Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

От известно време се опитвам да си намеря лаптоп на добра цена със средно качество. Търся нов или втора употреба, като попаднах на една обява , която изглежда добре , а самия лаптоп е със среден клас, та мисля, че ще ми е върши работа. Използван е половин година и има остатъчна гаранция , ето го https://www.olx.bg/ad/nov-acer-aspire-5-i3-7130u-940mx-2gb-8gb-ddr4-1tb-s-garantsiya-CID632-ID7FVOw.html 

Дали си струва обаче и колко може да е изтормозен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предно поколение процесор с две физически ядра.

Ако реално има гаранция и е ползван само няколко дена - може да се прегледа за замърсяване, изтъркване и т.н.

Може да се пазариш за цената ако те задоволява като параметри. Казвайки параметри гледай ги в интернет по точен модел, че хората понякога слъгват/бъркат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това реално си е лаптоп, който е в ниския клас, въпреки че има и съвсем бюджетни, но те вече отиват към класа на мобилните телефони. Какъв ти е максималния бюджет и за какво ще се ползва лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, plamen_petrov_80 написа:

Предно поколение процесор с две физически ядра.

Ако реално има гаранция и е ползван само няколко дена - може да се прегледа за замърсяване, изтъркване и т.н.

Може да се пазариш за цената ако те задоволява като параметри. Казвайки параметри гледай ги в интернет по точен модел, че хората понякога слъгват/бъркат.

Ползван е половин година , иначе цената е спазарена. Твърди, че е работено много малко на него, даже имало програма която да покаже колко е бил използван. Притесняваме , че същия потребител продава геймърски аксесоари , та е под въпрос какво е правено на него.

преди 6 минути, Raze написа:

Това реално си е лаптоп, който е в ниския клас, въпреки че има и съвсем бюджетни, но те вече отиват към класа на мобилните телефони. Какъв ти е максималния бюджет и за какво ще се ползва лаптопа?

Бюджет 600лв., офис работа и развлекателни игри. 

Предишния ми лаптоп бе Леново Г50-70, и3 1.90гхц 4 ГБ РАМ, 500 ХД, Нвидиа 2ГБ и Интел ХД. Изгоря му дъното обаче и търся заместител с подобни параметри и характеристики. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отработените часове трудно ще докаже на 100%, че са реални, но при игране на тази система без външна клавиатура ще си личи - гледай стрелките както и W,A,S, и D.

преди 6 минути, Iglika Chobanova написа:

Предишния ми лаптоп бе Леново Г50-70, и3 1.90гхц 4 ГБ РАМ, 500 ХД, Нвидиа 2ГБ и Интел ХД. Изгоря му дъното обаче и търся заместител с подобни параметри и характеристики. 

Такъв правих тези дни - хубава машинка, за почистване и инсталиране. Не е моя.

Какъв тип игри? Белот също може да се играе на компютър, но най-готино си е с карти на живо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

Отработените часове трудно ще докаже на 100%, че са реални, но при игране на тази система без външна клавиатура ще си личи - гледай стрелките както и W,A,S, и D.

Такъв правих тези дни - хубава машинка, за почистване и инсталиране. Не е моя.

Какъв тип игри? Белот също може да се играе на компютър, но най-готино си е с карти на живо.

Боже, аз съм влязъл през профила на приятелката си :D

Белота си е класика на живо ама да сте се надрали :D

Игри тип Fifa 15-18,  NFS , FPS някакви такива, колкото да се убива време, толкова и ще се играе.

Реално си купих ПС 4 с фифа 19 за тая цел преди 2 месеца, ама така си стои и събира праха , даже го пуснах за продажба. Ако знаех, че ще ми изгори лаптопа даже нямаше и да го купя сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи за да купиш нещо от OLX трябва да имаш доста опит и познания в областта, за да не се прецакаш. Това да вярваш, че нещото не е работило много защото така пише - не е нормално. За да го продава може да  има проблеми (трябва първо да провериш какви са срещаните проблеми за модела), после ако цената е прекалено ниска ще ти прати тухла четворка. Много неща от там съм взел и не е имало проблем, но съм проучвал внимателно, не съм искал да е на 10% от цената и така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видиш ли лаптоп с AMD процесор, освен ако не е Ryzen, бягай далеч. Много слаба производителност, липсва L3 кеш, горещи и проблемни. I3 U процесор с 2 ядра и 4 нишки е почти 2 пъти по-мощен:

https://www.notebookcheck.net/PRO-A12-9800B-vs-7130U_8544_9178.247596.0.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Raze написа:

Видиш ли лаптоп с AMD процесор, освен ако не е Ryzen, бягай далеч. Много слаба производителност, липсва L3 кеш, горещи и проблемни. I3 U процесор с 2 ядра и 4 нишки е почти 2 пъти по-мощен:

https://www.notebookcheck.net/PRO-A12-9800B-vs-7130U_8544_9178.247596.0.html

Много си прав, не се усетих! Имах една Toshiba с AMD процесор и вярно сега се сетих как грееше , направо ми изгаряше скута. 

А иначе, според вас каква би била актуалната цена на въпросният Acer от обявата в OLX. Виждам, че реална цената му е между 800-900лв. с 2г. гаранция, но като се разрових видях, че видеото и процесора са вече старо поколение.. Плюс е, че има още 1г.и 5м. гаранция, но... 

преди 16 часа, vstoitsov написа:

Значи за да купиш нещо от OLX трябва да имаш доста опит и познания в областта, за да не се прецакаш. Това да вярваш, че нещото не е работило много защото така пише - не е нормално. За да го продава може да  има проблеми (трябва първо да провериш какви са срещаните проблеми за модела), после ако цената е прекалено ниска ще ти прати тухла четворка. Много неща от там съм взел и не е имало проблем, но съм проучвал внимателно, не съм искал да е на 10% от цената и така.

Купувал съм от там, за сега успешно и без проблеми, но неща на по-ниска стойност. Обявата е от моя град, така че огледа и предаването ще е лично. Хубавото е, че продукта е още в гаранция , но това не означава нищо. Че е играно на тоя лаптоп е ясно , въпроса е колко и как. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точна цена няма, все пак това е използвана техника, така че продавача може да си слага каквато иска цена, въпроса е кой ще го купи и за колко. Като гледам е регистриран от доста време, може да му пуснеш телефонния номер в google за всеки случай да не би да има тема че е мошеник. Машината изглежда запазена, ако си решила да я вземаш е хубаво да се направи обстоен тест в офиса на куриера, като за това предварително се разберете с продавача, поне е  лаптоп и лесно ще се тества в офиса на еконт и ще имаш повече време за тестове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

Точна цена няма, все пак това е използвана техника, така че продавача може да си слага каквато иска цена, въпроса е кой ще го купи и за колко. Като гледам е регистриран от доста време, може да му пуснеш телефонния номер в google за всеки случай да не би да има тема че е мошеник. Машината изглежда запазена, ако си решила да я вземаш е хубаво да се направи обстоен тест в офиса на куриера, като за това предварително се разберете с продавача, поне е  лаптоп и лесно ще се тества в офиса на еконт и ще имаш повече време за тестове.

Еми огледа ще бъде в дома на продавача. Дайте идеи как да го тествам, имаше една  програма Test Burn-In или нещо такова, за такъв тест ли говорите вие? Дайте ми насоки какво точно да направя, не съм неук и вчерашен , но със сигурност много неща не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Достатъчно е да пуснеш някоя и друга по-тежка игра и да следиш температурите, примерно с MSI Afterburner. Така е най-сигурно, а и ще тестваш и видеокартата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Raze написа:

Достатъчно е да пуснеш някоя и друга по-тежка игра и да следиш температурите, примерно с MSI Afterburner. Така е най-сигурно, а и ще тестваш и видеокартата.

Мнение как са? Това при нормална работа, по-късно ще изтегля нещо да го пробвам.

sad.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без продължителен тест при голямо натоварване нищо не може да се каже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Raze написа:

Без продължителен тест при голямо натоварване нищо не може да се каже.

Страничен въпрос бих желал да ви задам.  Стария ми компютър, който е Леново Г50-70, какви пари бих му взел за частите и каква е подходящата цена за целия, че мисля да го махам?

За да не бъда разбран погрешно, пуснал съм го за 50лв. целия без хард диска и буквално се строшиха един през друг да ми пишат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво му има на лаптопа, повреден ли е, че е пуснат за части и кое работи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Какво му има на лаптопа, повреден ли е, че е пуснат за части и кое работи?

Дъното му е изгоряло , а корпуса е пукнат. Иначе всичко друго би трябвало да работи, поне до последно си работеше преди да замине дъното. За 1 час получих над 10 обаждания даже ми предлагат по-големи суми  , стана някакъв търг , а аз се побърках.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то само RAM паметта му струва поне 60 лева, особено ако е цяла платка. Отделно клавиатура, матрица, батерия, доста неща могат да се ползват ако са здрави. Пробвай за около 250-300 лева всичко, ако не ти е спешно. Иначе за 50 лева целия и аз ще го взема, даже може би и за 100 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Iglika Chobanova написа:

Дъното му е изгоряло , а корпуса е пукнат. Иначе всичко друго би трябвало да работи, поне до последно си работеше преди да замине дъното. За 1 час получих над 10 обаждания даже ми предлагат по-големи суми  , стана някакъв търг , а аз се побърках.

Даваш го на първия поискал го за сумата от 50 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, plamen_petrov_80 написа:

Даваш го на първия поискал го за сумата от 50 лв.

И защо?

@Iglika Chobanova защо не го дадеш в някой сервиз да пробват да го ремонтират?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Raze написа:

Ами то само RAM паметта му струва поне 60 лева, особено ако е цяла платка. Отделно клавиатура, матрица, батерия, доста неща могат да се ползват ако са здрави. Пробвай за около 250-300 лева всичко, ако не ти е спешно. Иначе за 50 лева целия и аз ще го взема, даже може би и за 100 :)

Благодаря за информацията! 

току-що, Raze написа:

И защо?

@Iglika Chobanova защо не го дадеш в някой сервиз да пробват да го ремонтират?

Беше в сервиз , но  ми казаха, че е по-добре да не си играя да го правя, щяло да бъде много скъпо , а нямало смисъл. Иначе благодаря за инфото относно цената. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай го в друг сервиз. RAM паметта 1 плочка ли е, че си търся 8 GB DDR3L за лаптоп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Raze написа:

И защо?

преди 45 минути, Iglika Chobanova написа:

За да не бъда разбран погрешно, пуснал съм го за 50лв. целия без хард диска и буквално се строшиха един през друг да ми пишат.

Вече е обявен.

Коректно е да го даде на първия който прояви интерес и даде 50 лв.

Иначе всички ще го искаме!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Raze написа:

Дай го в друг сервиз. RAM паметта 1 плочка ли е, че си търся 8 GB DDR3L за лаптоп?

1 плочка е, но е 4GB'. 

Пътувам често до Шумен, мога да го взема с мен някой ден с мен да го огледате. Ще ви пиша допълнително. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.