Премини към съдържанието
vanja_dimitrova

Лаптоп за графичен дизайн и анимация

Препоръчан отговор

Здравейте, моля препоръчайте лаптоп подходящ за графичен дизайн и анимация до 1800 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са изискванията на софтуера, който ползваш? За да се побереш в този бюджет нямаш особено голям избор, особено ако ти трябва и външна що-годе добра видеокарта. От към дисплей също няма да са кой знае колко качествени, особено ако ти трябва точно цветопредаване, ще трябва да си вземеш външен добър монитор. Това са ти вариантите с 4-ядрен процесор с 8 нишки и 1050 TI:

Лаптопи@laptop.bg

С 6-ядрен и 12-нишков процесор, но с по-слабата GTX 1050:

Лаптопи@laptop.bg

Виж и това, намалено е и е с 6/12 процесор и 1050TI:

https://www.emag.bg/laptop-gaming-acer-predator-helios-300-ph315-51-72h6-s-procesor-intelr-coretm-i7-8750h-do-4-10-ghz-coffee-lake-15-6-full-hd-ips-8-gb-1-tb-nvidiar-geforcer-gtx-1050ti-4-gb-linux-black-nh-q3hex-003/pd/D4LLM4BBM/

Има и един с GTX 1060, но е с процесор I5 4-ядрен без HT:

https://www.emag.bg/laptop-lenovo-ideapad-y520-15ikbm-15-6-fhd-ips-i5-7300hq-8gb-ddr4-128-gb-ssd-m2-pcie-1-tb-gtx1060-6-gb-gddr5-cheren-80yy003qfr/pd/DRF1JCBBM/?X-Search-Id=33d524677f4f2425d8a0&X-Product-Id=39217566&X-Search-Page=1&X-Search-Position=0&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мойто скромно мнение за тези неща се ползват Workstations, не лаптопи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, особено ако си на път или си на място, където си ограничен с пространството, тогава най-вече ще си носиш workstation машината в раницата. Ето и още полезни теми по въпроса:

https://inkbotdesign.com/best-laptop-graphic-design/

https://www.binarytides.com/best-laptops-for-animation-and-graphics/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами виж софтуера, с който работиш, какви изисквания има. Ако ще е нужен процесор с повече ядра, особено за тези анимации, ако трябва да се рендира видео, тогава с 6 ядрения и 12 нишки процесор нещата ще стават много по-бързо и по-добре. Помисли и за увеличаване на RAM паметта до 16 GB, с тези 8 ме съмнява да може да се справи софтуера, особено при по-големи проекти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих ти препоръчал да инвестираш малко повече и да си вземеш mac book pro 13" no touch bar.

https://www.apple.com/de/shop/buy-mac/macbook-pro/13"-space-grau-2,3-ghz-dual‑core-256gb

Частите и мегахерците нямат много значение.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, anonu написа:

Бих ти препоръчал да инвестираш малко повече и да си вземеш mac book pro 13" no touch bar.

https://www.apple.com/de/shop/buy-mac/macbook-pro/13"-space-grau-2,3-ghz-dual‑core-256gb

Цената също няма значение, а размера още по-малко ...

По въпроса виж изискванията на въпросните продукти за версиите които ще ползваш.

Помисли защо лаптоп и трябва ли да е лаптоп. Друга система имаш ли или тази ще ти е основната. Ще го разнасяш ли, как, колко и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, anonu написа:

Ти сериозно ли? На 13 инча ми е странно един тифец как ще направиш....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, plamen_petrov_80 написа:

Цената също няма значение, а размера още по-малко ...

По въпроса виж изискванията на въпросните продукти за версиите които ще ползваш.

Помисли защо лаптоп и трябва ли да е лаптоп. Друга система имаш ли или тази ще ти е основната. Ще го разнасяш ли, как, колко и т.н.

Лаптоп е винаги за препоръчване за повечето хора. Никой не иска да се връзва на стола с огромна тежка и шумна машина на пода до него.

преди 1 минута, street racer написа:

Ти сериозно ли? На 13 инча ми е странно един тифец как ще направиш....

13 инча са повече от достатъчни, в повечето случаи ще включиш така или иначе втори монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, vanja_dimitrova написа:

Не мога повече да отделя и лаптопа ще ми е основна система.

https://www.notebooksbilliger.de/notebooks/dell+notebooks/allrounder/dell+inspiron+13+5379+2+in+1+379937

този може да ползваш и с писалка и се вписва с дотавката в бюджета. Не се вкарвай в детайли с чарковете и мегахерците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, anonu написа:

https://www.notebooksbilliger.de/notebooks/dell+notebooks/allrounder/dell+inspiron+13+5379+2+in+1+379937

този може да ползваш и с писалка и се вписва с дотавката в бюджета. Не се вкарвай в детайли с чарковете и мегахерците.

Сериозно ли предлагаш 13" лаптоп тип "таблет" за сериозна работа?!? Да не говорим, че трябва да се поръчва от чужбина и ако стане нужда да се ползва гаранцията, не се знае дали и как ще стане и какви ще са разходите по връщането, както и разходите и начина за получаване и доставка до тук, отделно е без гаранция и ако искаш такава се заплащат допълнителни +50 евро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Raze написа:

Сериозно ли предлагаш 13" лаптоп тип "таблет" за сериозна работа?!? Да не говорим, че трябва да се поръчва от чужбина и ако стане нужда да се ползва гаранцията, не се знае дали и как ще стане и какви ще са разходите по връщането, както и разходите и начина за получаване и доставка до тук, отделно е без гаранция и ако искаш такава се заплащат допълнителни +50 евро.

Говориш глупости, застраховка до 500 Евро е винаги в цената по съвсем нормалната поща. Гаранция и подобни са уредени и не  епроблем. Има дори 14 дена да го върне ако не я кефи. Аз работя всеки ден с 13 инчов surface book 2 и със mac book pro 13 инча тъч бар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, anonu написа:

Лаптоп е винаги за препоръчване за повечето хора. Никой не иска да се връзва на стола с огромна тежка и шумна машина на пода до него.

13 инча са повече от достатъчни, в повечето случаи ще включиш така или иначе втори монитор.

От всичкото това установих, че строителните инженери са виновни - новите сгради са с твърде тънки и слаби плочи и не могат да носят тежки компютърни системи.

Имаме и пробив във физиката - едно тънко лаптопче, натоварено на макс ще е по-тихо от една настолна система - ТИ да видиш. Сигурно ще е и по-бързо това малко лаптопченце.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

surface book 2  няма вентилатори :) и 100% тих

мак боок про е доста горещ, но пак в спецификации и наистина не е шумен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, anonu написа:

Аз работя всеки ден с 13 инчов surface book 2 и със mac book pro 13 инча тъч бар.

Ако "работиш" основно в ФБ - може :)

Ти манипулирал ли си с 2-3 GB файл с десетина леяра във Photoshop ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, anonu написа:

Говориш глупости, застраховка до 500 Евро е винаги в цената по съвсем нормалната поща. Гаранция и подобни са уредени и не  епроблем. Има дори 14 дена да го върне ако не я кефи. Аз работя всеки ден с 13 инчов surface book 2 и със mac book pro 13 инча тъч бар.

И какво работиш на този таблет - правиш анимации и графичен дизайн ли?

преди 1 минута, vanja_dimitrova написа:

Кой е най- добър от предложените? Какво ще кажете за Предатора, но като гледам няма SSD.

Пак ти казвам - проучи дали ще ти трябва мощен процесор или по-мощна видеокарта. Сравни и екраните и размерите, както и килограмите на машините, особено ако ще ги разнасяш често. Принципно по-добрия и по-нов процесор - Intel 8 поколение I7 е за предпочитане, а SSD винаги можеш да си добавиш, цените в момента са достатъчно ниски.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, street racer написа:

Ако "работиш" основно в ФБ - може :)

Ти манипулирал ли си с 2-3 GB файл с десетина леяра във Photoshop ?

Нали знаеш че има и друг тип работа освен графичен дезайн и редакция на видео, въпреки че ако гледаш много youtube, това би те изненадало.

преди 2 минути, vstoitsov написа:

Много е добре този anonu много да не го слушате. Не си пие редовно хапчетата и не е добре момчето.

Дай да слушаме теб и да си купуваме машини в големи кутии и да ги слагаме под масата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя е тая друга работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Raze написа:

И какво работиш на този таблет - правиш анимации и графичен дизайн ли?

Пак ти казвам - проучи дали ще ти трябва мощен процесор или по-мощна видеокарта. Сравни и екраните и размерите, както и килограмите на машините, особено ако ще ги разнасяш често. Принципно по-добрия и по-нов процесор - Intel 8 поколение I7 е за предпочитане, а SSD винаги можеш да си добавиш, цените в момента са достатъчно ниски.

Тя иска а прави графичен дезайн, предполагам че молив и тач скреен ще и е полезен. Аз моя молив и тач скреен ги ползвах веднъж, като си го взех да си поиграя и не ми трябват. Но като производителност е повече от достатъчно.

преди 1 минута, vstoitsov написа:

Коя е тая друга работа?

Например, писане на софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо ми кажи, как нещо, което трябва да може анимация и дизайн може да се побере в евтин лаптоп, после ми кажи, не съм ли прав за това, че тези работи се правят на големи компютри - Workstations по принцип. Тъпото ти програмиране върви и на смарт фон. Ако не е нужно да се пренася защо е нужно много хиляди левове за преносима такава машина, като може не много по-евтина, но все пак по-ефтина стационарна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.