Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, купих този модел Sharp Smart 40UG7252E, 4K Ultra HD, но останах недоволен от качеството на картината. Уточнявам това което не ми харесва. Гледайки видео от ТВ (dvb) или филм (различни резолюции) картината "маже" все едно гледам сапунен сериал. Качеството на филм или друго с такава картина като снимано от тв камера. Не знам дали точно описвам проблема, нещо като твърде реалистична картина. Това като ефект не ми харесва и сегашния ми ТВ го няма(Philips 32 FUll HD) 
Молбата ми е съвет за модел до 600лв/40-3" смарт функции не са задължителни както и 4к. Ясно ми е ,че ще трябва да посетя и магазин за тествам. Ако това което описвам си има име на ефекта(няма такова меню в Шарп-а) моля за съвет какво да търся.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, Виж моделите на  LG. Конкретно не мога да ти кажа защото се занимавам с компютри и сървъри, но доста съм чел и така казват разбиращите. А те са тук и вероятно ще те ориентират.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Калибрирай си картината, цвят, яркост, контраст, гама, подсветка и цветова темперетура, ако след това не  достстъчно качесвена карината значи трябва да се ориентирате към по-висок клас телевизор.

преди 1 минута, vstoitsov написа:

Здравей, Виж моделите на  LG. Конкретно не мога да ти кажа защото се занимавам с компютри и сървъри, но доста съм чел и така казват разбиращите. А те са тук и вероятно ще те ориентират.

В този ценови клас е все едно каква марка ще е телевизора.

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, ще гледам , дали се разбра проблема който описвам. Виждал съм го и на други марки(Самсунг) дори и стари модели.   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че разбирам ама май проблемът се решава с по-висок клас TV...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прилича на високо време на задръжка/закъснение това "мазане".
Като си избирате телевизор, гледайте на него динамични видеа - спортни състезания, танци...

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, vstoitsov написа:

Не, че разбирам ама май проблемът се решава с по-висок клас TV...

Така е ама първо да си настрои картината , защото ако ползва тези които са фабрично заложени настройки нормално да не му харесва .

• Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, AAUUXX написа:

Така е ама първо да си настрои картината , защото ако ползва тези които са фабрично заложени настройки нормално да не му харесва .

Промених настройки ,динамика ,цветове, няма промяна с проблема който описвам. Цветовете и другото са ок. Видеото е проблем. Липсва настройка за изключване на този режим.

Намерих как се казва този ефект-  Soap opera mode или motion . Моят ТВ лиспват настройки за изключване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ниска честота на опресняване затова замазва при бързи кадри , това няма как да промениш. За картината изключи, ако е включен динамичен контраст, цвят и подобни "екстри" .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, AAUUXX написа:

Ниска честота на опресняване затова замазва при бързи кадри , това няма как да промениш. За картината изключи, ако е включен динамичен контраст, цвят и подобни "екстри" .

400hz по спецификация не съм сигурен дали е това параметър за кадри. Сега ще разгледам още менютата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евентуално може да се провери дали няма обновяване на фърмуера, което да коригира проблема.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, hanuki написа:

400hz по спецификация не съм сигурен дали е това параметър за кадри. Сега ще разгледам още менютата.

Това е рекламен трик, в този ценови клас няма шанс да намериш телевизор с 400 херца опресняване, даже с 100 херца няма да намериш.

• Харесва ми 2
  • Еха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това идва от някоя от добавките, които уж трябва да подобряват картината-предполагам, че при изключване на съответната добавка нещата ще се подобрят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм:

Цитат

Active Motion 400

Conventional liquid crystal displays (LCD) reproduce blurry movements. Active Motion effectively sharpens moving pictures by creating additional frames with its powerful GPU and using high-speed LCD panels.

Значи може и да е проблем с настройки

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Това пише за екстрата в сайта на Шарп.

Писали сме заедно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, hanuki написа:

Това е компютърна обработка на кадрите, като се вмъква някой и друг допълнителен кадър, с което движенията изглеждат по-плавни и реални. Нищо общо с честотата на опресняване. Има го от много години, на различните марки го водят с различни наименования.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, hanuki написа:

Молбата ми е съвет за модел до 600лв/40-3" смарт функции не са задължителни както и 4к. Ясно ми е ,че ще трябва да посетя и магазин за тествам.

За 600лв. единствено може да се вземе 32инча тв. марков тв.

40, 43 размер са Kитaйски и Турски тв. какъвто е и твоя

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряте упътванетето и четете (намирате го в менюто на тв) как  се изключва ефекта:

Sharp AquoMotion.

За отделните марки ТВ., наименованието е различно:

https://www.larrysworld.com/how-to-recognize-and-fix-the-soap-opera-effect-on-your-tv/

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога е купувяан? По Закона за електронната търговия има 14 дневен срок, в който можеш да се откажеш от сделката

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, hanuki написа:

Тези херцове не ги отразявай, това са търговски трикове.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря. Купен е OnLine така ,че вече пуснах заявка за връщане. Продължавам да разглеждам скромното меню с настройки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен го върни, послушай хората и си вземи нещо дето става за гледане... (ах казах го, все едно разбирам) :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, vstoitsov написа:

Според мен го върни, послушай хората и си вземи нещо дето става за гледане... (ах казах го, все едно разбирам) :D

Аз за това писах друг за съвет за модел. Ще си вдигна бюджета макар ,че пари за ТВ ми се струват излишни над тази сума. Извода до сега  е че търсим модел с възможност за изключване на soap opera mode или както всеки производител е решил да си кръсти отварителната екстра. 

ПС – сигурно ги правят за Венецуела с този ефект всички тези ТВ. Ужасно е !

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами според мен те разбират много повече от мен. И ако ги послушаш ще си по-доволен. Аз не търся ТВ, защото, когато ми трябваше питах по тези места и все още ми работят и съм доволен, но първо питах и после взех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, hanuki написа:

Аз за това писах друг за съвет за модел. Ще си вдигна бюджета макар ,че пари за ТВ ми се струват излишни над тази сума. Извода до сега  е че търсим модел с възможност за изключване на soap opera mode или както всеки производител е решил да си кръсти отварителната екстра. 

ПС – сигурно ги правят за Венецуела с този ефект всички тези ТВ. Ужасно е !

MVA - панел Direct Led - подсветка 

https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-PANASONIC-TX-40EX610E-4K-Ultra-HD-LED/p/16647

VA- панел Edge Led -подсветка

https://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-SAMSUNG-UE-40NU7192-4K-Ultra-HD-LED/p/11697

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.