan4322 написа:

първо място ми е хард диска, а според мен трябва да е SSD, но SSD го няма има само опцията да сложа хард диска

трябва да го дисейбъл хдд  от друго място в биоса предполагам  ако кажеш и име на  дънната платка с буквички и цифрички може да се помогне повече .

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Yvan Sergeеv написа:

а  прочете ли какво ти писах на лични ?

:ph34r:

дали поддържа поправка >....

Какво "дали поддържа поправка"? Това си го има във инсталатора на windows 7, 8, 10 като опция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.... ундолса не може да направи едно читаво разделяне на хардиска на партишани  без  външна програма 

ти за поправка говориш .

• Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимки на diskmgmt и на програмата Hard Disk Sentinel.Дъното е Asrock Z97M Anniversary.И това прищракване го прави когато пусна компютъра и след това на 1-2 часа по-едно прищракване.

disk.png

disk 2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

e   тук има някакви опции

New-Bitmap-Image-4.png

на  boot    таба имам опции кой диск да е първи

обаче като чета книгата за инструкции на  това дъно  е по различно такова нещо няма 

може и да трябва някакъв ъпдейт на биос 

• Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът може да се реши с помощта на мениджър на дялове (например Minitool Partition wizard free) и с EasyBCD
След инсталирането на двата инструмента:
1. Преоразмерява се дял С, така, че отляво на него да се освободи 350MB.(програмата Partition Wizard ще изиска рестарт)
2. След рестарта се копира делът от 350MB (дял 1 от диск 0) на празното място от 350MB на диск 1. След копирането се кликва с десен бутон по новокопирания дял на диск 1 и се задава да е активен. Задава се и буква на този дял. Примерно Z.
3. С помощта на EasyBCD се избира несисистемeн BCD (File>Select BCD Store>Z>BOOT>BCD) - ще се появи съобщение - съгласете се с него (ОК). Сега кликнете на [Add New Entry]. Под Operating Systems в раздел Windows от падащото меню Drive, ако не е избран. В реда Name впишете Windows 10. Кликнете на бутончето (+)
4. Сега кликнете на [Edit Boot Menu]. Сложете отметка в колона Default на реда с етикет Windows 10
Рестартирате компютъра, влизате в BIOS и раздел BOOT задавате ssd  за 1. зареждащо устройство. Натискате F10.

Има вариант:
2. Създава се нов ntfs дял на празното място от 350MB, задава му се буква(примерно Z), задава се като активен и от бутона [BCD Deplyment] се избира буквата на този дял. Кликва се бутонът Install BCD. И се преминава на т.4.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Yvan Sergeev аз пък съм оправял с windows инсталатора проблеми при стартиране, нищо не пречи да се пробва, става бързо и лесно. Това с избор на boot устройство от BIOS няма да помогне, ако няма данни за boot на съответния диск.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Raze написа:

става бързо и лесно.

Освен, че трябва да отвори машината и да изключи твърдия диск (може и да може само да се забрани в BIOS) без наличие на BOOT дял може и не може да се ремонтира автоматично. В конзола може - с diskpart и bcdedit...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не се сещам дали става, правил съм подобни неща преди много години, скоро не ми се е налагало. Иначе windows може да си работи и без boot дял, записва си файловете в съответния дял. А това изключване в BIOS на дисковете не става - инсталатора на windows пак ги вижда, тествал съм на различни машини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще чакаме да видим как автоматичният ремонт ще каже, че не  може да ремонтира и иска рестарт.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е най-лесния начин, а и ми е интересно какво ще стане , тъкмо за друг път ще се знае:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм виждал неведнъж инсталаторът да се дъни на подобна операция и съм правил успешно няколко пъти описаното от мен по-горе. 

Първите един два пъти при клониране забравях да направя новия boot дял активен и получавах трипръстова комбинация в отговор 

:cool: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За стартирането, колегите са отговорили. За щтракащия звук - забрани му да заспива. 95% от дисковете щтракат, все тая колко health показва hddsentinel. Като изключим охлаждането, хард диска е единствената механика в един компютър (разбирай въртящи се части, етс). Сменил съм стотици дискове и да ти кажа, забелязал съм, че най-често умират при развъртане и спиране. Тва най йм съкратява живота. Та забрани му да спи, да ти е мирна главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като сата кабела не бачка ходи му пускай поправячки на уиндолс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.