Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Не знам дали този раздел е най-правилния, но не измислих кой друг е по подходящт. Значи без да съм ползвал лаптопа, ей така от нищото преди няколко минути вентилаторите му направо полудяха, започнаха да се въртят на максимална скорост, а толкова силно дори при интензивни таскове като гейминг не ги бях чувъл. Лаптопа е ASUS ROG G550JK ако има някакво значение, има два вентилатора по 2.25W, а операционната система Windows 10.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И погледна ли какви са температурите му в този момент и кой компонент колко се товари?

Хубаво е, че знаеш колко W са ти перките, но това с какво помага?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирал ли си всички драйвъри за машината?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, plamen_petrov_80 написа:

Хубаво е, че знаеш колко W са ти перките

Явно и това не знаеш ...

Като играеш има звук от играта, дали от говорителите на лаптопа, външни такива или слушалки, не е сигурно кога какво си чувал. Но ако говориш в dB е друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, plamen_petrov_80 написа:

И погледна ли какви са температурите му в този момент и кой компонент колко се товари?

Хубаво е, че знаеш колко W са ти перките, но това с какво помага?

Естественно че съм ги погледнал... Процесора беше около 55-60 градуса и не повече от 5% натоварен. Плюс това както казаха вече перките никога не са се пускали на такова скорост дори при много по интезивна работа. Когато перките се пуснаха той беше в напълно Idle state, без да има нищо пуснато, най много един таб в браузъра и то минимизирън. Останалото са background процеси от OS-а.

преди 12 минути, plamen_petrov_80 написа:

Явно и това не знаеш ...

Като играеш има звук от играта, дали от говорителите на лаптопа, външни такива или слушалки, не е сигурно кога какво си чувал. Но ако говориш в dB е друго.

Объркал съм се, волтажа е бил 5 и точно за това се поправих ЛОЛ.... Значи когато играя винаги ползвам слушалки и когато ги махна, смятам че мога да различа шума на вентилаторите от тогава и сега. В момента дори че пиша по клавитурата, усещам вибрациите от перките, това със сигурност щях да го усетя и друг път, тъй като явно ме изкара че не съм добре с слуха.

преди 22 минути, vstoitsov написа:

Инсталирал ли си всички драйвъри за машината?

Не не съм деба...
You know that's sarcasm.... :|

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйверите на Asus са абсолютна смешка, и мен ме тормозят. Ако знаех това, нямаше да си купя сегашното дъно, но...

Отвори Run, напиши 'services.msc', намери AsusFanControlService и пробвай да го спреш и да го пуснеш пак. При мен това помага, макар и не винаги.

Имаш ли инсталиран AISuite? Ако да, промени леко настройките на някой от вентилаторите (не е нужно да е драстична промяна, просто нещо малко, колкото да го отрази като разлика) и щракни Apply.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, killchain написа:

Драйверите на Asus са абсолютна смешка, и мен ме тормозят. Ако знаех това, нямаше да си купя сегашното дъно, но...

Отвори Run, напиши 'services.msc', намери AsusFanControlService и пробвай да го спреш и да го пуснеш пак. При мен това помага, макар и не винаги.

Имаш ли инсталиран AISuite? Ако да, промени леко настройките на някой от вентилаторите (не е нужно да е драстична промяна, просто нещо малко, колкото да го отрази като разлика) и щракни Apply.

Като цяло не съм инсталирвал драйвери на asus, тъй като windows-а си инсталира всичко нужно. Единвения service който намерих започвайки със ASUS e ASUS Com Service. И не нямам AISuite.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тогава в BIOS - там също има настройки на вентилатора - ако без да се замислиш си избрал профил "Full Speed", "Turbo" или както точно се казва - ами сещаш се...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, killchain написа:

Виж тогава в BIOS - там също има настройки на вентилатора - ако без да се замислиш си избрал профил "Full Speed", "Turbo" или както точно се казва - ами сещаш се...

Дори не мога да влезна в биоса, не знам какво му става на този лаптоп. А пък и аз след като инсталирах windows-а не съм влизал там така че няма как без да си искам да съм избрал някакъв профил. А и отделно това се случва сега за пръв път, тоест до сега не съм имал такъв проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кога преинсталира Windows-а?

Само веднъж ли се е случвал проблема и с какво времетраене?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След, като си ми написал така, знаеш, какво ще ти кажа - опраяи са!

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, plamen_petrov_80 написа:

Кога преинсталира Windows-а?

Само веднъж ли се е случвал проблема и с какво времетраене?

Преди около седмица и половина, не помня точно. Да само веднъж, няколко минути преди да пусна темата се случи, а дори не ползвах лаптопа в този момент. Рестартирах го няколко пъти  и накрая спре. Бих казал че ако не го бех гасил щеше да продължи да си работи на максимална скорост още доста време.

преди 1 час, Raze написа:

Пробвай с това дали ще се променят оборотите:

https://github.com/hirschmann/nbfc/releases

Мерси, ще го пробвам ако пак се случи.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, killchain написа:

аз асюс  ги мисля за най- читавите

по ме притесняват асрок и  гигабайт и сапфир видеокарти 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, vstoitsov написа:

След, като си ми написал така, знаеш, какво ще ти кажа - опраяи са!

Просто задаваш глупави въпроси... Сигорно имаш предвид дали съм инсталирал драйверите на вентилаторите може би?!? :D
Ако не си компоетент по-добре да не пишеш за да не се излагаш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, No Pain, No Gain написа:

Дори не мога да влезна в биоса, не знам какво му става на този лаптоп. А пък и аз след като инсталирах windows-а не съм влизал там така че няма как без да си искам да съм избрал някакъв профил. А и отделно това се случва сега за пръв път, тоест до сега не съм имал такъв проблем.

може да бъркаш и шума да идва от хардиска

за да влезеш в биоса може да е нужно да  го  занулиш 

щото на някой компютри има опциия  за бързо стартиране в биоса и да го прескача и да не може да влезеш без зануляване cmos

а сега като се замисля може и да имаш копач

и затова да е така 

вентелаторите  се въртят по- бързо кагото съответния елемент е натоварен 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Yvan Sergeеv написа:

може да бъркаш и шума да идва от хардиска

за да влезеш в биоса може да е нужно да  го  занулиш 

щото на някой компютри има опциия  за бързо стартиране в биоса и да го прескача и да не може да влезеш без зануляване cmos

Нямам хард диск. :no-no: Програмата която @Raze по-горе даде за сега върши работа, а интересното е че според нея вентилаторите достигат скорост от 125%.. ЛОЛО.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, No Pain, No Gain написа:

Нямам хард диск. :no-no:

имаш вируси предполагам

и значи са те прецакали щом нямаш хардиск 

1TB HDD 5400 RPM 
750GB HDD 7200 RPM 
750GB HDD 5400 RPM 
1TB HDD 7200 RPM

тея лаптопчета  вървят с хардискове

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да смениш модела на лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, No Pain, No Gain написа:

вентилаторите достигат скорост от 125%.. ЛОЛО.

пусни  си афтербърнер и  следи  температурите и натовареността на процесора 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Yvan Sergeеv написа:

аз асюс  ги мисля за най- читавите

по ме притесняват асрок и  гигабайт и сапфир видеокарти 

Читави като хардуер, абсолютен виц като поддръжка и софтуер. Извинявай, ама не може дъно за цената на два офис компютъра да не може да си завърти вентилатора.

Писах им във форума, писах им мейли, нищо...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на какъв език ?

щото са китайци

пише маде ин чайна

чат пат малайзия  тайва тайлант 

дъно повече от 100-200 лв е  излишен разход 

брат ми знае китайски и каквото  и написал сичко са ми отговорили и  съм си го оправил 

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.