Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

AUX На авто CD

marti76
 Сподели

Препоръчан отговор

Става дума за това авто Cd, уж не е било евтино на младини- около 300 лева...с доста екстри , но без гнездо за флашка, чете Mp3 и и aудио дискове, та реших да си изкарам отзад, от AUX входа кабел който да си виси някъде в жабката и от време на време да си пускам телефона или др MP3 източник. CDто има 2 бр един под друг конектора за жак на единия пише AUX-in, (другия под него не знам за какво е) отделно до тях има и  син конектор за IP-bus...  май е за чейнджър, но ми казаха че и той имал функциите на AUX. Та първо закупих обикновен AUX кабел с по 3 сектора на жака, свързах CDто с телефона си от конектора за слушалки  и пуснах музика от youtube, защото в тел си нямам качена Mp3 песни и ...нищо!! На дисплея не излезе AUX както очаквах, рових и в менюто на CDто никъде не открих сигнала от телефона... след месец реших да пробвам с кабел Ip-Bus-същия резултат, AUX никъде не се изписа, камо ли да се възпроизведе музика. Въпроса е защо в описанието на CDто пише, че има такава екстра, има си и букса, а на практика не можах да се свържа чрез AUX с MP3 източник...ето и линкове от въпросния "Pioneer " за мнения...дали аз не правя нещо както трябва?!!! Слагам и снимка на задната част  за да видите конекторите, синият е за IP-bus на Pioneer. Добавих снимки и на 2-та кабела, с които се мъчих:nono:Teлефона с който свързах Cd-то е Iphone ако има значение?Да не би да трябва да пусна Мp3 песни от телефона:help:

https://avtogsm.ru/Pioneer-DEH-P4800MP-p368.html#1

https://www.aliexpress.com/item/4-FEET-3-5MM-MP3-AUX-INPUT-CABLE-IP-BUS-AUX-INPUT-ADAPTER-CABLE-FOR-PIONEER/1718200543.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3dc44c4dT0dr9i

https://www.aliexpress.com/item/1M-Gold-Plating-Male-to-Male-3-5mm-Jack-Audio-Cable-AUX-Auxiliary-Cable-Cord/32835385575.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3dc44c4dT0dr9i

143058114_2_800x600_pioneer-deh-p4800mp-snimki_rev002.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не се вижда добре от снимката ти, но входът трябва да е един от черните най-дясно на нея. И да трябва да възпроизвеждаш звук от устройството от, което искаш да има сигнал към плеъра. Трябва и да избереш правилния инпут от плеъра.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

нали това ви написах, че до тях е и синия, което тр да ви ориентира, че говоря за черните конектори само на горния пише "aux In" в който включих обикновения AUX кабел и го свързах с телефона си, да обаче нищо не последва!!!Нито от синия на Паинера- конектора IP-Bus.... едва ли проблема е в кабелите!!!или е в източника на сигнала или в CD-то....това говори ли ви нещо...??

преди 1 час, Филипов написа:

Те това е,  червено и бяло чинчове.

конекторите в червено и бяло са изходи за суб. на едната 2ка съм включил субуфера в багажника:nono:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, marti76 написа:

нали това ви написах, че до тях е и синия, което тр да ви ориентира, че говоря за черните конектори само на горния пише "aux In" в който включих обикновения AUX кабел и го свързах с телефона си, да обаче нищо не последва!!!Нито от синия на Паинера- конектора IP-Bus.... едва ли проблема е в кабелите!!!или е в източника на сигнала или в CD-то....това говори ли ви нещо...??

Освен че трябва да включиш кабела , трябва да избереш входа от там където избираш вход за тунер и CD .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, AAUUXX написа:

Освен че трябва да включиш кабела , трябва да избереш входа от там където избираш вход за тунер и CD .

ами да, и аз така мислих, нито излиза на дисплея след включван,е нито го намирам в менюто разрових го цялото.... изобщo натисках всеки бутон и не се открива като опция- AUX, включително и от там където прехвърлям  тунер-CD! Cd-то е купувано от заложна къща преди 8 години и никога не е показвало признаци на дефекти, за времето в което съм го ползвал!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, marti76 написа:

ами да, и аз така мислих, нито излиза на дисплея след включван,е нито го намирам в менюто разрових го цялото.... изобщo натисках всеки бутон и не се открива като опция- AUX, включително и от там където прехвърлям  тунер-CD! Cd-то е купувано от заложна къща преди 8 години и никога не е показвало признаци на дефекти, за времето в което съм го ползвал!!!

Aux входа го избираш с Source бутона.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, AAUUXX написа:

Aux входа го избираш с Source бутона.

видя ли бутона някъде, аз може и да съм го пропуснал,на снимката кой е?!!най-долу е май под Volume копчето малко в ляво от тези на кръст дето са за управление ми се стружва с абревиатура е дадено SRC, нали???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Screenshot_2018-12-07-19-35-41-059_com.google.android.apps.docs.png

преди 1 минута, marti76 написа:

видя ли бутона някъде, аз може и да съм го пропуснал,на снимката кой е?!!!!

Бутона е на дистанционното.

13- позиция е бутона за който става  въпрос.

Screenshot_2018-12-07-19-38-38-266_com.google.android.apps.docs.png

преди 6 минути, marti76 написа:

най-долу е май под Volume копчето малко в ляво от тези на кръст дето са за управление ми се стружва с абревиатура е дадено SRC, нали???

Точно това е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, AAUUXX написа:

Screenshot_2018-12-07-19-35-41-059_com.google.android.apps.docs.png

Бутона е на дистанционното.

да ама аз го нямам това дистанционно!!!!нтересното е че това cd го има в 2 сходни модела само че с едно обозначение като модел

https://www.pioneer-car.eu/de/en/products/deh-p4800mp/support и това https://www.crutchfield.com/S-WRJ0Af0DBX4/p_130DEHP480/Pioneer-DEH-P4800MP.html

и моя модел и той тр да е с дистанционно но съм го взел без!!!тр да има начин да се избере и от панела AUX. На втория вариант CDto e с сателитно радио....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, marti76 написа:

да ама аз го нямам това дистанционно!!!!нтересното е че това cd го има в 2 сходни модела само че с едно обозначение като модел

https://www.pioneer-car.eu/de/en/products/deh-p4800mp/support и това https://www.crutchfield.com/S-WRJ0Af0DBX4/p_130DEHP480/Pioneer-DEH-P4800MP.html

и моя модел и той тр да е с дистанционно но съм го взел без!!!тр да има начин да се избере и от панела AUX

Това ти е бутона от панела

IMG_20181207_194808.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vstoitsov написа:

То само дето не отиде на място да му го нацъкаш... :D

Тъкмо си връзвах обувките :D

преди 1 минута, marti76 написа:

др модел е моя с червената подсведка...намерих и дистанционното в OLx

Хубаво де , няма ли такова копче на панела ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, AAUUXX написа:

хаха,  утре!!! все пак ме осветли и ще търся начин...но и дистанционното мисля да осигуря!!

преди 32 минути, AAUUXX написа:

Хубаво де , няма ли такова копче на панела ?

https://www.olx.bg/ad/pioneer-deh-p4800mp-CID360-ID7xOQC.html може би се комбинират 2 бутона

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

mala9H8Ho1SaYf09YQiW7uUP1544283864.jpg

PAOZPg66jUCSyudy3Q46Kgl1544284109.png

Трябва първо от настройките чрез  FUNCTION да избереш и включиш след това AUX-ите, а чак после можеш да ги използваш и избереш чрез SOURCE

Както се казва - RTFM!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 часа, Безимен написа:

mala9H8Ho1SaYf09YQiW7uUP1544283864.jpg

PAOZPg66jUCSyudy3Q46Kgl1544284109.png

Трябва първо от настройките чрез  FUNCTION да избереш и включиш след това AUX-ите, а чак после можеш да ги използваш и избереш чрез SOURCE

Както се казва - RTFM!

всочко се появи, тамън 2 aux-а имам....не знам  как се появиха във функциите, а досега не ги откривах...всичко е ОК. благодаря за помощта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване